خبر
صنعت   بانک ها  

تحقق ۵۰ درصدی یارانه سود تسهیلات بانکی به واحدهای صنعتی در کردستان

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت کردستان از تحقق ۵۰ درصدی یارانه سود تسهیلات بانکی به واحدهای صنعتی استان کردستان خبر داد.

به گزارش می متالز، محمد دره وزمی در یکصد وسومین جلسه کارگروه تسهیل ورفع موانع تولید استان کردستان گفت: در راستای رونق تولید در سال ۹۷ ، پرداخت ۱۰ میلیارد تومان یارانه تسهیلات بانکی از منابع استانی برای واحدهای صنعتی توسط سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان مصوب شد.

وی با بیان اینکه هدف از پرداخت هشت درصد از سود تسهیلات بانکی برای واحدهای صنعتی توسط دولت، رونق تولید و افزایش اشتغال بود افزود: زمان هزینه کرد واستفاده از این یارانه پایان تیرماه است.

دره وزمی با اشاره به اینکه برای مصرف ۱۰ میلیارد تومان یارانه سود تسهیلات بانکی، ۱۴٨ طرح به ارزش ۲۰۰ میلیارد تومان به بانک ها معرفی شدند، اظهار کرد: از این تعداد تنها ۵۳ مورد با ۷۰ میلیارد تومان منجر به پرداخت شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان کردستان با یادآوری اینکه تاکنون کمتر از ۵۰ درصد یارانه تحقق یافته است، افزود: از نظر تحقق برنامە در بحث معرفی واحدها برای استفادە از یارانە تسهیلات ۳۵ درصد تحقق یافته و ۶۵ درصد تحقق نیافته است.

وی ادامە داد: از میان بانک هایی کە طرح ها برای استفادە از تسهیلات یارانە دار بە آنها معرفی شدە بانکی ملی ۱٨ مورد را بە ارزش ۲۱/۵ میلیارد تومان پرداخت کرده ودیگر بانک ها نظیر تجارت، سپه، صنعت و معدن، ملت و رفاه نیز پرداخت هایی داشته اند.

دره وزمی در ادامه، پرداخت تسهیلات به واحدهای دارای توجیه اقتصادی را افتخار دانست وگفت: تزریق اعتبار به واحدهای صنعتی که توجیه اقتصادی ندارند را خیانت می دانم.

وی ادامه داد: معتقدم حمایت مالی باید از واحدهایی انجام شود که قابلیت احیا، افزایش اشتغال وتولید داشته باشند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 از سوی بانک مرکزی؛

سهم صنایع پیشران از تسهیلات بانکی مشخص شد

می متالز - سهم بانک‌ها از مبلغ کل تسهیلات در نظر گرفته شده به طرح‌های پیشران بخش مسکن و ساختمان، صنعت و معدن، نفت، گردشگری و جهاد کشاورزی مشخص شد.
 فولادگر در حاشیه بازدید از غرفه کروز:

بهبود شرایط کسب و کار در قطعه سازی را باید با مقررات زدایی فراهم کنیم

می متالز - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: بهبود کسب و کار در صنعت قطعه سازی را باید با مقررات زدایی، رفع موانع و اختصاص تسهیلات بانکی و غیر بانکی فراهم کنیم.
 خروج از زیان این سیمانی با سود فروش دارایی؛

چرخش "سکرد" از زیان به سود

می متالز - مقادیر فروش سیمان نسبت به سال قبل کاهش یافته است. در حالی که جمع مقادیر فروش شرکت به حدود ۷۵۰ هزار تن رسیده که این میزان در سال مالی قبل از آن در حدود ۸۵۰ هزار تن بوده است.
 

۱۸۲ کارگر شرکت سیمان کردستان تبدیل وضعیت شدند

می متالز - مدیر عامل شرکت سیمان کردستان از تبدیل وضعیت ۱۸۲ نفر از کارگران پیمانی تعاونی ۱۰۴۱ طرف قرارداد به استخدام مستقیم این کارخانه خبر داد و گفت: این تعداد کارگر شرکتی در یک ساعت مشخص و کارمعین، حقوقی کمتر از کارگران استخدامی دریافت می‌کنند.
 

جدیدترین آمار بانک مرکزی از افزایش ۲۶.۹ و ۲۱.۷ درصد مانده سپرده‌ها و وام بانکی

می متالز - آمارهای جدید بانک مرکزی حکایت از افزایش ۲۶.۹ و ۲۱.۷ درصدی مانده سپرده‌ها و مانده تسهیلات بانکی در پایان تیر ۹۸ نسبت به دوره مشابه قبل دارد.
 معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان:

۴۴ پروانه بهره برداری واحدهای صنعتی در کردستان صادر شد

می متالز - معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: ۴۴ فقره پروانه بهره برداری واحدهای صنعتی طی شش ماهه اول امسال در استان کردستان برای متقاضیان صادر شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما