خبر
بورس و سهام   مالیات   ریلی و راه آهن  
پیشنهاد افزایش سرمایه 100 درصدی «حریل»

معافیت مالیاتی «تجدید ارزیابی» عملی شد؟

می متالز - پیشنهاد هیئت مدیره برای انجام افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی شرکت ریل‌پرداز سیر روی کدال نشسته است. «حریل» از ابتدای سال مسیر پرنوسان قیمتی را تجربه کرده است. این سهم از ابتدای 98 رشد بیش از 120 درصدی را تا سقف قیمتی خود در بهار تجربه کرد با این حال در ادامه در مسیر اصلاح قیمتی قرار گرفت. پس از اصلاح محسوس قیمتی در هفته‌های اخیر امروز پیشنهاد هیئت مدیره برای افزایش سرمایه تنها 100 درصدی از تجدید ارزیابی دارایی‌ها روی «کدال» نشست.

به گزارش می متالز، نکته جالب در این میان این است که این شرکت ریلی با زیان انباشته مواجه نیست و این موضوع احتمال معافیت مالیاتی برای انجام افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی را برای تمامی شرکت‌ها تقویت کرده است.

حریل پیشنهاد افزایش سرمایه 100 درصدی از محل تجدید ارزیابی واگن‌های باری شرکت را ارائه داده است. در فایل ضمیمه پیشنهاد افزایش سرمایه این شرکت نکات جالب توجهی وجود دارد که اهالی بازار باید به آن توجه داشته باشند. موضوع افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی دارایی‌ها بهانه‌ای برای داغ کردن و جهش قیمتی بسیاری از سهام در ماه‌های گذشته بوده است و در شرایط کنونی اخبار پیرامون این موضوع و احتمال عملی شدن معافیت مالیاتی لحاظ مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها در حساب سرمایه برای تمامی شرکت‌ها موضوع بحث است.

پیش از این تنها شرکت‌هایی که مشمول ماده 141 قانون تجارت بودند و با افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی از مشمولیت این ماده خارج می‌شدند امکان استفاده از معافیت مالیاتی را داشتند که در ماه‌های اخیر اخبار پیرامون اصلاح این قانون منتشر شده است. «حریل» به عنوان شرکتی که مشمول ماده 141 قانون تجارت نیست در شرایط کنونی پیشنهاد افزایش سرمایه را ارائه کرده است اما نکته مهم این‌که در پایان مصوبه هیئت‌مدیره شرط انجام این افزایش سرمایه «معافیت مالیاتی» عنوان شده است. بر این اساس به نظر می‌رسد مدیران این شرکت نیز همچنان نسبت به قطعی شدن معافیت مالیاتی مطمئن نیستند. در نتیجه همچنان بحث پیرامون این موضوع داغ به نظر می‌رسد.  

 

 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرعامل اعلام کرد:

دو برنامه ایران خودرو برای افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی و خروج ازماده۱۴۱

می متالز - مدیرعامل ایران خودرو درباره افزایش سرمایه گفت: اولویت اصلی برای خروج از ماده ۱۴۱ استفاده از تجدید ارزیابی سرمایه گذاری‌ها است و تجدید ارزیابی زمین در اولویت دوم قرار دارد.
 

نقدینگی در بورس ماندگار است

می متالز - برخی از گروه‌ها و صنایع بورسی نیز با توجه به شرایط تورمی انتظار افزایش نرخ و رشد فروش را خواهند داشت؛ برخی از آنها هم به سبب افزایش سرمایه‌ از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها برایشان رشد مطلوبی انتظار می‌رود.
 

تصمیم هیات مدیره «وکار» در مجمع

می متالز - با برگزاری مجمع سالانه بانک کارآفرین به منظور ارتقای نسبت‌های عملیاتی بانک و با توجه به الزامات بانک مرکزی در خصوص افزایش سرمایه، تصمیم جدیدی در این باره گرفته شد.
 نماینده خانه ملت مطرح کرد:

تاثیر مثبت معافیت مالیاتی بر معاملات عمده در بورس

می متالز - نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی، کنترل جذابیت بازارهای رقیب بازار سرمایه را در هدایت نقدینگی به بورس موثر دانست.
 

موافقت با افزایش سرمایه شرکت ملی نفت ایران

می متالز - هیات وزیران با پیشنهاد وزارت نفت مبنی بر افزایش سرمایه شرکت ملی نفت ایران موافقت کرد.
 تازه‌ترین وضعیت افزایش سرمایه‌های بورسی بررسی شد

فرصت پنهان حق‌تقدم‌ها در بازار سهام

می متالز - با اعمال تازه‌ترین افزایش سرمایه‌های بورسی، فرصت پنهان حق تقدم‌ها در بازار سهام بررسی شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما