خبر
محیط زیست   مس  

تطبیق شرایط واحدهای ذوب شیلی با بالاترین استانداردهای زیست‌محیطی

می متالز - مدیر بخش مطالعات و برنامه‌ریزی استراتژیک کوچیلکو گفت: از پایان سال 2018 واحدهای ذوب شیلی با قوانین و استانداردهای جدید (DS28) مطابقت داده شده‌اند که به معنی کاهش میزان انتشار دی‌اکسید گوگرد، آرسنیک و دیگر عناصر آلاینده است.

به گزارش می متالز به نقل از مس پرس، ژرژ کانتالوپز (Jorge Cantallopts) مدیر بخش مطالعات و برنامه‌ریزی استراتژیک شرکت کوچیلکو افزود: برای دستیابی به سطح 95 درصد استانداردهای جدید وضع‌شده، واحدهای ذوب شیلی وضعیت محیط زیستی خود را ارتقا و مدرن‌سازی کرده‌اند.


مدیر بخش مطالعات و برنامه‌ریزی استراتژیک شرکت کوچیلکو اظهار داشت: هدف پایه‌گذاری شده در شیلی کاهش آلودگی‌های ناشی از واحدهای ذوب و تصفیه و رسیدن به استانداردهای زیست‌محیطی بوده که در حال حاضر تقریباً این امر با برنامه‌ریزی‌های استراتژیک و تغییرات اصولی و پایدار اجرای آنها میسر شده است.


وی تصریح کرد: با این اقدامات این واحدها به‌تدریج از واحدهایی با عملکرد اقتصادی، تکنولوژیکی و محیط‌زیستی پایین به واحدهایی با ارزش افزوده بالاتر، شامل تکنولوژی‌های برتر، بهره‌وری و کارایی بیشتر تبدیل شده‌اند.


به گفته مدیر بخش مطالعات و برنامه‌ریزی استراتژیک شرکت کوچیلکو در ازای این اقدامات بهبود کیفیت محصولات حاصل از کنسانتره در سال جاری و سال‌های آینده مورد انتظار است.


وی افزود: واحدهای ذوب تحت نظر کوچیلکو تقریباً همگی در حال رسیدن به نرم‌های استاندارد جهانی از نظر میزان آلایندگی می‌باشند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تولید معدنی مس شیلی در فصل نخست سال جاری کاهش یافت

می متالز - کمیسیون مس شیلی، کوچیلکو، روز سه شنبه گفت که تولید مس در معادن بزرگ این کشور در بحبوحه کاملی از مسائل عملیاتیف بارانهای سنگین و روند تنزلی عیارها در بزرگترین معادن شدیداً در فصل نخست سال جاری کاهش یافت.
 

پیش بینی قیمت 3.05 دلاری شیلی برای هر پوند مس در سال 2019

می متالز - کمیسیون مس دولتی شیلی، کوچیلکو، پیش بینی کرد که قیمت هر پوند مس در سال 2019 معادل 3.05 دلار باشد.
 پیش بینی کوچیلکو:

تولید مس در شیلی به مرز 6 میلیون تن می رسد

می متالز - تولید مس شیلی در سال 2019 میلادی 2.2 درصد رشد خواهد کرد؛ این خبری است که شرکت کوچیلکو شیلی اعلام کرد.
 کوچیلکو اعلام کرد

رشد 6 درصدی تولید مسِ شیلی در 2018

می متالز - طبق اعلام کمیسیون دولتی مس شیلی، کوچیلکو، تولید مسِ این کشور در سال گذشته، 6درصد افزایش یافت و به 5/83میلیون تن رسید.
 

مصرف آب دریا در صنعت مس شیلی سه برابر می‌شود

می متالز - تا یک دهه آینده شیلی سه برابر بیشتر از حال حاضر آب دریا را برای صنعت مس خود شیرین خواهد کرد. چشم‌انداز افزایش تولید مس در 10 سال آینده، این کشور خشک امریکای جنوبی را ناگزیر از استفاده بیشتر از آب دریا خواهد کرد.
 

حرکت بعدی شیلی در زمین مس چیست؟

می متالز - کوچیلکو در گزارشی که به‌تازگی منتشر کرده، اعلام کرده است به دلیل پایین آمدن عیار ماده معدنی در معادن مس شیلی، تولید مس این کشور سالانه 19درصد کاهش خواهد داشت؛ این چالش منجر به سرمایه‌گذاری‌های جدیدی در معادن مس شیلی شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما