خبر
بورس و سهام  

چهار شرکت مجوز افزایش سرمایه ۴۷۱، ۱۰۰، ۳۳ و ۲۳ درصدی گرفتند

می متالز - چهار شرکت بورسی و فرابورسی مجوز افزایش سرمایه ۳۳، ۴۷۱، ۱۰۰ و ۲۳ درصدی را از سازمان بورس گرفتند و آماده برگزاری مجمع فوق العاده شدند.

به گزارش می متالز، شرکت های بورس تهران، نفت سپاهان، سیمان هرمزگان و ساینا مجوز افزایش سرمایه 33، 471، 100 و 23 درصدی را از سازمان بورس گرفتند و ضمن آمادگی جهت برگزاری مجمع فوق العاده به ترتیب در جریان معاملات امروز با رشد اندک، افزایش 2.5 درصدی، رشد و افت اندک قیت روبرو شدند.

بر این اساس، بورس تهران با اخذ مجوز افزایش سرمایه 33 درصدی، سرمایه فعلی را از 150 به 200 میلیارد تومان برساند.19 درصد تامین مالی "بورس" از محل سود انباشته و 14 درصد از محل سایر اندوخته ها اعمال می شود تا قادر به رعایت مصوبه هیات مدیره سازمان بورس مبنی بر تعیین حداقل سرمایه بورس ها باشد.

همچنین نفت سپاهان با دریافت این مجوز می تواند جهت بهبود ساختار مالی، حفظ نقدینگی و جبران مخارج سرمایه گذاری انجام شده، سرمایه فعلی را از 105 به 600 میلیارد تومان برساند.تامین مالی "شسپا" از محل سود انباشته اعمال می شود.

سیمان هرمزگان نیز با دریافت مجوز سازمان بورس از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی، سرمایه را از مبلغ 54.2 به مبلغ 108.4 میلیارد تومان می رساند تا قادر به اصلاح ساختار مالی و افزایش ظرفیت تولید اسمی تولید کلینکر از 1.8 به 2.1 میلیون تن در سال شود.

در این میان، شرکت ساینا هم که مجوز افزایش سرمایه 23 درصدی را گرفته، سرمایه فعلی را از 10 به 12.3 میلیارد تومان می رساند. تامین مالی "ساینا" از محل جذاب سود انباشته و به منظور اصلاح ساختار مالی اعمال می شود.

کد خبر: 44329
تاریخ: 1398/04/19 - 15:34
منبع: بورس پرس

سرمایه  نقدینگی  بورس  نفت سپاهان  سیمان هرمزگان 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

مجمع "فولاد" به تقسیم سود ۳۰ تومانی رای داد+ زمان دریافت / نتیجه ۴ مجمع دیگر

می متالز - نتیجه مجمع سالانه فولاد مبارکه و شرکت های شیشه و گاز، خدمات دریایی وبندری سینا، سازه پویش و فولاد آلیاژی یزد مشخص شد.
 

پیش بینی چهره خبرساز سابق از آینده بورس و رفتار سهامداران بعد از مجامع

می متالز - یکی از چهره های خبرساز چند سال بازار سهام با پیش بینی آینده بورس، رفتار سرمایه گذاران بعد از اتمام فصل مجامع را پیش بینی کرد.
 

بازگشت ۱۵ شرکت بورسی و صف خرید ۳۷ سهم در روز خوش بازار

می متالز - در روزی که شرایط بازار بهتر و شاخص بورس با جهش بیش از ۲۴۰۰ واحدی روبرو شده، ۱۵ شرکت بورسی آماده بازگشایی نماد شده و برای خرید ۳۷ سهم هم صف تشکیل شده است.
 

انتخاب سیمان هرمزگان به عنوان واحد نمونه صنایع معدنی استان هرمزگان

می متالز - شرکت سیمان هرمزگان به عنوان واحد نمونه صنایع معدنی استان هرمزگان در سال ۹۷ انتخاب شد.
 با اعلام بانک مرکزی؛

سرمایه تاسیس صرافی‌ افزایش یافت

می متالز - طبق اعلام بانک مرکزی، سرمایه صرافی‌ها در کلانشهرها به ۱۲ میلیارد تومان و در سایر شهرها به ۶ میلیارد تومان افزایش یافت.
 

بررسی وضعیت بازدهی بازار سهام

می متالز - بازار سرمایه در سوددهی به سرمایه‌گذاران خود، در سال‌جاری وضعیت مناسبی را نسبت به بازارهای سکه و ارز داشته است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما