خبر
بورس و سهام   پتروشیمی  

اقدام‌های اولیه برای عرضه « نوری »

می متالز - به نظر می‌رسد اقدام‌های اولیه مربوط به ورود پتروشیمی نوری در بورس در نهایت تا ۱۵ روز آینده انجام و عرضه اولیه آن صورت گیرد.

به گزارش می متالز، شاپور محمدی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ایران درباره زمان ورود پتروشیمی نوری در بورس می‌گوید: اقدام‌های مربوطه به عرضه پتروشیمی نوری در حال انجام است و به زودی شاهد ورود آن به بورس خواهیم بود. به گفته وی بحث بررسی اطلاعات صورت‌های مالی پتروشیمی نوری از جمله مسائلی بود که منجر به تأخیر ورود این پتروشیمی در بورس شد.

همچنین پتروشیمی نوری باید تعهدی را به شرکت بورس تهران ارائه دهد که اکنون این فرآیند در کنار بررسی صورت‌های مالی آن در حال بررسی است. رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ایران تصریح کرد: به نظر می‌رسد نهایتاً تا ۱۵ روز آینده اقدامات اولیه مربوط به ورود پتروشیمی نوری در بورس انجام و عرضه اولیه آن صورت خواهد گرفت.

در همین حال علی صحرایی، مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران نیز در گفت‌وگو با«صدای بورس» تصریح کرد: با توجه به اینکه صورت‌های مالی و گزارش حسابرس پتروشیمی نوری همزمان با تعطیلات بود و در آخرین روزهای کاری ارائه شد و هیات پذیرش باید آن‌ها را بررسی می‌کرد و نکاتی هم در گزارش حسابرس وجود داشت، دوباره تقاضای مهلت محدودی به اندازه دو هفته برای این شرکت داده‌ایم که اگر با آن موافقت شود و سهامدار عمده شرایط مدنظر هیات پذیرش را قبول کند، شاهد عرضه اولیه سهام پتروشیمی نوری خواهیم بود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

جزئیات عرضه جدید اوراق صکوک

می متالز - مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی از صدور موافقت اصولی سازمان بورس و عرضه صکوک رهنی ایران خودرو به ارزش ۳۰۸.۷ میلیارد تومان در بورس تهران خبر داد.
 مدیرعامل بورس تهران اعلام کرد

شرایط پذیرش شرکت‌ها در بازار برتر

می متالز - مدیرعامل بورس تهران شرایط پذیرش شرکت‌ها در بازار برتر که قرار است با افزایش دامنه نوسان راه‌اندازی شود را اعلام کرد و از بررسی پیشنهادهای توسط سازمان بورس و اوراق بهادار خبر داد.
 تلاش ناکام بورس برای رشد

نقشه نیمروز بورس شنبه(29 تیر)

می متالز - شاخص اصلی بورس تهران در معاملات امروز امکان رشد نیافت. هر چند شروعی مثبتی در ابتدای کار رقم خورد اما به تدریج فروشندگان بالقوه دست به کار شدند و در اغلب نمادها بر خریداران امیدوار غلبه کردند و متعاقبا دماسنج بازار را وادار به عقب‌نشینی کردند. با وجود اینکه ریسک‌های ژئوپلیتیکی بار دیگر اهالی سهام را نگران کرد اما رصد جریان نقدینگی حاکی از توجه بورس‌بازان به صورت‌های مالی سه‌ماهه شرکت‌هاست و امید می‌رود با اوج‌گیری این جریان اطلاعاتی طی دو روز آینده معادلات بورسی دستخوش تغییر شود و جریان پولی به سمت سهام بنیادی حرکت کند.
 نظرسنجی هفتگی «دنیای بورس» (29 تیر)

2 پیش‌بینی متفاوت از روند هفتگی بازار سهام / برآورد کارشناسان و ادعای سهامداران بررسی شد

می متالز - اگرچه بیش‌تر کارشناسان بر مبنای مولفه‌های در اختیار تداوم نزولی روند نماگر اصلی بازار را در هفته جاری ادامه‌دار پیش‌بینی کرده‌اند اما سهامداران بر مبنای مفروض‌های دیگر، همچنان مدعی‌اند بازار سهام مستعد صعود قیمت‌هاست. نظرسنجی هفته پیش‌رو با بررسی دیدگاه کارشناسان و سهامداران به روند کلی بازار سهام در هفته پیش‌رو می‌پردازد.
 تکرار شنبه‌های قرمز سهام؟

دیده‌بان بورس شنبه (29 تیر)

می متالز - اولین هفته کاهشی بورس در تابستان در شرایطی رقم خورد که همچنان نگرانی‌ها از ادامه روند این بازار وجود دارد. گرچه عمده تحلیل‌گران چشم‌انتظار ارائه گزارش‌های مهم فصل بهار و عملکرد تیر در هفته جاری بودند که بار دیگر عوامل غیراقتصادی با افزایش تنش‌های منطقه‌ای به کانون توجهات برگشت. بورس تهران پس از تجربه ریزش سنگین سه‌شنبه گذشته، این بار چگونه به این رویدادها پاسخ خواهد داد.
 تحلیل بازار سهام در هفته‌ای که گذشت

اصلاح و انتظار در افق بورس / تغییر مسیر ناگهانی بازار

می متالز - با حاکمیت فضای رکود در قیمت‌های جهانی و نرخ ارز، سهام شرکت‌های بزرگ احتمالا تا زمان پایداری شرایط کنونی متغیرها در فاز انتظار باقی خواهند ماند. برای سهام کوچک هم به نظر می‌رسد در روند فعلی شیب مسیر اصلاح این سهام بیش‌تر از شرکت‌های بزرگ باشد. «تحلیل بازار سهام» با این رویکرد به بررسی بازار می‌پردازد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما