خبر
بورس و سهام  

چهار شرکت مجوز افزایش سرمایه ۴۷۱، ۱۰۰، ۳۳ و ۲۳ درصدی گرفتند

می متالز - چهار شرکت بورسی و فرابورسی مجوز افزایش سرمایه ۳۳، ۴۷۱، ۱۰۰ و ۲۳ درصدی را از سازمان بورس گرفتند و آماده برگزاری مجمع فوق العاده شدند.

به گزارش می متالز، شرکت های بورس تهران، نفت سپاهان، سیمان هرمزگان و ساینا مجوز افزایش سرمایه 33، 471، 100 و 23 درصدی را از سازمان بورس گرفتند و ضمن آمادگی جهت برگزاری مجمع فوق العاده به ترتیب در جریان معاملات امروز با رشد اندک، افزایش 2.5 درصدی، رشد و افت اندک قیت روبرو شدند.

بر این اساس، بورس تهران با اخذ مجوز افزایش سرمایه 33 درصدی، سرمایه فعلی را از 150 به 200 میلیارد تومان برساند.19 درصد تامین مالی "بورس" از محل سود انباشته و 14 درصد از محل سایر اندوخته ها اعمال می شود تا قادر به رعایت مصوبه هیات مدیره سازمان بورس مبنی بر تعیین حداقل سرمایه بورس ها باشد.

همچنین نفت سپاهان با دریافت این مجوز می تواند جهت بهبود ساختار مالی، حفظ نقدینگی و جبران مخارج سرمایه گذاری انجام شده، سرمایه فعلی را از 105 به 600 میلیارد تومان برساند.تامین مالی "شسپا" از محل سود انباشته اعمال می شود.

سیمان هرمزگان نیز با دریافت مجوز سازمان بورس از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی، سرمایه را از مبلغ 54.2 به مبلغ 108.4 میلیارد تومان می رساند تا قادر به اصلاح ساختار مالی و افزایش ظرفیت تولید اسمی تولید کلینکر از 1.8 به 2.1 میلیون تن در سال شود.

در این میان، شرکت ساینا هم که مجوز افزایش سرمایه 23 درصدی را گرفته، سرمایه فعلی را از 10 به 12.3 میلیارد تومان می رساند. تامین مالی "ساینا" از محل جذاب سود انباشته و به منظور اصلاح ساختار مالی اعمال می شود.

کد خبر: 44329
تاریخ: 1398/04/19 - 15:34
منبع: بورس پرس

سرمایه  نقدینگی  بورس  نفت سپاهان  سیمان هرمزگان 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

مهم ترین رویداد معدنی امروز ایران چه بود؟

می متالز - بازدید مدیران بازار سرمایه از گل گهر بزرگ استخراج ۱۱ میلیون تن سنگ آهن یکی از برنامه های سال جاری گل گهر است. این مهم در مراسم بازدید جمعی از مدیران و کارشناسان بازار سرمایه از معدن و سایت شرکت معدنی و صنعتی گل‌ گهر مطرح شد.
 سهم ایران از ذخایر سنگ آهن جهان؛ ۲ درصد

تحلیل جامع صنعت سنگ آهن

می متالز - تحلیل و بررسی آخرین وضعیت شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر «کگل» با حضور معاون اقتصادی و مالی شرکت «کگل»، مدیران بازار سرمایه و رسانه‌های تخصصی معدن و بورس در سیرجان انجام شد.
 

رفتار شرکتهای بازار پایه فرابورس حرفه‌ای تر شده است.

می متالز - آخرین آمارها از وضعیت معاملاتی بازار پایه بعد از اصلاح دستورالعمل این بازار نشان می‌دهد که حضور صندوق‌ها و بازارگردان‌ها در بازار پایه رفته‌ رفته چهره حرفه‌ای‌تری به این بازار داده است.
 

آخرین وضعیت بدهی صنایع آذر آب

می متالز - شرکت صنایع آذرآب که بدهی‌های آن از مرز ۱۳۲۸ تومان گذشته، توانسته در نیمه نخست امسال تسهیلات مالی بلندمدت زیادی دریافت کند.
 

آیا قیمت خودرو در شب عید گران خواهد شد؟

می متالز - یک کارشناس بازار خودرو می‌گوید: عرضه خودرو از سوی خودروسازان حدود ۴۰ درصد کاهش داشته است. همین موضوع باعث شده که در هفته‌های اخیر با موج جدید گرانی‌ها در بازار خودرو مواجه شویم.
 

امیدواری به بهبود وضعیت سهام‌داران ذوب‌آهن

می متالز - به صورت کلی، روند قیمتی سهام ذوب‌آهن هم بستگی قابل تأییدی با روند تولید و فروش این شرکت در طی ماه‌های سپری شده دارد و در مهر ماه، آمارها نشان دهنده ثبات است و می‌توان به بهبود تولید در ذوب‌آهن و وضعیت سهام این شرکت امیدوار بود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما