خبر
شهرسازی   بازار مسکن  

شرط ورود بخش خصوصی به برنامه تامین مسکن

می متالز - نمایندگان بخش خصوصی در حوزه ساخت‌و‌ساز، شرط ورود به برنامه تامین مسکن دولت را اعلام کردند.

به گزارش می متالز، نمایندگان بخش خصوصی در حوزه ساخت‌و‌ساز در نشستی با مسوولان وزارت راه و شهرسازی اعلام کردند: لازم است در ابتدای کار رفع موانع پیش روی بخش خصوصی و بازنگری در قراردادهای مشارکتی در دستور کار قرار بگیرد.

همچنین در بخش دولتی نیز تمام دستگاه‌های خدمات‌رسان باید به کمک وزارت راه و شهرسازی بیایند؛ چون بدون هماهنگی این دستگاه‌ها امکان اجرای موفق و سریع پروژه‌ها وجود نخواهد داشت. آنها آماده‌سازی زمین را منجر به افزایش کیفیت ساخت‌و‌ساز و عمر ساختمان عنوان کردند و خواستار برگزاری جلسات مشورتی برای اصلاح و رفع ابهامات قراردادهای مشارکتی به‌عنوان یکی از موارد تضمین سود دوجانبه دولت و بخش خصوصی در طرح‌های مشارکتی شدند.

در این نشست همچنین به متولی بخش مسکن پیشنهاد شد تا برای رفع سریع اختلافات احتمالی که ممکن است در حین کار پیش بیاید، یک طرف مستقل و مورد اعتماد هر دو شریک در نظر گرفته شود تا اگر در حین اجرای عملیات مشکلی پیش آمد، احتیاجی به مراجعه به دادگاه نباشد. نمایندگان بخش خصوصی در حوزه ساخت‌و‌ساز به لزوم شفاف‌سازی و ایجاد شرایط برابر در قراردادها تاکید کردند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

برگزاری چهاردهمین همایش بین المللی سواحل، بنادر و سازه های دریایی در سال ۹۹

می متالز - هیات دولت با برگزاری چهاردهمین همایش دوسالانه سواحل، بنادر و سازه های دریایی (ICOPMAS) در سال آینده موافقت کرد.
 مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی‌بر پارسیان:

طرح‌های توسعه‌ای خاصی برای تولید آلومینیوم در نظر گرفته شده است

می متالز - مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی‌بر پارسیان در مورد پروژه جاری آلومینیوم و سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در این زمینه، گفت: قرار است شرکت آلومینیوم جنوب (سالکو) در منطقه لامرد، آلومینیوم تولید کند و نیاز به آلومینا دارد که برای تولید و انبار آن، در منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی‌بر پارسیان سرمایه‌گذاری شده است تا بخشی از واردات و صادرات این کارخانه توسط منطقه ویژه پارسیان انجام شود.
 

عملیات اجرایی قطار حومه‌ای بهارستان با همکاری چهار دستگاه آغاز شد

می متالز - حبیب‌اله طاهرخانی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی قطار حومه‌ای بهارستان با همکاری شرکت عمران شهرهای جدید، راه‌آهن، فولاد مبارکه سپاهان و شهرداری اصفهان گفت: این پروژه به‌طول ۵۹ کیلومتر و در قالب سه قطعه طراحی شده است.
 عضو کمیسیون عمران مجلس گفت:

نظارت وزارت صمت، راه و شهرسازی بر قیمت‌ محصولات ساختمانی

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: وزارت صمت، وزارت راه و شهرسازی، سازمان تعزیرات و بخش‌های دیگر باید بر روند قیمت‌گذاری محصولات ساختمانی نظارت کنند.
 وزیر راه و شهرسازی:

ساخت ۱۵ هزار کیلومتر راه‌آهن دیگر در دستور کار است/ زیرساخت‌های ریلی تا ۳ برابر افزایش یافت/ اتصال ۲ استان دیگر به شبکه ریلی تا ۲ سال آینده

می متالز - وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در حال حاضر ۱۴ هزار کیلومتر خط ریلی در ایران وجود دارد و ساخت ۱۵ هزار کیلومتر راه‌آهن هم در دستور کار است، در سال‌های گذشته برای اولین بار قطار را به چهار استان کشور رساندیم و در دو سال آینده هم به دو استان دیگر قطار متصل می‌شود
 استاندار مازندران در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی

میز اوراسیا در اتاق ساری تشکیل می‌شود

می متالز - استاندار مازندران با اشاره به پیوستن ایران به توافقنامه تجاری اتحادیه اقتصادی اوراسیا، گفت: تشکیل میز اوراسیا در استان مازندران به موافقت سازمان گمرک رسیده و به دلیل هم‌جواری این استان با کشورهای عضو این اتحادیه، میز اوراسیا در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ساری تشکیل می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما