خبر
سرمایه گذاری   پتروشیمی  

کدام زیرمجموعه‌ «مارون» به بهره‌برداری می‌رسند؟

می متالز - مجمع عمومی عادی سالانه پتروشیمی مارون تقسیم 400 تومان سود به ازای هر سهم سال ۹۷ این شرکت را تصویب کرد.

به گزارش می متالز، پتروشیمی مارون در سال ۹۷ به ازای هر سهم 463.9 تومان سود محقق کرد که این رقم نسبت به سال ۹۶ از افزایش ۵۱ درصدی برخوردار است. درآمدهای عملیاتی مارون در سال ۹۷ معادل ۴۹ درصد افزایش داشت. در همین حال سود ناشی از تسعیر ارز این شرکت در سال مزبور معادل 225.7 میلیارد تومان و درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری‌های این شرکت معادل 385.6 میلیارد تومان بوده است.

مدیرعامل پتروشیمی مارون در مجمع این شرکت علاوه بر گزارش عملکرد سال ۹۷، از مذاکرات امیدوارکننده‌ای برای رفع مشکل تامین خوراک و سایر طرح‌های موردنظر خبر داد. وی با اشاره اینکه واحد شیرین‌سازی و اتان واحد بوشهر در سال ۹۷ راه‌اندازی شد، گفت: واحد تولید متانول در واحد بوشهر نیز شهریورماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد. مدیرعامل پتروشیمی مارون در ادامه اضافه کرد: واحد الفین واحد ایلام در مهرماه سال ۹۸ و واحد سلمان فارسی در سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 بورس تهران در موضع انفعال

نقشه نیمروز بورس سه‌شنبه(یک مرداد)

می متالز - شاخص کل بورس تهران پس از دو جهش متوالی در معاملات امروز تحت تاثیر انفعال اهالی سهام در دو سوی معاملات عقب‌نشینی حدود 2 هزار واحدی را تجربه کرد. در حالی که کارنامه‌های فصلی خبر از سودآوری مقبول شرکت‌ها می‌داد و برای دو روز موج قدرتمندی از تقاضا را رقم زده بود اما در معاملات امروز موج کم‌جان تقاضا مغلوب عرضه‌هایی شد که عموما در پی شناسایی سود بودند. با وجود این، تردید در برخورد دوباره با سقف تاریخی باعث شد تا ضمن مشارکت کمتر معامله‌گران، ارزش معاملات افت کند.
 

برنامه «بساما» برای توانگری مالی

می متالز - بیمه سامان برنامه دارد توانگری مالی بیمه سامان را در پایان سال ٩٨ به ١٨٠ درصد رساند.
 

تصمیم هیات مدیره «وکار» در مجمع

می متالز - با برگزاری مجمع سالانه بانک کارآفرین به منظور ارتقای نسبت‌های عملیاتی بانک و با توجه به الزامات بانک مرکزی در خصوص افزایش سرمایه، تصمیم جدیدی در این باره گرفته شد.
 مجمع فولاد مبارکه برگزار شد

برنامه راهبردی امسال «فولاد»/ ۴۵ درصد سهام ارزش افزوده داشت

می متالز - ارزش هر سهم فولاد مبارکه ۴۴ برابر افزایش یافته و براساس آمار موجود بازدهی سهام فولاد مبارکه در کوتاه‌مدت و بلندمدت نسبت به سرمایه‌گذاری در بازار سکه وارز از سوددهی و بازدهی بالاتری برخوردار بوده است.
 

میزان سود تقسیمی «فولاژ»

می متالز - در مجمع سالانه فولاد آلیاژی ایران مقرر شد مبلغ 154 میلیارد تومان از محل سود قابل تخصیص بین صاحبان سهام تقسیم شود.
 

مجمع دو بانک ادغامی لغو شد

می متالز - به‌رغم اعلام قبلی مجمع دو بانک ادغامی حاضر در بورس لغو شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما