خبر
آهن و فولاد   ریلی و راه آهن  

رشد صنعت فولاد را روی ریل قرار دهیم

می متالز - برای رسیدن به ظرفیت ۵۵ میلیون تن فولاد در چشم‌انداز ۱۴۰۴ باید در سال حدود ۲۰۰ میلیون تن مواد معدنی و محصولات آن بین خطوط و واحدهای گوناگون جابه‌جا شود.

به گزارش می متالز، این درحالی است که سامانه حمل‌ونقل کشور پاسخگوی این مقدار جابه‌جایی نیست. بنابراین دست‌اندرکاران باید بیش از پیش به فکر سرمایه‌گذاری در این زمینه باشند. در زمینه خطوط ریلی دو کشور باید دو نکته را درنظر گرفت؛ نخست ارتقای سطح بهره‌وری برای ریل‌های موجود و دیگری سرمایه‌گذاری برای ریل‌گذاری بیشتر. از این‌رو به‌نظر می‌رسد که توسعه خطوط ریلی و سرمایه‌گذاری در این بخش با توجه به سرمایه‌گذاری‌‌هایی که تاکنون در این صنعت انجام شده است، یکی از چالش‌های اصلی طرح جامع فولاد است.
زنجیره فولاد از معدن تا تولید ادامه دارد، اما تامین لجستیک این زنجیره کار راحتی نیست، به‌ویژه اگر مکان‌یابی درستی برای برخی واحدها انجام نشده باشد که در این صورت این واحدها با مشکل بیشتری روبه‌رو خواهند بود. بنابراین با توجه به اهمیت ریل اگر برنامه‌ریزی موردنظر در این صنعت انجام نشود، نمی‌توان انتظار رشد و توسعه در بخش فولاد کشور را داشت. از این‌رو اگر بحث توسعه صنعت فولاد مطرح می‌شود، باید همزمان توسعه صنعت ریلی نیز مطرح شود تا بتوان به توازن در زنجیره فولاد دست یافت.

سارا اصغری / روزنامه‌نگار

کد خبر: 44307
تاریخ: 1398/04/19 - 14:32
منبع: روزگار معدن

فولاد  ریل  حمل‌ونقل 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در تیرماه توسط واحد احیای مستقیم فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری رخ داد:

گذر از تولید ۷۰ هزارتن آهن اسفنجی

می متالز - در تیرماه ۹۸، با تولید ۷۰۱۳۶ تن آهن اسفنجی در واحد احیاء مستقیم شرکت فولاد سفیددشت ضمن افزایش میزان تولید ماهیانه به میزان ۱۸۸۰ تن نسبت به خردادماه و عبور از تولید۷۰هزارتن محصول برای نخستین بار از زمان راه اندازی این واحد، برای چهارمین ماه پیاپی رکورد تولید در بزرگترین واحد صنعتی استان چهارمحال و بختیاری به ثبت رسید.
 

پوشش ۱۰۰درصدی برنامه سه ماهه تولید فولاد خوزستان در سایه تحریم محقق شد

می متالز - شرکت فولاد خوزستان با بهره‌گیری از نیروی انسانی متخصص و تکیه بر دانش فنی، توانست برنامه‌های سه ماهه‌ی نخست سال را محقق کند.
 وزارت بازرگانی چین اعلام کرد؛

چین عوارض ضد دامپینگ بر فولاد اروپا وضع می‌کند

می متالز - وزارت بازرگانی چین اعلام کرد اقدامات ضد دامپینگ را درمورد واردات فولاد از اتحادیه اروپا و سه کشور آسیایی اجرایی می کند.
 

سود فولادسازان در بهار ۹۸ چقدر بود؟/ فولاد خوزستان بیشترین سود را برای سهامدارانش ساخت

می متالز - بررسی روند سوددهی شرکت های فولادی در سه ماهه اول امسال نشان می دهد فولاد خوزستان در بهار 98 بیشترین سود را برای سهامداران خود محقق کرده است.
 

۴۴برابر شدن ارزش هر سهم فولاد مبارکه در ۱۰ سال گذشته/ تقسیم سود ۳۰۰ریالی برای هر سهم فولادمبارکه

می متالز - مدیرعامل شرکت فولادمبارکه اصفهان در مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت فولاد مبارکه اصفهان گفت: با راه اندازی نورد گرم (۲) شرکت فولاد مبارکه، هم سهامداران و هم بسیاری از صنایع کشور منتفع خواهند شد.
 برای اولین بار در شرکت فولاد خوزستان رقم خورد:

کسب گواهی انطباق با نظام مدیریت بهبود رضایت مشتری

می متالز - گواهی انطباق با نظام مدیریت بهبود رضایت مشتری بر اساس استاندارهای بین‌المللی راهنما با موفقیت کسب شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما