خبر
زغال سنگ  

معدن-موزه بِکلی، نمایشگر تاریخ زغال‌سنگ در امریکا

می متالز - معدن فیلیپس-اسپراگ که به معدن و نمایشگاه زغال‌سنگ بِکلی هم معروف است، یک معدن زغال سنگ تاریخی است که در پارکی به نام نیوریوِر در شهر بِکلی و ایالت ویرجینیای غربی قرار دارد.

به گزارش می متالز، این معدن در سال ۱۸۸۹ میلادی (۱۲۶۸ خورشیدی) بازگشایی شد اما استخراج آن در مقیاس تجاری در سال ۱۹۰۵ میلادی (۱۲۸۴ خورشیدی) شروع و نخستین محموله آن نیز یک سال بعد، بار کشتی شد. در سال ۱۹۶۲ میلادی (۱۳۴۱ خورشیدی) نمایشگاه معدن زغال‌سنگ بکلی بازگشایی شد. این مکان، نخستین سایت معدنی بود که به آموزش عمومی در استخراج زغال‌سنگ اختصاص داشت. نمایشگاه زغال‌سنگ بِکلی در سال ۱۹۸۸ میلادی (۱۳۶۷ خورشیدی) در فهرست مکان‌های تاریخی امریکا ثبت ملی شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 بر اساس داده‌های معدن جهان در سال ۲۰۱۹؛

چین ابر کشور معدن‌کار در جهان است

می متالز - چین با تولید ۴.۱ میلیارد تن سوخت فسیلی، آهن و سایر مواد معدنی، بزرگ‌ترین کشور معدن‌کار در جهان محسوب می‌شود. کشورهای آمریکا، روسیه، استرالیا، هند، عربستان‌ سعودی، اندونزی، برزیل، کانادا و ایران، به ترتیب رتبه‌های دوم تا دهم کشورهای بزرگ معدن‌کار در جهان را تشکیل می‌دهند.
 

تلاش برای کاهش آلاینده‌های زغال‌ سنگ

می متالز - یکی از اهداف توافقنامه‌های آب و هوایی تلاش برای کاهش استفاده از آلاینده‌های زیست محیطی عنوان شده است؛ زغال سنگ از جمله سوخت‌هایی است که با آلایندگی بسیار همراه است و به همین دلیل تعداد معادن بسته شده زغال سنگ در سراسر جهان با توجه به عدم صرفه اقتصادی روز به روز افزایش می‌یابد.
 

کنسانتره سنگ آهن‌۹۰دلار شد/ نرخ شمش فولاد در چین افزایشی است

می متالز - قیمت سنگ آهن ۶۲ درصد در چین در روز دوشنبه با 2.3 دلار کاهش 82.7 دلار معامله شد.
 

کابوس مرگ در معادن تمامی ندارد

می متالز - «علی کهساری» حدودا ۳۵ساله کارگر معدن «البرزگان» حوالی روستای «جوز چال» در منطقه معدنی اولنگ شهرستان رامیان بود که حوالی ساعت یازده ظهر روز پنجشنبه در حادثه سقوط یک تخته سنگ بر روی بدنش، جان باخت.
 رحمانی خبر داد:

معرفی واحد دانه‌بندی زغال‌سنگ به دستگاه قضایی آبیک

می متالز - رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان آبیک از معرفی واحد دانه‌بندی زغال‌سنگ و کک به دلیل آلودگی و عدم انجام تعهدات به مرجع قضایی خبر داد.
 

انجمن زغال‌سنگ ایران فراخوان داد

می متالز - انجمن زغال سنگ ایران طی اطلاعیه ای اعضای خود را برای عضو و حضور موثر در این تشکل فراخواند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما