خبر
نفت   گاز  
در کمیته مشاورین مدیریت مخازن انجام شد

نتایج مطالعه یکپارچه افق‌های مخزنی دشت آبادان بررسی شد

می متالز - نتایج مطالعه یکپارچه افق‌های مخزنی دشت آبادان در یکصد و شصت‌ و چهارمین نشست کمیته مشاورین مدیریت مخازن با حضور مسئولان و کارشناسان مربوطه بررسی شد.

به گزارش می متالز، یکصد و شصت‌ و چهارمین نشست کمیته مشاورین مدیریت مخازن با هدف بررسی «مطالعه یکپارچه افق‌های مخزنی دشت آبادان» با حضور مدیر برنامه‌ریزی تلفیقی، معاون بررسی طرح‌های منابع هیدروکربوری (نفت و گاز)، اعضای کمیته مشاورین مدیریت مخازن، ناظرین طرح، نمایندگان پژوهشگاه صنعت نفت، مدیریت اکتشاف، شرکت مهندسی و توسعه نفت و شرکت نفت و گاز اروندان و کارشناسان این معاونت برگزار شد.

در این نشست، مطالعه پردیس پژوهش و توسعه صنایع بالادستی پژوهشگاه صنعت نفت با موضوع فوق ارائه و پیرامون نتایج پیشنهادی آن، بحث و تبادل نظر شد.

مطالعه یکپارچه افق‌های مخزنی دشت آبادان که مصوبه هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران را دارد، در قالب طرح مطالعات جامع مخازن نفت و گاز کشور فی‌مابین مدیریت برنامه ریزی تلفیقی به‌عنوان کارفرما و پژوهشگاه صنعت نفت به‌عنوان مجری به منظور رفع ابهامات ساختاری و زمین‌شناسی دشت آبادان در افق‌های مخزنی فهلیان، گدوان، سروک و ایلام، از منابع سرمایه‌ای (داخلی) منعقد شده است.

مطالعه یادشده، شامل بررسی گزارش‌های قبلی، جمع‌آوری و کنترل کیفیت داده‌ها، مطالعات آزمایشگاهی، توصیف افق‌های مخزنی با استفاده از داده‌های زمین‌شناسی، ژئوفیزیکی، پتروفیزیکی، داده‌های مخزنی (سنگ و سیال)، مطالعات ژئوشیمیایی، الگوسازی افق‌های مخزنی، آنالیز ریسک، عدم قطعیت، تفسیر نتایج و ارائه گزارش نهایی است.

از مهم‌ترین دستاوردهای این مطالعه می‌توان به مشخص شدن ارتباطات جانبی و عمودی سازندهای مخزنی ایلام، سروک، گدوان و فهلیان و پهنه‌بندی ظرفیت مخزن در هر افق مخزنی، معرفی مناطق پرظرفیت در افق‌های مخزنی و هر زون در گستره دشت آبادان، تخمین احجام نفت درجا به تفکیک پهنه، سازند و زون مخزنی در محدوده دشت آبادان و دستیابی به یک نمونه موفق از یک مطالعه یکپارچه، بین رشته‌ای اشاره کرد.

تهیه‌کننده داده‌ها و استفاده کننده از نتایج این مطالعه شرکت‌های مهندسی و توسعه نفت و نفت و گاز اروندان بوده‌اند و مدیریت اکتشاف نیز ضمن همکاری و پشتیبانی علمی و فنی از مطالعه یادشده، اطلاعات لازم را برای اجرای بهینه پروژه در اختیار پژوهشگاه صنعت نفت قرار داده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 حضور معاون تولید شرکت ملی نفت ایران در منطقه نار و کنگان

نفت مناطق مرکزی، ۲۳ درصد گاز مصرفی کشور را تامین می‎کند

می متالز - معاون تولید شرکت ملی نفت ایران به سهم ۲۳ درصدی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در تامین گاز مصرفی کشور اشاره کرد و گفت: این شرکت آمادگی کافی را برای تامین گاز در فصل سرما دارد.
 نماینده مجلس:

صادرات قیر و VB به منظور تامین نیاز داخلی ممنوع شد/ در انتظار کاهش قیمت

می متالز - عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: صادرات قیر و VB به منظور تامین نیاز داخلی ممنوع شد که این تصمیم منجر به کاهش قیمت قیر می‌شود.
 

اجرای طرح‌های کلان اکتشاف نفت گامی برای ایجاد شبکه‌های علمی و نوآوری

می متالز - در جلسه هماهنگی شروع فاز نخست طرح‌های پژوهشی در حوزه اکتشاف نفت عنوان شد که با انجام این طرح‌های تحقیقاتی در دانشگاه‌های کشور، توانمندی‌های فناورانه حاصل‌ شود، شبکه‌های علمی و نوآوری در کشور ایجاد شود و مراکزی با قدرت ارائه خدمات فناورانه به وجود آیند.
 امیرحسین تبیانیان خبر داد:

عرضه ۶میلیون بشکه نفت و میعانات هفته آینده در بورس

می متالز - نماینده شرکت ملی نفت ایران در بورس انرژی از عرضه ۶ میلیون بشکه نفت و میعانات گازی طی هفته آینده در بورس انرژی خبر داد و گفت: تاکنون تخفیف‌های خوبی به مشتریان ارائه شده است.
 

روحانی: ‌‌شرایط اقتصادی ‌‌ایران بهتر شد‌/ ‌یک ریال و دلار‌ هم در این دولت گم نشده است/ اکتشاف یک میدان جدید نفتی ‌

می متالز - رئیس‌جمهور از اکتشاف یک میدان بزرگ و جدید نفتی خبر داد و گفت: ما یک میدان نفتی به‌اندازه ۵۳ میلیارد بشکه نفت کشف کردیم.
 

ساختار سازمانی شرکت پایانه‌های نفتی ایران بررسی شد

می متالز - مسائل مرتبط با ساختار سازمانی شرکت پایانه‌های نفتی ایران در مناطق عملیاتی، با حضور مدیر مهندسی ساختار شرکت ملی نفت ایران در پایانه نفتی شمال بررسی شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما