خبر
فلزات غیرآهنی   مس  
طی 5 ماهه نخست 2019 روی داد:

رشد 11 درصدی تولید مس کنگو / افزایش 3 درصدی تولید کبالت

می متالز - تولید مس و کبالت کنگو طی 5 ماهه نخست سال جاری میلادی به ترتیب 11 درصد و 3 درصد افزایش یافت.

به گزارش می متالز به نقل از خبرگزاری رویترز طی 5 ماهه نخست سال جاری میلادی جمهوری دموکراتیک کنگو 552 هزار و 44 تن مس تولید کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 11.2 درصد رشد نشان می دهد. میزان تولید مس کنگو در 5 ماهه نخست سال 2018 میلادی 496هزار و 468 تن اعلام شده است.

همچنین از ابتدای ژانویه تا پایان مه 2019 میلادی تولید کبالت این کشور 44هزار و 552 تن به ثبت رسید که نسبت به تولید 43هزار و 291 تن در مدت مشابه سال گذشته حاکی از رشد 2.8 درصدی است.

طی مدت یادشده، تولید طلای کنگو با افت 6.4 درصدی نسبت به مدت مشابه سال 2018 میلادی به 13هزار و 511 کیلو گرم کاهش یافت.

کنگو بزرگترین تولیدکننده کبالت جهان است که توانست سال گذشته میلادی 90 هزار تن کبالت تولید کند. این کشور با 3 میلیون و 400هزار تن ذخایر کبالت دارای بیشترین ذخایر این ماده معدنی در جهان است.

همچنین کنگو چهارمین کشور تولیدکننده مس جهان و بزرگترین تولیدکننده این ماده معدنی در قاره آفرقا است که طی سال گذشته میلادی یک میلیون و 200هزارتن مس تولید کرد. ذخایر مس این کشور 20میلیون تن گزارش شده است.

کد خبر: 44324
تاریخ: 1398/04/19 - 15:10
منبع: ایمیدرو

مس  کبالت  کنگو 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

رتبه جهانی دهم در تولید فولاد؛ افتخار ملی

می متالز - روز دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ ریاست محترم جمهوری برای افتتاح فاز یکم مجتمع فولاد در بافت کرمان، با نشاط اعلام کردند «افتخار ما در این است که فناوران و جوانان دانشمند ایرانی رتبه جهانی ایران عزیز در تولید فولاد را در این شرایط سخت از مرتبه سیزدهم به رتبه دهم رسانده و در این مسیر ما توانسته‌ایم کشورهای صنعتی فرانسه و ایتالیا را در این تولید استراتژیک پشت سر بگذاریم و دو پله در این هماوردی فنی-اقتصادی ترقی کنیم.»
 

قیمت خانه در تهران کاهش می‌یابد؟

می متالز - براساس اعلام مشاوران املاک در مناطق مختلف شهر تهران، گروهی از مالکان با مشاهده شرایط جدید بازار و سخت شدن فروش ملک با قیمت پیشنهادی نامتناسب با شرایط بازار، بالاخره تصمیم به کاهش قیمت پیشنهادی خود گرفته‌اند.
 

زمین کارخانه مس در مشگین‌شهر تامین شد

می متالز - فرماندار مشگین‌شهر گفت: زمین مورد نیاز برای احداث کارخانه مس تامین شده و بزودی در اختیار شرکت مربوطه قرار می‌گیرد.
 

هر کیلو برنج پاکستانی ۱۵ هزار تومان! / ۳ هفته دیگر برنج‌های جدید عرضه می‌شوند

می متالز - دبیر انجمن واردکنندگان برنج ایران از ترخیص برنج‌های پاکستانی ظرف سه هفته آینده خبر داد و گفت: به دلیل عدم ترخیص برنج‌های پاکستانی قیمت این کالای ضروری از هشت هزار تومان به ۱۵ هزار تومان رسیده است.
 

افتتاح کارخانه مگامدل کوثر

می متالز - خط ۲ کارخانه احیا مستقیم مگا مدول کوثر شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر توسط رئیس جمهور افتتاح شد.
 

برگزاری چهاردهمین همایش بین المللی سواحل، بنادر و سازه های دریایی در سال ۹۹

می متالز - هیات دولت با برگزاری چهاردهمین همایش دوسالانه سواحل، بنادر و سازه های دریایی (ICOPMAS) در سال آینده موافقت کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما