خبر
آهن و فولاد   زیرساخت ها  
مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس خبر داد:

تامین زیرساخت های توسعه فولاد در منطقه خلیج فارس/ اشتغالزایی منطقه به 30 هزار نفر می رسد

می متالز - مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر خلیج فارس از تامین زیرساخت های توسعه و تولید فولاد تا سقف 10 میلیون تن خبر داد و گفت: با ایجاد طرح های توسعه و بهره برداری از این طرح تا سال 1404، اشتغالزایی منطقه به 30 هزار نفر خواهد رسید.

به گزارش می متالز، حسن خلج طهرانی افزود: شرکت جدیدی برای برنامه ریزی تولید تا سقف ١٠ میلیون تن فولاد تاسیس خواهد شد که تاکنون شرکت های فولاد هرمزگان و صبا فولاد در این شرکت جدید اعلام آمادگی کرده اند.

 

زیرساخت

وی افزود: درخصوص تامین آب به لحاظ موقعیت منطقه، آب شیرین کن های موجود، امکان تامین آب تا ظرفیت ١٠ میلیون تن فولاد را دارند. علاوه بر این در بخش برق نیز ظرفیت ١٦٠ مگاواتی فراهم است.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس گفت: در بخش تامین گاز، ٣٠ اینچ گاز " کلاس D " از خط صلح تامین شده که پاسخگوی نیاز پروژه خواهد بود.

خلج طهرانی، زمان تعریف شده برای پروژه را تا سال ١٤٠٤ عنوان کرد و گفت: در چشم انداز توسعه فولاد در بندرعباس، تولید 10 میلیون تن فولاد هدفگذاری شده که ٥ تا ٥.٥ میلیون تن آن در حال حاضر تولید می شود.

وی ادامه داد: طبق این طرح، عملیات تولید افزون بر ٤ میلیون تن فولاد کلید زده خواهد شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 فعال حوزه فولاد تاکید کرد:

فولاد از برق و گاز تاثیر می پذیرد نه قیمت بنزین!/ فولاد و بنزین تعامل چندانی با یکدیگر ندارند

می متالز - نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: هزینه‌های تولید فولاد متاثر از برق و گاز طبیعی است و تاثیرپذیری از نرخ بنزین ندارد.
 مدیر متالورژی و کنترل کیفیت شرکت فولاد مبارکه تاکید کرد؛

ادامه روند روبه‌رشد کیفیت محصولات فولاد مبارکه

می متالز - مدیر متالورژی و کنترل کیفیت شرکت فولاد مبارکه، از ادامۀ روند روبه‌ رشـــد کیفیت محصولات فولاد مبارکه خبر داد و گفت: با تعریف اقدامات اصلاحی و اجرای آن با همکاری نواحی تولیدی، روند کیفیت محصولات شرکت در شش‌ ماهۀ اول سال 1398 در شاخص‌های اساسی بهبود قابل‌ توجهی داشته است.
 بهرام شکوری رئیس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی:

اگر دولت از هم افزایی زنجیره فولاد و معدن استفاده کند، مشکلی در کمبود مواد اولیه نخواهیم داشت

می متالز - در شرایطی که تولید زنجیره‌های پایین‌دستی به‌ شدت نیازمند عرضه مواد اولیه از زنجیره‌های بالادستی است، نمی‌توان با در تنگنا قرار دادن ابتدای زنجیره، آینده توسعه‌ بخشی را نیز برای سایر بخش‌های زنجیره متصور شد.
 مدیر امور سهام «کویر» تاکید کرد:

چشم سهامداران به وضعیت تولید و فروش این تازه‌ وارد

می متالز - نمی توان پیش بینی کرد رشد سهم تا کجا ادامه خواهد داشت؛ اما قطعا اگر عرضه اولیه سهم چند ماه قبل صورت می گرفت، این سهم پتانسیل رشد بیشتری داشت.
 

انعقاد تفاهم‌نامه برای وصول مطالبات بازنشستگان فولاد و ذوب آهن

می متالز - نماینده مردم مبارکه در مجلس گفت: اختلافاتی میان صندوق فولاد و ذوب آهن باعث بروز مشکلاتی در حوزه بیمه‌ای و درمانی بازنشستگان شده بود که با عقد تفاهم نامه‌ای این مشکلات برطرف می‌شود.
 

پیش بینی وضعیت تقاضا در بازار فولاد روسیه

می متالز - تولید کنندگان فولاد در روسیه پیش کرده اند میزان تقاضا داخلی برای این فلز در پایان سال جاری میلادی به میزان ۳.۵ درصد رشد داشته باشد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما