خبر
نفت   گاز  
در کمیته مشاورین مدیریت مخازن انجام شد

نتایج مطالعه یکپارچه افق‌های مخزنی دشت آبادان بررسی شد

می متالز - نتایج مطالعه یکپارچه افق‌های مخزنی دشت آبادان در یکصد و شصت‌ و چهارمین نشست کمیته مشاورین مدیریت مخازن با حضور مسئولان و کارشناسان مربوطه بررسی شد.

به گزارش می متالز، یکصد و شصت‌ و چهارمین نشست کمیته مشاورین مدیریت مخازن با هدف بررسی «مطالعه یکپارچه افق‌های مخزنی دشت آبادان» با حضور مدیر برنامه‌ریزی تلفیقی، معاون بررسی طرح‌های منابع هیدروکربوری (نفت و گاز)، اعضای کمیته مشاورین مدیریت مخازن، ناظرین طرح، نمایندگان پژوهشگاه صنعت نفت، مدیریت اکتشاف، شرکت مهندسی و توسعه نفت و شرکت نفت و گاز اروندان و کارشناسان این معاونت برگزار شد.

در این نشست، مطالعه پردیس پژوهش و توسعه صنایع بالادستی پژوهشگاه صنعت نفت با موضوع فوق ارائه و پیرامون نتایج پیشنهادی آن، بحث و تبادل نظر شد.

مطالعه یکپارچه افق‌های مخزنی دشت آبادان که مصوبه هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران را دارد، در قالب طرح مطالعات جامع مخازن نفت و گاز کشور فی‌مابین مدیریت برنامه ریزی تلفیقی به‌عنوان کارفرما و پژوهشگاه صنعت نفت به‌عنوان مجری به منظور رفع ابهامات ساختاری و زمین‌شناسی دشت آبادان در افق‌های مخزنی فهلیان، گدوان، سروک و ایلام، از منابع سرمایه‌ای (داخلی) منعقد شده است.

مطالعه یادشده، شامل بررسی گزارش‌های قبلی، جمع‌آوری و کنترل کیفیت داده‌ها، مطالعات آزمایشگاهی، توصیف افق‌های مخزنی با استفاده از داده‌های زمین‌شناسی، ژئوفیزیکی، پتروفیزیکی، داده‌های مخزنی (سنگ و سیال)، مطالعات ژئوشیمیایی، الگوسازی افق‌های مخزنی، آنالیز ریسک، عدم قطعیت، تفسیر نتایج و ارائه گزارش نهایی است.

از مهم‌ترین دستاوردهای این مطالعه می‌توان به مشخص شدن ارتباطات جانبی و عمودی سازندهای مخزنی ایلام، سروک، گدوان و فهلیان و پهنه‌بندی ظرفیت مخزن در هر افق مخزنی، معرفی مناطق پرظرفیت در افق‌های مخزنی و هر زون در گستره دشت آبادان، تخمین احجام نفت درجا به تفکیک پهنه، سازند و زون مخزنی در محدوده دشت آبادان و دستیابی به یک نمونه موفق از یک مطالعه یکپارچه، بین رشته‌ای اشاره کرد.

تهیه‌کننده داده‌ها و استفاده کننده از نتایج این مطالعه شرکت‌های مهندسی و توسعه نفت و نفت و گاز اروندان بوده‌اند و مدیریت اکتشاف نیز ضمن همکاری و پشتیبانی علمی و فنی از مطالعه یادشده، اطلاعات لازم را برای اجرای بهینه پروژه در اختیار پژوهشگاه صنعت نفت قرار داده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

موافقت با افزایش سرمایه شرکت ملی نفت ایران

می متالز - هیات وزیران با پیشنهاد وزارت نفت مبنی بر افزایش سرمایه شرکت ملی نفت ایران موافقت کرد.
 

طرح توسعه میدان آب‌تیمور در کمیته مشاورین مدیریت مخازن بررسی شد

می متالز - نشست اخیر کمیته مشاورین مدیریت مخازن شرکت ملی نفت ایران با دستور کار بررسی طرح پیشنهادی توسعه میدان آب‌تیمور برگزار شد.
 با حکم مسعود کرباسیان

رئیس روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران منصوب شد

می متالز - مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران طی حکمی مجید بوجارزاده را به عنوان رئیس روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران منصوب کرد.
 با همکاری کنسرسیومی ایرانی - اروپایی

عملیات برداشت داده‌های گرانی‌سنجی و مغناطیس‌سنجی در کپه‌داغ شرقی آغاز شد

می متالز - مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران با همکاری کنسرسیومی ایرانی-اروپایی، عملیات برداشت داده‌های گرانی‌سنجی و مغناطیس‌سنجی را در منطقه کپه‌داغ شرقی واقع در استان خراسان رضوی آغاز کرد.
 اول مردادماه صورت می گیرد؛

سیزدهمین عرضه نفت خام سبک در بورس انرژی

می متالز - ۲ میلیون بشکه نفت خام سبک شرکت ملی نفت ایران، اول مردادماه امسال با قیمت پایه ۶۱ دلار و ۴۲ سنت برای هر بشکه در رینگ بین‌الملل بورس انرژی عرضه می‌شود.
 

نقش «وپاسار» برای انتقال روپیه به ایران

می متالز - سفیر ایران در هند از آمادگی برای سرمایه‌گذاری در توسعه پالایشگاه جنوب هند و افتتاح شعبه بانک حاضر در بورس ایران برای انتقال پول نفت ایران به روپیه خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما