خبر
بورس و سهام  

رشد 905 واحدی شاخص کل بورس تهران

می متالز - شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز 905 واحد افزایش یافت و به رقم 249 هزا رو 621 واحد رسید.

به گزارش می متالز، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز چهارشنبه (19 تیرماه)  با 905 واحد افزایش روبرو شد.

شاخص کل با معیار هم وزن 379 واحد ارتقا یافته و به رقم 61 هزار و 809 واحد رسید و ارزش روز بازار در بورس اوراق بهادار که ناشی از قیمت میانگین سهام در تعداد کل سهام شرکت‌های بورسی است، به بیش از 940 هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله‌گران در بورس اوراق بهادار تهران بیش از 3 میلیارد اوراق بهادار سهام و حق تقدم در قالب 292 هزار نوبت معامله و به ارزش 988 میلیارد تومان دادو ستد کردند.

نمادهای وامید، گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید،‌رمپنا، شخارک، کچاد، وغدیر بیشترین تاثیر افزایش در شاخص بورس را داشتند و نمادهای اخابر، فارس، بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس داشته‌اند.

گفتنی است که امروز نمادهای پربیننده بورسی مربوط به شرکت‌های پلی پروپیلن جم، بانک تجارت، با قیمت هر سهم 408 ریال، سایپا،‌ایران خودرو، فولاد مبارکه، پارس‌خودرو، سرمایه‌گذاری صدر تامین، سیمان فارس و خوزستان بوده‌اند. 

بر اساس این گزارش ، شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی 253 واحد رشد کرده و به رقم 69 هزار و 905 واحد رسید وشاخص قیمت با معیار هم وزن 257 واحد افزایش یافته و به رقم 42 هزار و 43 واحد رسید.

 همچنین شاخص آزاد شناور 710 واحد تقویت شده و به رقم 279 هزار و 500 واحد رسید،شاخص بازار اول بورس با افزایش هزار و 19 واحد به رقم 185هزار و 30 واحد رسید وشاخص بازار دوم بورس با افزایش 215 واحد به رقم 491 هزار و 566 واحد رسید.

امروز در فرابورس ایران نیز شاخص کل در پایان معاملات 32 واحد افزایش یافته و به رقم 3 هزار و 254 واحد رسید وارزش بازار اول و دوم فرابورس به بیش از179 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران فرابورس بیش از 2.4 میلیارد سهام حق تقدم و اوراق مالی در قالب 260 هزار نوبت معامله و به ارزش هزار و 67 میلیارد تومان داد و ستد کردند و نمادهای میدکو، دماوند، کگهر بیشترین اثر تقویتی در شاخص فرابورس داشته‌اند و نمادهای مارون، هرمز، کرمان، ذوب، بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشتند.

کد خبر: 44420
تاریخ: 1398/04/19 - 22:00
منبع: نیپنا

بورس اوراق بهادار تهران  معاملات  فرابورس 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

رفتار شرکتهای بازار پایه فرابورس حرفه‌ای تر شده است.

می متالز - آخرین آمارها از وضعیت معاملاتی بازار پایه بعد از اصلاح دستورالعمل این بازار نشان می‌دهد که حضور صندوق‌ها و بازارگردان‌ها در بازار پایه رفته‌ رفته چهره حرفه‌ای‌تری به این بازار داده است.
 در سومین هفته آبان ماه ۹۸ رقم خورد:

تغییر مالکیت بیش از ۶۵۴۶۳ میلیارد ریال اوراق بهادار در بورس

می متالز - در پایان معاملات هفته منتهی به ۲۲ آبان ماه ۹۸، شاخص کل با ۰.۵۸ درصد افزایش به رقم ۳۰۷۰۹۴ واحد رسید.
 معاون بازارهای خارج از بورس فرابورس ایران تشریح کرد:

آخرین جزئیات معاملات صندوق‌ها و بازارگردانان در بازار پایه

می متالز - آخرین آمارها از وضعیت معاملاتی بازار پایه بعد از اصلاح دستورالعمل این بازار نشان می‌دهد که حضور صندوق‌ها و بازارگردان‌ها در بازار پایه رفته‌رفته چهره حرفه‌ای‌تری به این بازار داده است.
 در مرحله پیش گشایش امروز:

۵۴ شرکت بورسی و فرابورسی صف خرید و فروش سهام دارند

می متالز - با آغاز معاملات آخرین روز کاری هفته و در پیش گشایش بازار سهام، ۴۸ سهم دارای صف خرید و ۶ سهم دیگر دارای صف فروش هستند.
 در کوی حافظ؛

«وصندوق» بالاخره بالا آمد

می متالز - نگاهی به معاملات حقوقی‌ها نشان می‌دهد که تا این ساعت از معاملات امروز، پس از مدت‌ها «وصندوق» و «تاصیکو» به صدر خرید بازگشته‌اند.
 

نمادهای پرتقاضای بازار امروز

می متالز - در بازار امروز، صف خرید این نمادها پرتقاضا هستند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما