خبر
آلومینیوم   صنعت   عکس  
معاون اول رییس جمهور تاکید کرد:

ضرورت تکمیل طرح‌های نیمه تمام کشور تا پایان دولت دوازدهم / راه اندازی کارخانه آلومینیوم جنوب روند توسعه استان فارس را تسریع می‌کند

می متالز - معاون اول رییس جمهور بر ضرورت تکمیل طرح‌های مهم نیمه تمام در کشور تا پایان دوره ریاست جمهوری دکتر روحانی تاکید کرد و گفت: درحال حاضر یک دوره دو ساله از دولت دوازدهم پیش رو باقی مانده و تعداد زیادی طرح‌های نیمه تمام در کشور وجود دارد که باید تلاش کنیم با برطرف کردن موانع پیش روی اتمام طرح‌های نیمه تمامی که از پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردارند، این طرح‌های مهم و تاثیر گذار تا پایان عمر دولت دوازدهم به نتیجه برسند.

به گزارش می متالز، دكتر اسحاق جهانگيری ظهر امروز (سه شنبه) در جلسه بررسی توسعه اقتصادی جنوب استان فارس كه در شهرستان لامرد برگزار شد اظهار داشت: معمولا با تغيير دولت ها، روند تكميل برخی طرح های نيمه تمام دست خوش تغييرات شده و ممكن است تعدادی از پروژه ها و سرمايه گذاری های مهم متوقف شوند و يا گاهی تكميل آنها سال ها به طول بيانجامد. 


وی با اشاره به توطئه ها و فشارهای آمريكا بر ملت ايران خاطر نشان كرد: مهمترين هدف آمريكا از اعمال تحريم ها فروپاشی نظام و ضربه زدن به ايران بود و حداقل هدفی كه دنبال می كردند اين بود كه بتوانند اقتصاد كشور را با فروپاشی و اخلال مواجه كنند كه به فضل الهی در رسيدن به اين اهداف موفق نشدند اما تلاش كردند كه با اخلال در واردات برخی قطعات مورد نياز طرح ها و پروژه های مهم، روند توسعه كشور را متوقف كنند. 


دكتر جهانگيری با اشاره به توطئه های آمريكا در جلوگيری از پيشرفت كشورهای در حال توسعه تصريح كرد: در گزارشی آمده بود كه سازمان سيا آمريكا ماموريت داشت كه در اجرای برنامه های توسعه كشورهای بلوك شرق اخلال ايجاد كرده و چهره مديرانی كه به دنبال توسعه و اجرای كارهای بزرگ بودند را تخريب كند.


معاون اول رييس جمهور در ادامه سخنان خود با اشاره به بازديد از شركت پترو پيمان دانا در شهرستان مهر خاطر نشان كرد: براساس گزارش ها، از اكنون تا اوايل سال 1400 زمان جهش صنعت پتروشيمی است و اگر 20 طرح مهم پتروشيمی كه در كشور در دست اجرا است به اتمام و بهره برداری برسد، ظرفيت پتروشيمی ايران از 60 ميليون تن به 90 ميليون تن خواهد رسيد كه اتفاقی كم سابقه در كشور خواهد بود. 


وی همچنين با اشاره به بازديد خود از مجتمع صنايع آلومينيوم جنوب تصريح كرد: احداث اين كارخانه از سال های گذشته مورد بحث بود و احداث اين كارخانه در شهرستان لامرد را می توان يكی از دستاوردهای برجام برشمرد چرا كه پس از برجام بيش از يك ميليارد دلار از طريق فاينانس و گشايش ال سی برای اين كارخانه سرمايه گذاری شد و خوشبختانه امروز تقريباً تكميل شده و می تواند ظرف چند ماه آينده به عنوان يكی از مدرن ترين كارخانه آلومينيوم كشور كار خود را آغاز كند. 


دكتر جهانگيری با بيان اينكه آلومينيوم از فلزات مهم رنگی است كه نقش تعيين كننده ای در همه رشته های صنعتی دارد، خاطر نشان كرد: وقتی ايران در دهه چهل كارخانه آلومينيوم اراك را راه اندازی كرد هيچ كشوری در منطقه توليد آلومينيوم نداشت اما پس از آن روند توسعه اين صنعت در كشور با كندی مواجه شد چرا كه مواد اوليه مورد نياز اين صنعت وارداتی است. 


معاون اول رييس جمهور با تاكيد بر اينكه راه اندازی مجتمع صنايع آلومينيوم جنوب می تواند روند توسعه شهرستان لامرد،‌ استان فارس و حتی كشور را تسريع كند، گفت: ظرفيت های صنعتی موجود در اين منطقه نه تنها به پيشرفت استان كمك می كند بلكه می تواند كشور را وارد دوره جهش صنعتی كند. 


دكتر جهانگيری در ابتدای اين جلسه نيز ضمن گراميداشت ياد و خاطره معلم شهيد خود شهيد نصيری لاری از شهدای هفتم تير كه به همراه شهيد آيت الله دكتر بهشتی به شهادت رسيد اظهار داشت: بخش زيادی از حركت های انقلابی مردم سيرجان از روحيه انقلابی اين معلم شهيد و متدين تاثير پذيرفته است. 


معاون اول رييس جمهور همچنين با اشاره به اينكه شخصيت ها و چهره های دينی و سياسی متعددی نظير حجت الاسلام علوی وزير اطلاعات و حجت الاسلام موسوی لاری نيز از چهره های برجسته استان فارس هستند افزود: مردم استان فارس مردمی مومن و با وفا هستند و وفاداری آنها در مقاطع مختلف زبانزد بوده و حق اين مردم است كه از استانی توسعه يافته برخوردار باشند.


در اين جلسه استاندار فارس نيز گزارشی از برنامه های اجرا شده در راستای رونق توليد، سرمايه گذاری و كمك به معيشت مردم استان ارائه كرد و گفت: كمك به واحدهای توليدی و فعاليت مجدد بنگاه های اقتصادی كه با توقف مواجه شده اند نيز در دستور كار استان بوده و با دستاوردهای خوبی همراه بوده است. 


فرمانداران لامرد، مهر و يكی از نمايندگان مردم اين استان در مجلس شورای اسلامی نيز به بيان ديدگاه ها و نظرات خود و ضرورت های توسعه استان پرداختند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد اعلام کرد:

عملیات جاده سازی با اعتبار 300 میلیارد ریال در لامرد

می متالز - مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد از اجرای بیش از 73 کیلومتر عملیات زیرسازی و آسفالت با اعتبار 300 میلیارد ریال در این منطقه خبر داد.
 

تسهیل دسترسی به صنایع مستقر در منطقه ویژه اقتصادی لامرد با اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریال

می متالز - مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد گفت: اجرای بیش از ۷۳ کیلومترعملیات زیر سازی و آسفالت بااعتباری معادل ۳۰۰ میلیارد ریال در سایت صنایع انرژی بر لامرد منجر به سهولت دسترسی به صنایع بزرگ مستقر در این منطقه شده است.
 

سیمان لامرد واحد نمونه صنعتی استان فارس شد

می متالز - در آیین گرامیداشت روز صنعت و معدن فارس لوح و تندیس واحد نمونه صنعتی استانی برای هفتمین سال متوالی به سیمان لامرد اعطا شد.
 

برقراری پرواز جدید در فرودگاه لامرد

می متالز - صبح امروز (23 تیر) نخستین پرواز مسیر تهران - لامرد شرکت هواپیمایی پویاایر از فرودگاه لامرد انجام شد.
 

جهانگیری از مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب بازدید کرد

می متالز - معاون اول رییس جمهور از مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب، مدرن‌ترین و بزرگ‌ترین کارخانه تولید آلومینیوم کشور بازدید کرد.
 

دکتر جهانگیری از مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب بازدید کرد/ تولید ۳۰۰ هزار تن شمش آلومینیوم در فاز نخست طرح

می متالز - معاون اول رییس جمهور از مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب مدرن‌ترین و بزرگ‌ترین کارخانه تولید آلومینیوم کشور بازدید کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما