خبر
قیر و روانکارها  

انجمن قیر ایران تأسیس شد

می متالز - انجمن قیر ایران پس از برگزاری مجمع مؤسسین و انتخاب اعضای هیات مدیره در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران تشکیل شد.

به گزارش می متالز، مجمع مؤسسین انجمن قیر ایران، پیرو دو نوبت فراخوان با حضور قریب به 70 نفر شرکت تولیدکننده انواع قیر  از سراسر کشور، روز گذشته با حضور نادر سیف معاون تشکل‌های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار شد و ضمن تصویب اساسنامه، اعضای هیات مدیره این انجمن نیز با کسب آرا انتخاب شدند.

 در نشست هیات مؤسس علاوه بر انتخاب اعضای هیات مدیره، اساسنامه این انجمن نیز با لزوم اعمال برخی اصلاحات به تصویب رسید.

در این نشست، نادر سیف، معاون تشکل‌های اتاق ایران یکی از شاخص‌های توسعه‌یافتگی کشورها را کمیت و کیفیت تشکلی کشورها برشمرد و تأکید کرد: در حال حاضر بیش از 200 تشکل ملی اقتصادی و بالغ‌بر 230 تشکل استانی زیرمجموعه اتاق ایران هستند که دستاورد مطلوبی تلقی می‌شود.

وی ادامه داد: بررسی وضعیت تشکل‌های اقتصادی کشور، نشان می‌دهد که در جهت دستیابی به یک جامعه تشکلی توانمندتر و تأثیرگذارتر، ضروری است که معیارهای حکمرانی با دقت و حساسیت بیشتری توسط فعالان تشکلی کشور موردتوجه قرارگرفته و تشکل‌ها برای تحقق این ویژگی‌ها برنامه‌ریزی و اقدام کنند.

سیف با اشاره به ویژگی‌های تشکل‌های موفق افزود: یکی از بارزترین ویژگی‌های  مشترک تشکل‌های موفق، وجود اعضای فعال است. در تشکل‌هایی که تحت یک حکمرانی خوب اداره می‌شوند، بدون تردید اعضای آن مشارکتی فعال در تصمیم‌گیری‌ها و کارکردهای صنفی خود دانسته و این مشارکت غالباً از طریق ایفای نقش اعضا در کمیته‌ها و کمیسیون‌های مرتبط شکل می‌گیرد.

بر اساس آرای به‌دست‌آمده اله وردی محمد زاده، سعید معماریان، محسن ورزشکار، داوود محمدی، سجاد مظلومی، سید امیرحسین آریا و امین فلاح به‌عنوان اعضای اصلی هیأت مدیره انجمن قیر و وحید شیخی عنوان عضو علی‌البدل اول هیات مدیره و سید حامد حسینی به‌عنوان عضو علی‌البدل دوم هیأت مدیره انتخاب شدند. همچنین بر اساس نتیجه به‌دست‌آمده از انتخابات تعیین بازرسان، سید احمد فتاح زاده به‌عنوان بازرس اصلی و مسعود شاه‌حسینی به‌عنوان بازرس علی‌البدل انجمن قیر ایران معرفی شدند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

صادرات بیش از ۲۳ هزار تن قیر از بورس کالای ایران

می متالز - تالار صادراتی بورس کالای ایران، روز یکشنبه ۱۰ آذر ماه، میزبان دادوستد ۲۳ هزار و ۸۷۵ تن انواع قیر بود.
 

تثبیت قوانین و مقررات و تسهیل صادرات

می متالز - با وجود ظرفیت‌ها برای تولید قیر در کشور، به‌دلیل تحریم‌ها و همچنین سیاست‌گذاری‌هایی که در برخی موارد با اشتباهاتی در این حوزه همراه بوده آن‌طور که باید از پتانسیل‌های این صنعت به‌خصوص در حوزه صادرات استفاده نشده است و در ادامه این ناکارآمدی‌ها باعث شده تا برند ایران در بازارهای بین‌المللی آسیب ببیند.
 

قیر تولیدی یک شرکت در بورس کالا پذیرش شد

می متالز - مدیریت پذیرش و بازاریابی شرکت بورس کالای ایران با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که کالای قیر یک شرکت در این بورس مورد پذیرش قرار گرفت.
 نماینده مجلس:

صادرات قیر و VB به منظور تامین نیاز داخلی ممنوع شد/ در انتظار کاهش قیمت

می متالز - عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: صادرات قیر و VB به منظور تامین نیاز داخلی ممنوع شد که این تصمیم منجر به کاهش قیمت قیر می‌شود.
 رئیس هیات مدیره انجمن قیر ایران:

صادرات وکیوم باتوم هیچ توجیه اقتصادی برای شرکت‌های تولیدی قیر ندارد

می متالز - به تازگی گزارشی مبنی بر صادرات قیر خام به اصطلاح صادرات مواد اولیه قیر (وکیوم باتوم) در رسانه‌های مختلف از جمله رسانه ملی بازتاب زیادی داشته است که بررسی‌ها نشان می‌دهد عملا این اقدام منطق و صرفه اقتصادی نداشته و مشخص نیست بازنشر بالای این خبر با چه نیتی انجام شده است.
 ساعت پنج و نیم عصر؛

پرواز شبانه ۱۱۰ میلیون درهم از بانک بورسی

می متالز - گزارش پنج و نیم امروز، نیم نگاهی دارد به پرواز شبانه ۱۱۰ میلیون درهم از بانک بورسی و بدهکاری که وام های میلیاردی دریافت کرد و...
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما