خبر
صنعت   بانک ها  

تحقق ۵۰ درصدی یارانه سود تسهیلات بانکی به واحدهای صنعتی در کردستان

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت کردستان از تحقق ۵۰ درصدی یارانه سود تسهیلات بانکی به واحدهای صنعتی استان کردستان خبر داد.

به گزارش می متالز، محمد دره وزمی در یکصد وسومین جلسه کارگروه تسهیل ورفع موانع تولید استان کردستان گفت: در راستای رونق تولید در سال ۹۷ ، پرداخت ۱۰ میلیارد تومان یارانه تسهیلات بانکی از منابع استانی برای واحدهای صنعتی توسط سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان مصوب شد.

وی با بیان اینکه هدف از پرداخت هشت درصد از سود تسهیلات بانکی برای واحدهای صنعتی توسط دولت، رونق تولید و افزایش اشتغال بود افزود: زمان هزینه کرد واستفاده از این یارانه پایان تیرماه است.

دره وزمی با اشاره به اینکه برای مصرف ۱۰ میلیارد تومان یارانه سود تسهیلات بانکی، ۱۴٨ طرح به ارزش ۲۰۰ میلیارد تومان به بانک ها معرفی شدند، اظهار کرد: از این تعداد تنها ۵۳ مورد با ۷۰ میلیارد تومان منجر به پرداخت شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان کردستان با یادآوری اینکه تاکنون کمتر از ۵۰ درصد یارانه تحقق یافته است، افزود: از نظر تحقق برنامە در بحث معرفی واحدها برای استفادە از یارانە تسهیلات ۳۵ درصد تحقق یافته و ۶۵ درصد تحقق نیافته است.

وی ادامە داد: از میان بانک هایی کە طرح ها برای استفادە از تسهیلات یارانە دار بە آنها معرفی شدە بانکی ملی ۱٨ مورد را بە ارزش ۲۱/۵ میلیارد تومان پرداخت کرده ودیگر بانک ها نظیر تجارت، سپه، صنعت و معدن، ملت و رفاه نیز پرداخت هایی داشته اند.

دره وزمی در ادامه، پرداخت تسهیلات به واحدهای دارای توجیه اقتصادی را افتخار دانست وگفت: تزریق اعتبار به واحدهای صنعتی که توجیه اقتصادی ندارند را خیانت می دانم.

وی ادامه داد: معتقدم حمایت مالی باید از واحدهایی انجام شود که قابلیت احیا، افزایش اشتغال وتولید داشته باشند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 کمتر از سه سال

راه اندازی کارخانه ذوب آهن در سقز

می متالز - با کمک سرمایه گذار خارجی ۴۳۰ میلیون دلاربرای راه اندازی کارخانه ذوب آهن سقز اختصاص یافته است. مدیر کل صنعت معدن و تجارت کردستان با بیان اینکه کارخانه ذوب آهن با برنامه ریزی ۳۲ ماهه برای احداث و بهره برداری در حال ساخت است گفت: سرمایه گذار عراقی با سرمایه ۴۳۰ میلیون دلار قرار است این کارخانه را در ۳ فاز اجرا کند. محمد دره وزمی افزود: هم اکنون ۷ معدن سنگ آهن در سقز با ظرفیت ۷ میلیون تن وجود دارد که با بهره برداری از این کارخانه این معادن هم به فعالیت کامل می‌رسند. وی با اشاره به اینکه این کارخانه می‌تواند سالانه یک میلیون تن آهن اسفنجی تولید کند گفت: با بهره برداری از این کارخانه کردستان به باشگاه تولید کنندگان فولاد خواهد پیوست.
 معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد؛

اختصاص ۲۰ درصد مجموع تسهیلات بانکی به بخش مسکن

می متالز - معاون وزیر راه و شهرسازی فراهم شدن تسهیلات بانکی را از جمله بسترهای لازم برای رونق تولید مسکن برشمرد و گفت: سهم مسکن از مجموع تسهیلات بانکی باید به ۲۰ درصد برسد.
 استاندار فارس:

واحدهای صنعتی غیر فعال به چرخه تولید بازگردند

می متالز - استاندار فارس گفت: آن دسته از واحدهای صنعتی كه بنا به دلایلی غیر فعال هستند باید با همكاری بانك صنعت و معدن به چرخه تولید بازگردند.
 معاون وزیر صمت در استان سمنان تاکید کرد:

فعال سازی ظرفیت خالی واحدهای صنعتی/ توجه ویژه به تعمیق ساخت داخل

می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در جمع صنعتگران، معدنکاران و تولید کنندگان استان سمنان اظهار داشت: در شرایط فعلی نیاز داریم که ظرفیت های خالی بخش تولید را فعال تر کنیم و نهضت تعمیق ساخت داخل را در کشور بیش از گذشته مورد توجه قرار دهیم.
 

سخت‌گیری در عرضه اولیه سهام شرکت‌ها

می متالز - مدیر عامل بورس تهران عنوان کرد: برای پذیرش و عرضه اولیه سهام شرکت‌ها سختگیری می‌کنیم تا رسالت خود را به نحو احسن انجام دهیم.
 معاون وزیر صمت در استان سمنان تاکید کرد:

فعال سازی ظرفیت خالی واحدهای صنعتی/ توجه ویژه به تعمیق ساخت داخل

می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در جمع صنعتگران، معدنکاران و تولید کنندگان استان سمنان اظهار داشت: در شرایط فعلی نیاز داریم که ظرفیت های خالی بخش تولید را فعال تر کنیم و نهضت تعمیق ساخت داخل را در کشور بیش از گذشته مورد توجه قرار دهیم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما