خبر
انرژی  

رویکرد سازمان منطقه ویژه پارس حمایت از کارآفرینان فرهنگی است

می متالز - مدیرعامل سازمان منطقه ویژه انرژی پارس گفت: رویکرد این سازمان حمایت از کارآفرینان فرهنگی است که اگر از طریق بخش خصوصی و سازمان‌های مردم‌نهاد نهادینه شود می‌تواند به‌خوبی درآمدزا شده و کمک شایانی به اقتصاد استان باشد.

به گزارش می متالز، سید پیروز موسوی در دیدار با مدیرکل اداره ارشاد استان بوشهر، حمایت از فعالیت‌های فرهنگی و هنری را همسو با هدف و ذات فعالیت سازمان منطقه ویژه پارس در راستای ایجاد سرمایه اجتماعی برشمرد و افزود: از طریق رصد فعالیت‌های هنری و فرهنگی است که می‌توان درک عمیقی از جامعه پیرامونی داشت.

موسوی ادامه داد: درست است که با توجه به شرایط کشور در حالت صرفه‌جویی به سر می‌بریم، اما در دو حوزه ورزش و هنر نمی‌توانیم فعالیت سازمان را متوقف کنیم، زیرا آثار پرهزینه‌ای به همراه دارد.

وی همچنین با اشاره به این نکته که همه فعالیت‌های فرهنگی و هنری سازمان منطقه ویژه در چارچوب اداره ارشاد و فرهنگ اسلامی انجام می‌شود، ادامه داد: بسیار خرسندیم که در جوار استانی قرار داریم که سرمایه فرهنگی بکر و منحصربه‌فردی دارد.

موسوی ناشناخته بودن هنر و فرهنگ بوشهر را یکی از موانع پیش‌روی کارآفرینی در این حوزه برشمرد و خواستار معرفی ظرفیت‌های تاریخی، آوایی، نمایشی و ... این استان از سوی اداره کل ارشاد استان شد.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه انرژی پارس با اشاره به ظرافت‌های هنر صنایع دستی شهرستان عسلویه گفت: از شرکت‌های دولتی و خصوصی منطقه خواسته شده است که در جشن‌ها و هدایای خود از این صنایع بهره گیرند.

در ادامه این دیدار، فاطمه کرم‌پور، مدیرکل ارشاد استان بوشهر نیز نگاه سازمان منطقه ویژه در حمایت از فرهنگ و هنر را تحسین برانگیز خواند و اعلام آمادگی کرد که جشنواره‌ها، نمایشگاه‌های کتاب، همایش‌های آیینی و تئاتر، جایزه‌های هنری و ... در پایتخت انرژی کشور برگزار شوند.

وی افزود: تصمیم ما این است که در اجرای برنامه‌های فرهنگی با کار پژوهشی میزان اثرگذاری برنامه‌ها پیش و پس از اجرا سنجیده شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

هشدار وزیرنیرو در مورد بارندگی‌های استان ها در چند روز آینده

می متالز - وزیر نیرو در مورد پیش بینی بارندگی در استان های مختلف طی چند روز آینده هشدار داد.
 

قدردانی از رویکرد زیست‌محیطی منطقه ویژه پارس

می متالز - مدیرکل محیط زیست استان بوشهر ضمن قدردانی از رویکرد زیست‌محیطی منطقه ویژه پارس گفت: مقوله محیط زیست در همه پروژه‌های نفت، گاز و پتروشیمی منطقه ویژه لحاظ شده و نگاه مدیران این صنایع، مسئولانه و همراه با محیط زیست است.
 

عمق اسکله‌های بندر بوشهر جوابگوی کشتی‌های تجاری بالای ۱۰ هزار تن نیست

می متالز - رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بوشهر با بیان اینکه عمق اسکله‌های بندر بوشهر جوابگوی کشتی‌های تجاری بالای ۱۰ هزار تن نیست گفت: عمق این اسکله‌ها برای پذیرش کشتی‌های ۳۰ هزار تنی باید به بالای ۱۲ متر افزایش داده شود.
 

فراخوان جذب ناظران افتخاری نظارت بر بازار از سوی سازمان صمت بوشهر

می متالز - معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از فراخوان طرح ثبت نام ناظران افتخاری نظارت بر بازار خبر داد.
 

حمایتی به وسعت یک سرزمین/ خودکفایی در صنعت سیمان با توان صنعتگران داخلی و حمایت های بانک ملی ایران

می متالز - صنعت سیمان کشور طی چهار دهه اخیر با حمایت های همه جانبه و پشتیبانی بی دریغ بانک ملی ایران و توان صنعتگران داخلی به آنچه هدف گذاری کرده بود نظیر؛ جلوگیری از خام فروشی، خودکفایی در تولید سیمان و بومی سازی این صنعت دست یافت.
 

مسائل معادن مشکل دار بوشهر بررسی می‌شود

می متالز - معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: معادن دارای مشکلات مختلف در سامانه طرح احیای معادن ثبت نام کنند تا مشکلاتشان بررسی شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما