خبر
فلزات غیرآهنی  
در نیمه نخست 2019:

رشد 13 درصدی تولید نیکل در چین

می متالز - تولید نیکل تصفیه شده در چین طی نیمه نخست سال 2019 میلادی نسبت به مدت مشابه سال گذشته 13 درصد افزایش یافت.

به گزارش می متالز به نقل از وب سایت KITCO، چین طی نیمه نخست سال جاری میلادی 77هزار و 734 تن نیکل تصفیه شده تولید کرد که حاکی از رشد 13 درصدی نسبت به مدت مشابه سال 2018 میلادی است.

همچنین تولید نیکل در چین طی ژوئن 2019 میلادی 13هزار و 633 تن به ثبت رسیدکه نسبت به تولید ژوئن سال گذشته 17.9 درصد رشد نشان می دهد. این در حالی است که میزان تولید این محصول در ماه ژوئن با 259 تن افت نسبت به ماه پیش از آن(مه2019) حاکی از کاهش 1.9 درصدی است.

چین در سال گذشته میلادی 110هزار تن نیکل تولید کرد و در رتبه هفتم تولیدکنندگان برتر این ماده معدنی قرار گرفت. همچنین ذخایر نیکل چین در سال گذشته میلادی 2میلیون و 800 هزار تن اعلام شده است.

نیکل در مواردی همچون ساخت فولادهای ضدزنگ، ساخت آلیاژهای غیرآهنی، آبکاری، ساخت باتری و آلیاژهای فولاد و ریخته گری کاربرد دارد.

کد خبر: 44262
تاریخ: 1398/04/19 - 12:17
منبع: ایمیدرو

نیکل  چین 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در بازارهای جهانی؛

قیمت و تقاضای فلز زرد کاهشی شد

می متالز - قیمت طلا امروز دوشنبه در بازارهای جهانی پس از اعلام توافق تجاری موقت بین آمریکا و چین با کاهش روبرو شده است.
 

کاهش اشتهای اژدهای زرد در مصرف فولاد طی سال 2020/‌ خودروسازی چین، افت تقاضا را رقم می زند

می متالز - تقاضای فولاد چین طی سال 2020 میلادی کاهش می یابد. مهمترین علت این امر کاهش مصارف فولاد در خودروسازی های این کشور اعلام شده است.
 

چین مجوز بهره‌برداری از ۴۰ معدن زغال‌سنگ را صادر کرد

می متالز - دولت چین مجوز بهره‌برداری از ۴۰ معدن جدید زغال‌سنگ را در سال ۲۰۱۹ با ظرفیت کل سالانه ۲۰۰ میلیون تن صادر کرده است.
 اونس طلا یک درصد رشد کرد

صعود پوند به سقف ۱۸‌ماهه

می متالز - دو عامل مهم نااطمینانی در بازارهای جهانی تا حدی روشن شدند. مذاکرات تجاری میان دو ابرقدرت اقتصاد دنیا با سیگنال مثبت مقامات واشنگتن و پکن همراه شد و پیروزی حزب حاکم در انگلستان نیز آینده برگزیت را تا حدی واضح کرد.
 چین و آمریکا تایید کردند که به توافق رسیده‌اند

صلح تجاری زیر ذره‌بین منتقدان

می متالز - چین و آمریکا بیانیه رسمی صادر کردند. براساس بیانیه‌ رسمی هر دو کشور، آمریکا و چین برای فاز نخست حل اختلافات تجاری میان خود توافق کرده‌اند. وانگ شوون، معاون بازرگانی چین در کنفرانس مطبوعاتی که اواخر شب جمعه برگزار می‌شد در این رابطه گفت آمریکا برای لغو برخی از تعرفه‌هایی که تاکنون بر واردات محصولات چینی اعمال شده توافق کرده است.
 

صادرات آلومینیوم چین در ماه نوامبر 4.9 درصد رشد داشت

می متالز - براساس اطلاعات اداره کل گمرک چین، صادرات آلومینیوم کار نشده چین (شامل فلز اولیه و آلیاژی) و محصولات آلومینیوم در ماه نوامبر به 452 هزار تن رسید که نسبت به ماه قبل 4.9 درصد بیشتر بود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما