خبر
کاشی و سرامیک  

حال ناخوش صنعت لعاب

می متالز - لعاب کاشی و سرامیک یکی از موادی است که در صنعت کاشی و سرامیک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به گزارش می متالز، این مواد بیشتر مورد استفاده در داخل است و چندان بازار صادراتی ندارد، چراکه به میزان تولید کاشی و سرامیک در داخل تولید می‌شود. لعابکاری در صنعت کاشی و سرامیک این روزها در شرایط نامساعدی قرار دارد؛ چراکه بیشتر تولیدکنندگان کاشی و سرامیک میزان تناژ تولید خود را کاهش داده‌اند و همین امر سبب رکود صنعت لعاب شده است. البته رکود در ساخت‌وساز نیز به نوعی گریبان صنعت لعاب را گرفته است.
از سوی دیگر به‌دلیل تحریم‌ها و شرایطی که از سال گذشته بر تولیدکنندگان تحمیل شده است، تولیدکنندگان برای واردات برخی از مواد اولیه با مشکل روبه‌رو شده و همچنین با بهای چندبرابری نرخ مواد اولیه روبه‌رو شده‌اند. به عبارت دیگر حدود ۳۰ درصد مواد اولیه با رشد نرخ همراه بوده است. از آنجا که مواد اولیه گران می‌شود تولیدکننده نیز ناچار است که محصول نهایی را گران ‌کند و در پی آن با یک چرخه روبه‌رو هستیم که سبب رکود بیشتر می‌شود، از این‌رو گران شدن لعاب بر نرخ کاشی و سرامیک تاثیرگذار خواهد بود.

سعید عسکری / تولیدکننده لعاب کاشی

کد خبر: 44022
تاریخ: 1398/04/17 - 23:30
منبع: روزگار معدن

صنعت لعاب  کاشی و سرامیک  سعید عسکری 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رئیس اداره امور معادن استان زنجان:

استخراج سالانه حدود 5 میلیون تن مواد معدنی در استان زنجان/ مواد معدنی کاشی و سرامیک به صورت خام از استان خارج می‌شود

می متالز - رئیس اداره امور معادن استان زنجان با اشاره به اینکه برخی از مواد معدنی به دلیل نبودن واحدهای فرآوری از استان به صورت خام خارج می شود گفت: مواد معدنی کاشی و سرامیک به صورت خام از استان خارج می‌شود.
 

بازگشت به چرخه تولید بزرگترین کارخانه کاشی و سرامیک شمال کشور

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در مراسم احیا و راه اندازی مجدد واحد تولیدی صنعتی کاشی خزر گفت: به جرات می توان گفت این واحد بزرگترین تولید کننده کاشی و سرامیک شمال کشور است که 4 سال تعطیل بود و به لطف خداوند مجددا شروع به کار کرد.
 

وزیر صنعت از تولید ۶۰۰ میلیون مترمربع کاشی در کشور خبر داد

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: هم‌اکنون سالانه افزون بر ۶۰۰ میلیون مترمربع کاشی و سرامیک در کشور تولید می‌شود که تا پایان سال‌جاری ۳۰ میلیون مترمریع دیگر به این ظرفیت اضافه می‌شود.
 رحمانی پاسخ داد:

چرا روز ملی صادرات به تعویق افتاد؟

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت با انتقاد از اینکه از افزایش نرخ ارز در امر صادرات استفاده نکردیم گفت: علت تعویق افتادن برگزاری روز ملی صادرات این بود که خواستیم این مراسم با ایام ماه صفر مصادف نشود و یکی از دلایل دیگر نیز آن بود که برگزاری این مراسم به عهده اتاق بازرگانی ایران باشد.
 روز گذشته صورت گرفت؛

بازدید زرآبادی از کارخانه کاشی و سرامیک در شهرک صنعتی البرز

می متالز - زرآبادی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی روز گذشته از کارخانه کاشی و سرامیک الوند در شهرک صنعتی البرز بازدید کرد.
 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد:

استان یزد جزء ۸ استان برتر دارای صادرات غیرنفتی است

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزدگفت: استان یزد جزو ۸ استان برتر دارای صادرات غیرنفتی است و بیش از ۹۹۴ کارت بازرگانی فعال در استان یزد وجود دارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما