خبر
آلومینیوم  

دکتر جهانگیری از مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب بازدید کرد/ تولید ۳۰۰ هزار تن شمش آلومینیوم در فاز نخست طرح

می متالز - معاون اول رییس جمهور از مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب مدرن‌ترین و بزرگ‌ترین کارخانه تولید آلومینیوم کشور بازدید کرد.

به گزارش می متالز، دكتر اسحاق جهانگيری پيش از ظهر امروز (سه شنبه) با حضور در منطقه ويژه اقتصادی لامرد از بخش های مختلف پروژه در دست احداث كارخانه توليد آلومينيوم با 95 درصد پيشرفت فيزيكی بازديد كرد و با توضيحات مدير عامل اين واحد صنعتی در جريان برنامه زمان بندی اتمام كارخانه و ظرفيت توليد آن قرار گرفت. 
مجتمع صنايع آلومينيوم جنوب واقع در منطقه ويژه اقتصادی لامرد كه در حال حاضر 95 درصد پيشرفت فيزيكی دارد قرار است در فاز اول 300 هزار تن شمش آلومينيوم در سال توليد كند.
سرمايه گذاری انجام شده برای اين كارخانه 53 هزار ميليارد ريال و نيز 6102 ميليون يوآن تسهيلات مالی خارجی بوده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 حمایت دولت از تولید جواب داد

رونق مجدد تولید آلومینیوم آمریکا در نتیجه افزایش تعرفه واردات

می متالز - در سال ۲۰۱۷ صنعت تولید آلومینیوم آمریکا در وضعیت نامطلوبی قرار داشت؛ به طوریکه بخش قابل توجهی از کارخانجات تولید آلومینیوم در سطحی کمتر از ۵۰ درصد ظرفیت اسمی مشغول فعالیت بودند و بسیاری از آن‌ها مجبور به تعدیل نیرو شده بودند. اما از زمان وضع تعرفه بر واردات این محصول، وضعیت تولیدکنندگان داخلی رونق گرفته است و به افزایش ظرفیت و جذب نیروی کار اقدام نموده‌اند. دولت آمریکا معتقد است به دلایلی همچون بالا بودن دستمزد کارگران در این کشور، صنایعی همچون تولید آلومینیوم، توان رقابت با نمونه‌های مشابه خارجی را ندارند و از این رو این صنایع استراتژیک همواره باید مورد حمایت دولت واقع شوند.
 

افزایش تولید فولاد و سیمان در 5 ماهه امسال

می متالز - در 5 ماهه اول امسال تولید فولاد خام با رشد 6.5 درصدی همراه بود و در عین حال، تولید شمش آلومینیوم در این مدت 32.9 درصد کاهش داشته است.
 طی سه ماهه سوم 2019میلادی:

کاهش 10 درصدی تولید آلومینیوم چالکو/ افت 14 درصدی فروش

می متالز - تولید آلومینیوم در شرکت آلومینیوم چین طی سه ماهه سوم سال 2019 میلادی 10.44 درصد کاهش یافت. همچنین این شرکت شاهد افت 13.8 درصدی فروش این محصول بود.
 

روایات‌ متناقض از واگذاری جنجالی یک کارخانه/ سرانجام واگذاری آلومینیوم المهدی و هرمزال به کجا رسید؟

می متالز - شرکت آلومینیوم المهدی پس از گذشتن از موانعی اکنون در دست مپنا مشغول فعالیت است و نیاز تولید آلومینیوم را رفع می‌کند.
 

روند نزولی سهم ایران در بازار تولید آلومینیوم خاورمیانه، ادامه‌دار است؟

می متالز - منطقه خاورمیانه به‌ دلیل دسترسی به منابع ارزان‌قیمت انرژی به یکی از مهم‌ترین قطب‌های صنعت تولید آلومینیوم اولیه، به‌عنوان صنعتی انرژی‌بر، تبدیل شده است. در این میان، کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، به اتکای سرمایه‌گذاری‌های کلان در این حوزه و همچنین جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی، موفق شده‌اند تا سهم قابل توجهی از این رشد را از آن خود کنند.
 در بورس کالا اتفاق خواهد افتاد؛

عرضه دو هزار تنی شمش آلومینیوم المهدی

می متالز -چهارشنبه 10 مهر ماه، دو هزار تن شمش هزار پوندی آلومینیوم با خلوص 99.7 درصد شرکت المهدی، در بورس کالا عرضه می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما