خبر
آلومینیوم  
در سفر معاون اول رئیس جمهور به منطقه لامرد مطرح شد:

جهانگیری: طرح آلومینیوم جنوب در ماه های آینده، راه اندازی می شود

می متالز - معاون اول رئیس جمهور از طرح آلومینیوم جنوب به عنوان یکی از پروژه های مهم کشور در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی یاد و اعلام کرد: آلومینیوم از صنایع اصلی و مورد نیاز کشور به شمار می آید و قرار است کارخانه آلومینیوم جنوب، در ماه های آتی به بهره برداری برسد.

به گزارش می متالز، اسحاق جهانگیری امروز در سفر به استان فارس، هدف از حضور در منطقه ویژه اقتصادی لامِرد را بازدید از روند راه اندازی این پروژه مهم ذکر کرد و اظهار داشت: تلاش خواهیم کرد تا با رفع موانع پیش رو، آلومینیوم جنوب طی ماه های آتی به بهره برداری رسد.

وی گفت: طی دو سال پایانی دولت، یک مجموعه کامل از صنایع بزرگ در سراسر کشور در حال اجرا است که باید بر روی آن ها تمرکز کنیم تا هرچه سریعتر راه اندازی شوند.

مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب واقع در منطقه ویژه اقتصادی لامرد که در حال حاضر 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد قرار است در فاز نخست 100 هزار تن شمش آلومینیوم در سال تولید کند.

بنابر این گزارش، اسحاق جهانگیری پیش از ظهر امروز (سه شنبه) با حضور در منطقه ویژه اقتصادی لامرد از بخش های مختلف پروژه در دست احداث کارخانه تولید آلومینیوم دیدن کرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 ایران پیشرو در مصرف گاز

وزیر نفت: سی‌ان‌جی؛ سوخت ملی ماست

می متالز - وزیر نفت از گاز و سی‌ان‌جی به‌عنوان سوخت ملی نام برد و گفت: هیچ کشوری در دنیا مانند ایران نیست که حدود ۹۵ درصد جمعیت آن زیر پوشش گاز طبیعی باشند و ظرفیت استفاده از خودروهای گازسوز را داشته باشند.
 

اولتیماتوم ۲ هفته‌ای دولت برای تعیین تکلیف هپکو

می متالز - بیش از یک ماه از واگذاری مجدد هپکو به سازمان خصوصی‌سازی گذشته است، معاون اول ریاست جمهوری از این سازمان خواسته تا ظرف دو هفته مسائل مربوط به هپکو را تعیین تکلیف کند؛ اولتیماتومی که سازمان خصوصی‌سازی به آن پاسخ داد و طبق اعلام رئیسش، به درخواست دولت ظرف موعد مقرر پاسخ داده خواهد شد.
 معاون اول رئیس‌جمهوری:

مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی نباید وارد فاز سیاسی شود

می متالز - معاون اول رئیس‌جمهوری با تاکید بر اینکه مسائل کارخانه‌ها و مشکلات کارگری واحدهای تولیدی نباید وارد فاز سیاسی شود، تصریح کرد: مسائل کارخانه‌ها باید در سطح دستگاه‌های اجرایی ذیربط و با تدبیر مدیران استان‌ها و ستاد تسهیل و رفع موانع، حل و فصل شود چرا که اگر این مسائل سیاسی شود، مشکلات پیچیده‌تر خواهد شد.
 آلومینیوم جنوب به‌زودی با حضور رئیس‌جمهوری راه‌اندازی می‌شود

فصل چیدن میوه برجام در لامرد است

می متالز - آلومینیوم جنوب که میوه دوران برجام به‌شمار می‌رود، در آستانه چیدن و بهره‌برداری است.
 

زیرساخت‌های لازم برای حضور سرمایه‌گذاران در دامغان فراهم شود

می متالز - نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی به ظرفیت‌های بسیار بالای مخازن معادن در جنوب دامغان و شاهرود اشاره کرد و گفت: زیرساخت‌های لازم باید برای حضور سرمایه‌گذاران در این منطقه فراهم شود.
 ربیعی:

باید واقعیت تحریم را به مردم می‌گفتیم

می متالز - سخنگوی دولت در یادداشتی اظهار کرده، امروز من معتقدم ما اشتباه کردیم، باید مسأله تحریم را برای مردم به‌طور شفاف تبیین می‌کردیم، اما به‌دلیل عدم سوءاستفاده دشمنان امکان تشریح وضعیت را برای مردم نداشتیم و نتیجه اینکه مخالفان دولت آن را دستمایه اتهامات ناروا علیه دولت قرار دادند. باید جامعه برای افزایش قیمت بنزین اقناع می‌شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما