خبر
سیمان و بتن   مصالح ساختمانی  

کاهش ۷۰ میلیون تنی ظرفیت تولید سیمان چین

می متالز - فدراسیون مصالح ساختمانی چین طرح هایی را برای کاهش ظرفیت تولید سیمان در سال ۲۰۱۹ به میزان ۷۰ میلیون تن به عنوان بخشی ازاقدامات صورت گرفته برای کاهش آلودگی هوا و افزایش بازده صنعتی به انجام رسانیده است.

به گزارش می متالز، فدراسیون مصالح ساختمانی چین، از ۵۰ تولید کننده بزرگ سیمان خواسته است تا ظرفیت خطوط تولید خود را به کمتر از ۲۰۰۰ تن در روز کاهش دهند و همچنین تکنولوژی تولید را ارتقا بخشند. خطوط تولید این واحدها معمولا با ظرفیتی معادل ۵ تا ۷ هزار تن سیمان در روز طراحی و ساخته شده است.

چین در سال ۲۰۱۸ قریب به ۲.۲ میلیارد تن سیمان تولید کرده است. طرح کاری جدید، تمام شرکت های سیمان در مناطقی که آلودگی زیاد است مانند منطقه پکن، تیانجین و هبی در شمال چین را شامل میشود.

با موافقتی که در این خصوص انجام شده است مقرر گردیده بیش از ۶۰ درصد تولید سیمان  به ۱۰ تولید کننده برتر واگذار شود و همچنین درصد تولید سیمان های با کیفیت مطلوب تر ارتقاء یابد.

چین در سال های گذشته نیز با تولید ۵۵ تا ۶۰ درصد سیمان جهان توانسته بود ربته اول تولید سیمان را به خود اختصاص دهد اما همواره مسائل زیست محیطی گریبانگیر صنعت سیمان این کشور بوده است.

کد خبر: 44187
تاریخ: 1398/04/18 - 16:17
منبع: سیمان خبر

چین  مصالح ساختمانی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

رقابت هکری برای نفوذ به مرورگرهای کروم، اج و سفری

می متالز - هکرهای برتر چینی طی روزهای اخیر در شهر چنگدو گرد هم آمدند تا در رقابتی موسوم به تیانفو برای هک کردن نرم افزارها و برنامه‌های مختلف شرکت کنند.
 در پایان هفته؛

نفت ۲ درصد گران شد

می متالز - قیمت شاخص نفت خام برنت در پایان معاملات روز گذشته به ۶۳ دلار و ۳۰ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا به ۵۷ دلار و ۷۲ سنت رسید.
 قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی خبر داد:

سه برنامه اصلی وزارت صنعت برای توسعه صادرات

می متالز - قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی با اشاره به تاکید و دستور وزیر صنعت برای توسعه صادرات به چین و هند و ۱۵ کشور همسایه، از سه برنامه ویژه این وزارتخانه برای تحقق این مهم خبر داد.
 معاون علمی و فناوری رییس جمهوری؛

شرکت های نوآور بزودی جای شرکت های نفتی را خواهند گرفت

می متالز - «سورنا ستاری» معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران که در چین بسر می برد گفت: ما در اقتصاد نوآور بسرعت در حال توسعه هستیم و بزودی شرکت های نوآور بزرگترین شرکت های ایران خواهند شد و جای شرکت های بزرگ نفت، گاز، فولاد و پتروشیمی را خواهند گرفت و به پتانسیل بزرگی برای ارتباط میان کشورها تبدیل خواهند شد.
 

وزیر صنعت: ایران در زمینه صادرات به چین باید فعال تر شود

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران که به شانگهای سفر کرده است با اشاره به اینکه چین سالانه 2 هزار و 300 میلیارد دلار کالا وارد می کند اظهار کرد: سهم ایران اکنون از این رقم ناچیز است و ما باید در زمینه صادرات به چین فعال تر عمل کنیم.
 

چین روابط فناورانه با ایران را تقویت می‌کند

می متالز - وزیر علوم چین گفت: در قالب طرح یک کمربند یک جاده تمام توان خود را برای تقویت همکاری‌های علمی و دانشگاهی میان دو کشور بکار خواهیم گرفت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما