خبر
بورس و سهام   مالیات   ریلی و راه آهن  
پیشنهاد افزایش سرمایه 100 درصدی «حریل»

معافیت مالیاتی «تجدید ارزیابی» عملی شد؟

می متالز - پیشنهاد هیئت مدیره برای انجام افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی شرکت ریل‌پرداز سیر روی کدال نشسته است. «حریل» از ابتدای سال مسیر پرنوسان قیمتی را تجربه کرده است. این سهم از ابتدای 98 رشد بیش از 120 درصدی را تا سقف قیمتی خود در بهار تجربه کرد با این حال در ادامه در مسیر اصلاح قیمتی قرار گرفت. پس از اصلاح محسوس قیمتی در هفته‌های اخیر امروز پیشنهاد هیئت مدیره برای افزایش سرمایه تنها 100 درصدی از تجدید ارزیابی دارایی‌ها روی «کدال» نشست.

به گزارش می متالز، نکته جالب در این میان این است که این شرکت ریلی با زیان انباشته مواجه نیست و این موضوع احتمال معافیت مالیاتی برای انجام افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی را برای تمامی شرکت‌ها تقویت کرده است.

حریل پیشنهاد افزایش سرمایه 100 درصدی از محل تجدید ارزیابی واگن‌های باری شرکت را ارائه داده است. در فایل ضمیمه پیشنهاد افزایش سرمایه این شرکت نکات جالب توجهی وجود دارد که اهالی بازار باید به آن توجه داشته باشند. موضوع افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی دارایی‌ها بهانه‌ای برای داغ کردن و جهش قیمتی بسیاری از سهام در ماه‌های گذشته بوده است و در شرایط کنونی اخبار پیرامون این موضوع و احتمال عملی شدن معافیت مالیاتی لحاظ مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها در حساب سرمایه برای تمامی شرکت‌ها موضوع بحث است.

پیش از این تنها شرکت‌هایی که مشمول ماده 141 قانون تجارت بودند و با افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی از مشمولیت این ماده خارج می‌شدند امکان استفاده از معافیت مالیاتی را داشتند که در ماه‌های اخیر اخبار پیرامون اصلاح این قانون منتشر شده است. «حریل» به عنوان شرکتی که مشمول ماده 141 قانون تجارت نیست در شرایط کنونی پیشنهاد افزایش سرمایه را ارائه کرده است اما نکته مهم این‌که در پایان مصوبه هیئت‌مدیره شرط انجام این افزایش سرمایه «معافیت مالیاتی» عنوان شده است. بر این اساس به نظر می‌رسد مدیران این شرکت نیز همچنان نسبت به قطعی شدن معافیت مالیاتی مطمئن نیستند. در نتیجه همچنان بحث پیرامون این موضوع داغ به نظر می‌رسد.  

 

 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 کارشناس بازار سرمایه:

قانون "بخشش مالیات" چاشنی بورس می‌شود!

می متالز - اگر مطابق با سال‌های گذشته قانون بخشش مالیات، در سال جاری نیز تصری پیدا کند، تجدید ارزیابی قاعدتا بر بازار سهام تاثیری مثبت خواهد گذاشت.
 مدیر مالی بانک:

آخرین وضعیت افزایش سرمایه "وبملت" از تجدید ارزیابی و تعداد املاک اعلام شد

می متالز - مدیر مالی بانک ملت با اعلام آخرین وضعیت افزایش سرمایه بانک ملت از تجدید ارزیابی دارایی ها از ابلاغ نامه به حدود ۱۲۵۰ شعبه برای دریافت اطلاعات مربوط به ۲۰۰۰ ملک خبر داد.
 

برنامه افزایش سرمایه سهم بازار پایه ای از محل مطالبات و آورده نقدی

می متالز - شرکت حاضر در بازار پایه فرابورس از برنامه افزایش سرمایه ۴۲ درصدی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی خبر داد.
 در مجمع عمومی مطرح شد؛

پیشنهاد افزایش سرمایه "رنیک"

می متالز - هیات مدیره شرکت جنرال مکانیک پیشنهاد افزایش سرمایه ۵۰۰ میلیارد ریالی، معادل ۵۰ درصد را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت پیشنهاد داد.
 در مجمع عمومی مطرح شد:

پیشنهاد افزایش سرمایه ۷۷ درصدی "وتوکا"

می متالز - هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری توکا فولاد پیشنهاد افزایش سرمایه ۲ هزار و ۹ میلیارد و ۲۸۲ میلیون ریالی، معادل ۷۷ درصد را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت پیشنهاد داد.
 

تجدید ارزیابی در "وبملت" کلید خورد

می متالز - بانک ملت، تنور بانکی‌ها را مجددا داغ کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما