خبر
انرژی  

رویکرد سازمان منطقه ویژه پارس حمایت از کارآفرینان فرهنگی است

می متالز - مدیرعامل سازمان منطقه ویژه انرژی پارس گفت: رویکرد این سازمان حمایت از کارآفرینان فرهنگی است که اگر از طریق بخش خصوصی و سازمان‌های مردم‌نهاد نهادینه شود می‌تواند به‌خوبی درآمدزا شده و کمک شایانی به اقتصاد استان باشد.

به گزارش می متالز، سید پیروز موسوی در دیدار با مدیرکل اداره ارشاد استان بوشهر، حمایت از فعالیت‌های فرهنگی و هنری را همسو با هدف و ذات فعالیت سازمان منطقه ویژه پارس در راستای ایجاد سرمایه اجتماعی برشمرد و افزود: از طریق رصد فعالیت‌های هنری و فرهنگی است که می‌توان درک عمیقی از جامعه پیرامونی داشت.

موسوی ادامه داد: درست است که با توجه به شرایط کشور در حالت صرفه‌جویی به سر می‌بریم، اما در دو حوزه ورزش و هنر نمی‌توانیم فعالیت سازمان را متوقف کنیم، زیرا آثار پرهزینه‌ای به همراه دارد.

وی همچنین با اشاره به این نکته که همه فعالیت‌های فرهنگی و هنری سازمان منطقه ویژه در چارچوب اداره ارشاد و فرهنگ اسلامی انجام می‌شود، ادامه داد: بسیار خرسندیم که در جوار استانی قرار داریم که سرمایه فرهنگی بکر و منحصربه‌فردی دارد.

موسوی ناشناخته بودن هنر و فرهنگ بوشهر را یکی از موانع پیش‌روی کارآفرینی در این حوزه برشمرد و خواستار معرفی ظرفیت‌های تاریخی، آوایی، نمایشی و ... این استان از سوی اداره کل ارشاد استان شد.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه انرژی پارس با اشاره به ظرافت‌های هنر صنایع دستی شهرستان عسلویه گفت: از شرکت‌های دولتی و خصوصی منطقه خواسته شده است که در جشن‌ها و هدایای خود از این صنایع بهره گیرند.

در ادامه این دیدار، فاطمه کرم‌پور، مدیرکل ارشاد استان بوشهر نیز نگاه سازمان منطقه ویژه در حمایت از فرهنگ و هنر را تحسین برانگیز خواند و اعلام آمادگی کرد که جشنواره‌ها، نمایشگاه‌های کتاب، همایش‌های آیینی و تئاتر، جایزه‌های هنری و ... در پایتخت انرژی کشور برگزار شوند.

وی افزود: تصمیم ما این است که در اجرای برنامه‌های فرهنگی با کار پژوهشی میزان اثرگذاری برنامه‌ها پیش و پس از اجرا سنجیده شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تبلور اقتصاد مقاومتی با افتتاح طرح های پتروشیمی

می متالز - نام اقتصاد مقاومتی که به میان می‌آید، باید صنعت پتروشیمی ایران را از پیشگامان این راه دانست که با حرکت در این مسیر کارنامه‌ای موفق ثبت کرده است. گواه این موضوع طرح‌های مختلف پتروشیمی است که در سال های اخیر افتتاح شده و نتیجه آن با رشد و تنوع تولید و همچنین صادرات برای اقتصاد کشور همراه بوده است.
 

رشد پروازهای فرودگاه بوشهر در بهار 98

می متالز - مدیرکل فرودگاه‌های استان بوشهر از رشد 6 درصدی نشست و برخاست پرواز در سه ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.
 مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر خبرداد

گازرسانی به ۸۱ درصد از صنایع استان بوشهر

می متالز - مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر گفت: بیش از ۸۱ درصد از واحدهای صنعتی استان بوشهر گازرسانی شده‌اند که این واحدها، از ۱۳ میلیارد مترمکعب گاز مصرفی سراسر استان، ۹۹ درصد را به خود اختصاص می‌دهند.
 در سال رونق تولید:

برنامه ریزی برای افزایش ظرفیت تولید چند مجتمع پتروشیمی

می متالز - همزمان با افزایش ظرفیت جذب اتان در چند مجتمع پتروشیمی، امکان افزایش تولید در سال جاری و نیز سالهای آینده فراهم خواهد شد.
 

مشوق های سرمایه‌گذاران منطقه ویژه پارس، در دستور کار

می متالز - مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از اعلام آمادگی این سازمان برای اجرای پروژه‌های سرمایه‌گذاری خبر داد و گفت: در صورت تائید طرح‌ها و پروژه‌های سرمایه‌گذاری، مشوق‌های لازم برای عملیاتی کردن آنها ارائه خواهد شد.
 

۷۶ میلیارد تومان به واحدهای تولیدی استان بوشهر پرداخت شد

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت بوشهر با اشاره به اجرای طرح رونق تولید و حمایت از تولیدکنندگان گفت: در این راستا برای راه‌اندازی واحدهای تولیدی استان بالای ۶۰ درصد پیشرفت، ۷۶ میلیارد تومان تسهیلات بانکی پرداخت شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما