خبر
صنعت  
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری:

قراردادهای نمایشگاه ساخت داخل مشوق‌های مالی می‌گیرند

می متالز - رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری گفت: قراردادهایی که در نمایشگاه ساخت داخل و رونق تولید بین واحدهای صنعتی و شرکت‌های دانش‌بنیان به امضا برسند، از حمایت مالی این صندوق بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش می متالز، علی وحدت ‌تصریح کرد: اعطای سرمایه در گردش با نرخ ترجیحی برای کمک به تامین کسری نقدینگی شرکت‌های دانش‌بنیان به عنوان طرف عرضه، و ارایه تسهیلات لیزینگ به واحدهای صنعتی دو ابزار مهم صندوق برای تامین مالی این قراردادها است.
در تسهیلات لیزینگ، اگر واحدهای صنعتی به عنوان مشتری ۳۰ درصد مبلغ قرارداد خرید محصولات دانش‌بنیان را نقداً پرداخت ‌کنند، صندوق نوآوری و شکوفایی ۷۰ درصد مابقی را به شرکت‌‌های دانش‌بنیان به عنوان فروشنده می‌پردازد و این مبلغ را در قالب تسهیلات ۲ ساله با کارمزد ۹ درصد از خریدار دریافت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه نخستین نمایشگاه ساخت داخل و رونق تولید می‌تواند زمینه مناسبی برای همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان و بنگاه‌های صنعتی فراهم سازد، خاطرنشان کرد: برگزاری این نمایشگاه گامی جدی در به‌هم‌رسانی عرضه و تقاضای فناوری، محصولات و خدمات دانش‌بنیان در حوزه‌های مختلف صنعت و فناوری است.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، ساخت داخل قطعات مورد نیاز واحدهای صنعتی کشور را تلاشی مهم در راستای رونق تولید برشمرد و افزود: معرفی نیازهای واحدهای صنعتی حاضر در این نمایشگاه به شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور،‌ ‌زمینه رفع نیازها و غلبه بر چالش‌های صنعتی کشور را فراهم می‌سازد.

نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید نمایشگاه قرار است از ۲۷ تا ۳۱ تیرماه ۱۳۹۸ در محل دایمی نمایشگاه های بین‌المللی تهران برگزار شود.
علاقمندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص حضور در نمایشگاه ساخت داخل و رونق تولید به نشانی tavaniran.idro.ir مراجعه کنند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

خداداد غریب پور در ایمیدرو چه کرد؟ (+جزئیات)

می متالز - کمتر از یکسال پیش با حکم وزیر صنعت، خداداد غریب پور به عنوان معاون وزیر صنعت و ریاست هیات عامل ایمیدرو منصوب شد.
 رئیس صنعت، معدن و تجارت:

۱۱ واحد صنعتی راکد در قم به چرخه تولید بازگشت

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: از ابتدای سال ۹۸ تا پایان مهرماه تعداد ۱۱ واحد صنعتی این استان با اشتغال ۱۰۹ تن احیا و به چرخه تولید بازگردانده شده‌ است.
 

افزایش میزان گشایش اعتبارات اسنادی ریالی در بانک صنعت و معدن

می متالز - میزان گشایش اعتبارات اسنادی ریالی بانک صنعت و معدن برای صنعتگران و تولید کنندگان کشور در ۷ ماهه نخست سال جاری ۱۴۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.
 

اهداف برگزاری کیش اینوکس ۲۰۱۹

می متالز - آریا حمیدیان مدیربرگزاری رویداد کیش‌ اینوکس ۲۰۱۹ رویکرد نمایشگاه را در دو محور داخلی و بین‌الملل عنوان و اظهار کرد: در محور داخلی با هدف نقش بازار سرمایه در رونق تولید، موضوع هدایت سرمایه‌های سرگردان، توجه به اقتصاد دانش بنیان، نقش صنعت بیمه در توسعه اقتصادی کشور و در محور بین‌الملل بحث ارتباط با کشور‌های همسایه دنیال می‌شود.
 وزیر صمت در یزد تاکید کرد:

لزوم توجه به بازار های جدید صادراتی/ اقبال صنعتگران از نهضت ساخت داخل/ تداوم روند کاهشی واردات کالاهای ساخت داخل/ توجه به تولید راهبرد اساسی حل مشکلات کشور/ تهیه نقشه راه معدن کشور برای اولین بار

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم افتتاح همزمان ۱۴ طرح صنعتی و معدنی استان یزد، در شهرستان مهریز گفت: به حمدالله استان یزد دیار مومنین و متدینین و مردمانی اهل کار و تلاش هست و به این خصلت در کشور شناخته می‌شوند.
 

دشمن برای القای ناامیدی علیه تولید داخل تبلیغ می‌کند/ هجمه علیه برخی صنایع از کشورهای منطقه

می متالز - یک استاد دانشگاه گفت: دشمن در برابر اقتصاد مقاومتی کشور، به‌دنبال القای ناامیدی از پیشرفت و توسعه کشور و ایجاد جنگ روانی علیه صنایع کلیدی کشور نظیر خودروسازی است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما