خبر
پتروشیمی  

آتش سوزی در تاسیسات تولید پلی اتیلن شورون فیلیپس کمیکال

می متالز - شورون فیلیپس کمیکال از بروز یک مشکل فنی و آتش سوزی در تاسیسات یک میلیون تنی تولید پلی اتیلن خود خبر داد.

به گزارش می متالز، بر اساس اطلاعات کمیسیون تگزاس در امور کیفیت هوا (Texas Commission on Environmental Quality)، شورون فیلیپس کمیکال به تازگی از بروز یک مشکل فنی و آتش سوزی در تاسیسات یک میلیون تنی تولید پلی اتیلن خود در اولد اوشن (Old Ocean)، این ایالت خبر داد.
این شرکت یک کمپرسور دکسنایزر (dexanizer compressor) مرتبط با واحد پلی اتیلن شماره 41 خود را به دلیل یک مشکل عملیاتی نامعلوم که به آتش سوزی در تاسیسات یادشده منجر شد، تعطیل کرد. این اتفاق در حدود ساعت یک بعد از ظهر روز جمعه به وقت منطقه زمانی مرکزی (CDT) رخ داد.
سخنگوی شرکت شورون فیلیپس کمیکالز برای ارائه جزئیات بیشتر در مورد این حادثه در دسترس نبود.
تاسیسات پلی اتیلن اولد اوشن تگزاس بخشی از مجموعه اسوینی (Sweeny Complex)، در مجاورت پالایشگاه شماره 66 اسوینی فیلیپس (Phillips 66 Sweeny refinery) واقع شده است. این تاسیسات تولیدکننده اتیلن، پروپیلن، پلی اتیلن سنگین، پلی اتیلن سبک و پلی اتیلن خطی سبک است.
تگزاس از قطب های پتروشیمی ایالات متحده به شمار می رود و به دنبال وقوع انقلاب نفت و گاز شیل، موفق به جذب سرمایه گذاری های فراوانی در این حوزه شده است. در این میان شورون فیلیپس کمیکالز یکی از بزرگترین فعالان این حوزه به شمار می رود و در سال های اخیر تاسیسات زیادی را در این ایالت ایجاد کرده است.

کد خبر: 44424
تاریخ: 1398/04/19 - 22:07
منبع: نیپنا

آتش سوزی  پلی اتیلن  شورون فیلیپس کمیکال 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

سرمایه‌گذاری ۸ میلیارد دلاری قطر برای ساخت یک مجتمع پتروشیمی در آمریکا

می متالز - شرکت‌های شورون فیلیپس کمیکالز و قطر پترولیوم برای ساخت یک مجتمع پتروشیمی 8 میلیارد دلاری در خلیج مکزیک یک توافقنامه همکاری امضا کردند.
 

روند نزولی قیمت های پلی اتیلن آمریکای جنوبی

می متالز - پیش بینی می شود قیمت گذاری پلی اتیلن در آمریکای لاتین، در نیمه دوم سال جاری میلادی، تحت تاثیر قیمت های پایین جهانی این محصول قرار گیرد.
 

آتش سوزی لنج صیادی در کنارک

می متالز - یک لنج صیادی در کنارک طعمه حریق شد و خسارت مالی فراوانی برجا گذاشت.
 

افت شدید قیمت ها در بازارهای پتروشیمی آسیا

می متالز - تداوم افت شدید قیمت ها در بازارهای پتروشیمی آسیا به دنبال ادامه دار شدن جنگ تجاری آمریکا و چین بازارهای بین المللی را با چالش مواجه کرده است.
 

مهارشدن حریق در مجتمع سنگان خواف

می متالز - حریق دیشب در یکی از شرکت های مجتمع سنگان خواف مهار شد.
 

آمریکای شمالی و آسیا پیشتاز افزایش ظرفیت جهانی پلی اتیلن

می متالز - کشورهای تولید کننده پلی اتیلن در آمریکای شمالی و آسیا پیشتاز افزایش ظرفیت جهانی این محصول تا سال 2023 میلادی خواهند بود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما