خبر
آهن و فولاد   مواد معدنی  
غریب پور خبر داد:

امضا تفاهم نامه ایجاد کنسرسیوم توسعه فولاد تا 10 میلیون تن در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس/ اعلام حمایت استاندار هرمزگان از طرح توسعه فولاد در جنوب کشور

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: سیاست ایمیدرو توسعه صنایع بزرگ در کنار دریا است. وی همچنین از امضا تفاهمنامه ایجاد کنسرسیوم با هدف "توسعه و افزایش ظرفیت فولاد تا 10 میلیون تن در منطقه اقتصادی خلیج فارس" و تامین زیرساخت های این طرح توسط ایمیدرو خبر داد.

به گزارش می متالز، خداداد غریب پور که در نشست "توسعه و افزایش ظرفیت تولید فولاد تا سقف 10 میلیون تن در منطقه اقتصادی صنایع انرژی بر خلیج فارس" سخن می گفت، افزود: سرمایه گذاری در قالب طرح های بزرگ سیاستی است که امروز باید در الویت های برنامه های معدن وصنایع معدنی قرار بگیرد.

وی با تاکید بر سرمایه گذاری با نگاه جامع ملی به منظور تکمیل زنجیره ارزش محصولات عنوان کرد: به طور حتم این دیدگاه منجر به ایجاد ارزش افزوده در بخش معدن وصنایع معدنی خواهد شد و ایمیدرو علاه بر فولاد، به دنبال تدوین برنامه جامع و راهبردی دیگر محصولات همچون مس و سرب و روی است.

غریب پور ضمن قدردانی از شرکت های معدن و صنایع معدنی در تشکیل کنسرسیوم توسعه و افزایش تولید فولاد تا 10 میلیون تن در منطقه خلیج فارس، گفت: پس از سال ها این طرح با مشارکت بخش خصوصی به سرانجام رسید و امیدواریم، رویه تشکیل کنسرسیوم در سرعت بخشیدن به دیگر طرح ها تعمیم داده شود.

 

حمایت استاندار هرمزگان از توسعه فولاد در منطقه خلیج فارس

استاندار هرمزگان نیز طی سخنانی اعلام کرد: تجمیع واحدهای کوچک و توسعه واحدهای بزرگ مقیاس، طرحی است که در کشور چین اجرایی شد و دستاوردهای قابل توجهی را برای این کشور به همراه داشت.

فریدون همتی افزود: با این تعریف در شرایط تحریم، تشکیل کنسرسیوم در طرح های بزرگ صنعتی و معدنی می تواند ارزش افزوده بسیاری را نصیب کشور کند.

وی گفت: ظرفیت های قابل ملاحظه در جنوب کشور ما را ملزم به حمایت از طرح هایی همچون توسعه صنعت فولاد در منطقه خلیج فارس می کند. از این رو حمایت همه جانبه خود را از این طرح که در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است، اعلام می کنیم.

بنابر این گزارش، ایمیدرو به همراه شرکت های ملی فولاد ایران، فولاد هرمزگان، فولاد کاوه جنوب کیش، مادکوش، صبا فولاد خلیج فارس و گل گهر کنسرسیوم توسعه و افزایش ظرفیت تولید فولاد تا سقف 10 میلیون تن در منطقه اقتصادی خلیج فارس را تشکیل می دهند.

گفتنی است، تفاهمنامه همکاری طرح توسعه فولاد تا سقف 10 میلیون تن به امضا شرکت های حاضر در این کنسرسیوم رسید.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 معاون وزیر صمت در امور معادن و صنایع معدنی:

انتظار داریم با توجه به قرار دادهای منعقده در نمایشگاه ساخت داخل هزینه تولید بخش معدن کاهش یابد

می متالز - در روز پایانی نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید، نشست تخصصی چالش ها و راهکارهای ساخت داخل در بخش معدن و صنایع معدنی با حضور معاون وزیر صمت در امور معادن و صنایع معدنی، مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران، مشاور مدیر عامل و امور سرمایه گذاری خارج از کشور میدکو ، مدیر صنایع معدنی ایمیدرو برگزار شد.
 

نشست اضطراری نوردکاران و ذوبی ها برگزار می شود

می متالز - بر اساس دعوت انجمن توليدكنندگان فولاد ایران، نشست اضطراری کارخانجات ذوب و نورد مقاطع طویل فولادی به منظور تبادل نظر و ایجاد هماهنگی در راستای بهبود بازار داخلی و توسعه صادرات در انجمن فولاد برگزار می شود.
 

فولاد مبارکه ۳۰ تومان سود نقدی میان سهامداران توزیع کرد

می متالز - مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت فولاد مبارکه امروز در سالن نگین نقش جهان سپاهان شهر برگزار شد و مطابق تصمیم مجمع 30 تومان سود نقدی میان سهامداران تقسیم شد.
 مدیرعامل مجتمع فولاد البرز غرب:

ظرفیت شمش فولاد البرز غرب تا پایان سال به ۱.۳ میلیون تن می رسد

می متالز - با ورود خط یک میلیون تنی به مدار تولید ظرفیت تولید شمش فولاد البرز غرب از 300 هزار تن فعلی به 1.3 میلیون تن خواهد رسید.
 در نیمه نخست ۲۰۱۹ روی داد؛

رشد ۱۰ درصدی تولید فولاد خام چین

می متالز - تولید فولاد خام چین در نیمه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹.۹ درصد افزایش یافت.
 در همایش روز ملی صنعت و معدن در خوزستان:

غریب پور: ارزآوری و حمایت فولاد خوزستان از بنگاه های اقتصادی کوچک قابل تقدیر است

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو اقدامات فولاد خوزستان را در ارزآوری و حمایت از بنگاه های اقتصادی کوچکتر را قابل تقدیر دانست.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما