خبر
آهن و فولاد   مواد معدنی  
غریب پور خبر داد:

امضا تفاهم نامه ایجاد کنسرسیوم توسعه فولاد تا 10 میلیون تن در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس/ اعلام حمایت استاندار هرمزگان از طرح توسعه فولاد در جنوب کشور

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: سیاست ایمیدرو توسعه صنایع بزرگ در کنار دریا است. وی همچنین از امضا تفاهمنامه ایجاد کنسرسیوم با هدف "توسعه و افزایش ظرفیت فولاد تا 10 میلیون تن در منطقه اقتصادی خلیج فارس" و تامین زیرساخت های این طرح توسط ایمیدرو خبر داد.

به گزارش می متالز، خداداد غریب پور که در نشست "توسعه و افزایش ظرفیت تولید فولاد تا سقف 10 میلیون تن در منطقه اقتصادی صنایع انرژی بر خلیج فارس" سخن می گفت، افزود: سرمایه گذاری در قالب طرح های بزرگ سیاستی است که امروز باید در الویت های برنامه های معدن وصنایع معدنی قرار بگیرد.

وی با تاکید بر سرمایه گذاری با نگاه جامع ملی به منظور تکمیل زنجیره ارزش محصولات عنوان کرد: به طور حتم این دیدگاه منجر به ایجاد ارزش افزوده در بخش معدن وصنایع معدنی خواهد شد و ایمیدرو علاه بر فولاد، به دنبال تدوین برنامه جامع و راهبردی دیگر محصولات همچون مس و سرب و روی است.

غریب پور ضمن قدردانی از شرکت های معدن و صنایع معدنی در تشکیل کنسرسیوم توسعه و افزایش تولید فولاد تا 10 میلیون تن در منطقه خلیج فارس، گفت: پس از سال ها این طرح با مشارکت بخش خصوصی به سرانجام رسید و امیدواریم، رویه تشکیل کنسرسیوم در سرعت بخشیدن به دیگر طرح ها تعمیم داده شود.

 

حمایت استاندار هرمزگان از توسعه فولاد در منطقه خلیج فارس

استاندار هرمزگان نیز طی سخنانی اعلام کرد: تجمیع واحدهای کوچک و توسعه واحدهای بزرگ مقیاس، طرحی است که در کشور چین اجرایی شد و دستاوردهای قابل توجهی را برای این کشور به همراه داشت.

فریدون همتی افزود: با این تعریف در شرایط تحریم، تشکیل کنسرسیوم در طرح های بزرگ صنعتی و معدنی می تواند ارزش افزوده بسیاری را نصیب کشور کند.

وی گفت: ظرفیت های قابل ملاحظه در جنوب کشور ما را ملزم به حمایت از طرح هایی همچون توسعه صنعت فولاد در منطقه خلیج فارس می کند. از این رو حمایت همه جانبه خود را از این طرح که در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است، اعلام می کنیم.

بنابر این گزارش، ایمیدرو به همراه شرکت های ملی فولاد ایران، فولاد هرمزگان، فولاد کاوه جنوب کیش، مادکوش، صبا فولاد خلیج فارس و گل گهر کنسرسیوم توسعه و افزایش ظرفیت تولید فولاد تا سقف 10 میلیون تن در منطقه اقتصادی خلیج فارس را تشکیل می دهند.

گفتنی است، تفاهمنامه همکاری طرح توسعه فولاد تا سقف 10 میلیون تن به امضا شرکت های حاضر در این کنسرسیوم رسید.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رئیس هیات عامل ایمیدرو در نشست شورای هماهنگی طرح احیا معادن کوچک خبر داد:

پایش 1051 معدن در طرح احیا و فعال سازی معادن کوچک مقیاس/ نقشه راه معادن کوچک تا پایان سال تدوین می شود/ امضا تفاهم نامه با 770 سرمایه گذار برای نخستین بار

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: این سازمان برای تخصیص اعتبار حوزه های اکتشاف و زیرساخت معادن از منابع داخلی در قالب تشریفات قانونی، محدودیتی قائل نیست.
 فعال حوزه فولاد تاکید کرد:

فولاد از برق و گاز تاثیر می پذیرد نه قیمت بنزین!/ فولاد و بنزین تعامل چندانی با یکدیگر ندارند

می متالز - نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: هزینه‌های تولید فولاد متاثر از برق و گاز طبیعی است و تاثیرپذیری از نرخ بنزین ندارد.
 مدیر متالورژی و کنترل کیفیت شرکت فولاد مبارکه تاکید کرد؛

ادامه روند روبه‌رشد کیفیت محصولات فولاد مبارکه

می متالز - مدیر متالورژی و کنترل کیفیت شرکت فولاد مبارکه، از ادامۀ روند روبه‌ رشـــد کیفیت محصولات فولاد مبارکه خبر داد و گفت: با تعریف اقدامات اصلاحی و اجرای آن با همکاری نواحی تولیدی، روند کیفیت محصولات شرکت در شش‌ ماهۀ اول سال 1398 در شاخص‌های اساسی بهبود قابل‌ توجهی داشته است.
 بهرام شکوری رئیس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی:

اگر دولت از هم افزایی زنجیره فولاد و معدن استفاده کند، مشکلی در کمبود مواد اولیه نخواهیم داشت

می متالز - در شرایطی که تولید زنجیره‌های پایین‌دستی به‌ شدت نیازمند عرضه مواد اولیه از زنجیره‌های بالادستی است، نمی‌توان با در تنگنا قرار دادن ابتدای زنجیره، آینده توسعه‌ بخشی را نیز برای سایر بخش‌های زنجیره متصور شد.
 مدیر امور سهام «کویر» تاکید کرد:

چشم سهامداران به وضعیت تولید و فروش این تازه‌ وارد

می متالز - نمی توان پیش بینی کرد رشد سهم تا کجا ادامه خواهد داشت؛ اما قطعا اگر عرضه اولیه سهم چند ماه قبل صورت می گرفت، این سهم پتانسیل رشد بیشتری داشت.
 

انعقاد تفاهم‌نامه برای وصول مطالبات بازنشستگان فولاد و ذوب آهن

می متالز - نماینده مردم مبارکه در مجلس گفت: اختلافاتی میان صندوق فولاد و ذوب آهن باعث بروز مشکلاتی در حوزه بیمه‌ای و درمانی بازنشستگان شده بود که با عقد تفاهم نامه‌ای این مشکلات برطرف می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما