خبر
آهن و فولاد   ریلی و راه آهن  

رشد صنعت فولاد را روی ریل قرار دهیم

می متالز - برای رسیدن به ظرفیت ۵۵ میلیون تن فولاد در چشم‌انداز ۱۴۰۴ باید در سال حدود ۲۰۰ میلیون تن مواد معدنی و محصولات آن بین خطوط و واحدهای گوناگون جابه‌جا شود.

به گزارش می متالز، این درحالی است که سامانه حمل‌ونقل کشور پاسخگوی این مقدار جابه‌جایی نیست. بنابراین دست‌اندرکاران باید بیش از پیش به فکر سرمایه‌گذاری در این زمینه باشند. در زمینه خطوط ریلی دو کشور باید دو نکته را درنظر گرفت؛ نخست ارتقای سطح بهره‌وری برای ریل‌های موجود و دیگری سرمایه‌گذاری برای ریل‌گذاری بیشتر. از این‌رو به‌نظر می‌رسد که توسعه خطوط ریلی و سرمایه‌گذاری در این بخش با توجه به سرمایه‌گذاری‌‌هایی که تاکنون در این صنعت انجام شده است، یکی از چالش‌های اصلی طرح جامع فولاد است.
زنجیره فولاد از معدن تا تولید ادامه دارد، اما تامین لجستیک این زنجیره کار راحتی نیست، به‌ویژه اگر مکان‌یابی درستی برای برخی واحدها انجام نشده باشد که در این صورت این واحدها با مشکل بیشتری روبه‌رو خواهند بود. بنابراین با توجه به اهمیت ریل اگر برنامه‌ریزی موردنظر در این صنعت انجام نشود، نمی‌توان انتظار رشد و توسعه در بخش فولاد کشور را داشت. از این‌رو اگر بحث توسعه صنعت فولاد مطرح می‌شود، باید همزمان توسعه صنعت ریلی نیز مطرح شود تا بتوان به توازن در زنجیره فولاد دست یافت.

سارا اصغری / روزنامه‌نگار

کد خبر: 44307
تاریخ: 1398/04/19 - 14:32
منبع: روزگار معدن

فولاد  ریل  حمل‌ونقل 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بازدید رئیس جمهور و وزیر صمت از پروژه گندله سازی فولاد اردکان

می متالز - در ادامه برنامه سفر رئیس‌جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت به شهرستان اردکان، پروژه گندله سازی فولاد اردکان مورد بازدید قرار گرفت.
 

بازار داغ میلگرد آجدار

می متالز - گزارشات کسب شده از بازار آهن حاکی از خیز بلند میلگرد آجدار در پی بهبود بازارهای بین المللی در روزهای اخیر می‌باشد.
 مدیر بخش احیا شرکت فولاد خوزستان گفت:

با بهره‌برداری از پروژه زمزم 3، نیاز به آهن اسفنجی برطرف می‌شود

می متالز - ظرفیت پروژه زمزم یک میلیون و هفتصد هزار تن بوده که با اجرای آن، دیگر برای آهن اسفنجی مورد نیاز خود با کمبود مواجه نخواهیم بود.
 

فولاد اکسین خوزستان سومین تولید کننده بزرگ فولاد ایران شد

می متالز - تولید فولاد در ایران در شش ماه نخست سال جاری شمسی (21 مارس تا 22 سپتامبر) در مقایسه با دورۀ مشابه سال قبل 43.6 درصد رشد داشته است.
 

جلسه مجمع عمومی و هیات مدیره موسسه مدیران پیشگام ذوب آهن

می متالز - اولین جلسه هیات مدیره انجمن با حضور تنی چند از این پیشکسوتان و نماینده استانداری اصفهان شنبه هجدهم آبان ماه در دفتر فروش اصفهان برگزار شد.
 

چندین پروژه در سیرجان با حضور رییس جمهوری افتتاح شد

می متالز - پروژه های توسعه ای منطقه معدنی صنعتی گل گهر سیرجان توسط رییس جمهوری افتتاح شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما