خبر
سرمایه گذاری   پتروشیمی  

کدام زیرمجموعه‌ «مارون» به بهره‌برداری می‌رسند؟

می متالز - مجمع عمومی عادی سالانه پتروشیمی مارون تقسیم 400 تومان سود به ازای هر سهم سال ۹۷ این شرکت را تصویب کرد.

به گزارش می متالز، پتروشیمی مارون در سال ۹۷ به ازای هر سهم 463.9 تومان سود محقق کرد که این رقم نسبت به سال ۹۶ از افزایش ۵۱ درصدی برخوردار است. درآمدهای عملیاتی مارون در سال ۹۷ معادل ۴۹ درصد افزایش داشت. در همین حال سود ناشی از تسعیر ارز این شرکت در سال مزبور معادل 225.7 میلیارد تومان و درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری‌های این شرکت معادل 385.6 میلیارد تومان بوده است.

مدیرعامل پتروشیمی مارون در مجمع این شرکت علاوه بر گزارش عملکرد سال ۹۷، از مذاکرات امیدوارکننده‌ای برای رفع مشکل تامین خوراک و سایر طرح‌های موردنظر خبر داد. وی با اشاره اینکه واحد شیرین‌سازی و اتان واحد بوشهر در سال ۹۷ راه‌اندازی شد، گفت: واحد تولید متانول در واحد بوشهر نیز شهریورماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد. مدیرعامل پتروشیمی مارون در ادامه اضافه کرد: واحد الفین واحد ایلام در مهرماه سال ۹۸ و واحد سلمان فارسی در سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 نگاهی به عملکرد این پتروشیمی در بورس‌کالا؛

افزایش ۶۶۰تنی حجم معاملات پلی اتیلن سنگین "مارون"

می متالز - حجم معاملات با افزایشی ۶۶۰ تنی همراه بود که در نهایت ۱۱۵۵ تن از این محصول معامله شد.
 

جلوی ورود خبرنگاران به مجمع هپکو گرفته شد

می متالز - در مجمع عمومی عادی سالانه هپکو که بعد از تنفس 10 روزه امروز برگزار شد از ورود خبرنگاران جلوگیری به عمل آمد.
 

ارزش معاملات امروز بورس به ۱۳۷۱ میلیارد تومان رسید

می متالز - تالار شیشه‌ای، معاملات امروز را با اصلاح ۳۰۶۳ واحدی شاخص کل بورس و رسیدن این متغیر به ۳۰۲ هزار و ۷۹۵ واحد پایان داد.
 از محل آورده نقدی

بیمه رازی افزایش سرمایه می‌دهد

می متالز - مدیرعامل بیمه رازی یک روز قبل از برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه از افزایش سرمایه این شرکت خبر داد و گفت: یکی از دستور جلسات مجمع، بحث افزایش سرمایه است که درصورت تصویب، سرمایه بیمه رازی از ۲۰۰ میلیارد تومان به ۳۰۰ میلیارد تومان افزایش می‌یابد.
 سقوطی که کماکان ادامه دارد؛

افت ۴۷درصدی فروش پلی‌اتیلن سنگین "مارون"

می متالز - در هفته گذشته شاهد عرضه ۳.۵۲۰ تن محصولات پلی‌پروپیلن در گرید‌های مختلف از سوی شرکت پتروشیمی مارون بودیم که با تقاضای ۲.۵۴۱ تنی مشتریان و معامله ۱.۹۹۱ تنی مواجه شد که نسبت به هفته ما قبل از آن با کاهش چشمگیر ۴۷ درصدی همراه بود.
 «مارون» از شاخص افتاد؛

تعویق در خوش‌بختی «مارون»

می متالز - آمار عملکرد ماهیانه «مارون» خبر‌های خوشی را تداعی می‌کند اما؛ در بازار سرمایه نتوانسته کام سهامداران خود را به خوبی شیرین کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما