خبر
شهرسازی   بازار مسکن  

شرط ورود بخش خصوصی به برنامه تامین مسکن

می متالز - نمایندگان بخش خصوصی در حوزه ساخت‌و‌ساز، شرط ورود به برنامه تامین مسکن دولت را اعلام کردند.

به گزارش می متالز، نمایندگان بخش خصوصی در حوزه ساخت‌و‌ساز در نشستی با مسوولان وزارت راه و شهرسازی اعلام کردند: لازم است در ابتدای کار رفع موانع پیش روی بخش خصوصی و بازنگری در قراردادهای مشارکتی در دستور کار قرار بگیرد.

همچنین در بخش دولتی نیز تمام دستگاه‌های خدمات‌رسان باید به کمک وزارت راه و شهرسازی بیایند؛ چون بدون هماهنگی این دستگاه‌ها امکان اجرای موفق و سریع پروژه‌ها وجود نخواهد داشت. آنها آماده‌سازی زمین را منجر به افزایش کیفیت ساخت‌و‌ساز و عمر ساختمان عنوان کردند و خواستار برگزاری جلسات مشورتی برای اصلاح و رفع ابهامات قراردادهای مشارکتی به‌عنوان یکی از موارد تضمین سود دوجانبه دولت و بخش خصوصی در طرح‌های مشارکتی شدند.

در این نشست همچنین به متولی بخش مسکن پیشنهاد شد تا برای رفع سریع اختلافات احتمالی که ممکن است در حین کار پیش بیاید، یک طرف مستقل و مورد اعتماد هر دو شریک در نظر گرفته شود تا اگر در حین اجرای عملیات مشکلی پیش آمد، احتیاجی به مراجعه به دادگاه نباشد. نمایندگان بخش خصوصی در حوزه ساخت‌و‌ساز به لزوم شفاف‌سازی و ایجاد شرایط برابر در قراردادها تاکید کردند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تخصیص ۱۵۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل مسکن مهر فرصتی طلایی است

می متالز - ۷۵۰ میلیارد تومان برای تکمیل زیرساخت‌های این طرح هزینه می‌شود.
 با حضور رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و معاون وزیر راه و شهرسازی:

دومین نشست و گفت‌وگو با تشکل‌های حرفه‌ای و صنفی حمل‌ونقل برگزار شد

می متالز - دومین نشست و گفت‌وگو تشکل‌های حرفه‌ای حرفه‌ای و صنفی حمل‌ونقل با حضور رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی و جمعی از نمایندگان تشکل‌های صنفی حمل‌ونقل در وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.
 معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد؛

اختصاص ۲۰ درصد مجموع تسهیلات بانکی به بخش مسکن

می متالز - معاون وزیر راه و شهرسازی فراهم شدن تسهیلات بانکی را از جمله بسترهای لازم برای رونق تولید مسکن برشمرد و گفت: سهم مسکن از مجموع تسهیلات بانکی باید به ۲۰ درصد برسد.
 روحانی با انتقاد از عملکرد رسانه‌ها در اعلام رقم اجاره بها:

میزان اجاره‌بها در تهران به طور متوسط ۳۰ درصد افزایش یافته است

می متالز - موضوع مسکن یکی از مسایل مهم اجتماعی، اقتصادی و رفاهی مردم بوده که کاهش دغدغه آنان در این بخش در توسعه اشتغال و رشد اجتماعی کشور هم تأثیرگذار است.
 رحمانی:

دولت محصولات معادن بخش خصوصی را تضمینی خرید می کند

می متالز - وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: افرادی که در بخش معادن کوچک از جمله کنستانتره مس، آلومینیوم و فولاد فعالیت کنند محصولات آنها را به صورت تضمینی و در قرارداد بلندمدت خریداری می کنیم.
 خوانساری مطرح کرد؛

۳ راهکار بخش خصوصی برای اصلاح ساختار بودجه

می متالز - رییس اتاق بازرگانی تهران ۳ راهکار پیشنهادی بخش خصوصی برای اصلاح ساختار بودجه را تشریح کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما