خبر
بانک ها   خودرو  

تسهیلات ارزی به قطعه‌سازان نرسید؟

می متالز - دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو با اعلام اینکه قرار بود با پرداخت تسهیلات ارزی ۷هزار میلیارد تومانی، خودروهای ناقص تکمیل و راهی بازار شوند،‌ گفت: به‌‌رغم موافقت‌های صورت‌گرفته هنوز ریالی به دست قطعه‌سازان نرسیده است.

به گزارش می متالز، مازیار بیگلو با اشاره به اینکه به‌رغم موافقت‌های صورت گرفته مبنی‌بر پرداخت تسهیلات ۸۴۴ میلیون یورویی به قطعه‌سازان هنوز این موضوع اجرایی نشده است، اظهار کرد: براساس مصوبه آذرماه ۹۷ مبنی‌بر تزریق نقدینگی به خودروسازان با محوریت بانک مرکزی، باید ۱۱ هزار میلیارد تومان در ۲ بخش ریالی و ارزی پرداخت می‌شد که شامل ۴ هزار میلیارد تومان و ۸۴۴ میلیون یورو بود که تاکنون ۴ هزار میلیارد تومان نقدینگی ریالی پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: متاسفانه با تاخیر چند ماهه هنوز ۷هزار میلیارد تومان دیگر (۸۴۴ میلیون یورو) به دست قطعه‌سازان نرسیده که این موضوع عاملی‌شده تا میزان خودروهای ناقص در کارخانه‌ها افزایش پیدا کند.

دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو با اعلام اینکه قرار بود با پرداخت تسهیلات ۷هزار میلیارد تومانی، خودروهای ناقص تکمیل و راهی بازار شوند،‌ تصریح کرد: با وجود آنکه بانک مرکزی دستورالعمل پرداخت این تسهیلات را به سیستم بانکی ابلاغ کرده، اما هیچ بانکی حاضر به پرداخت این تسهیلات نیست و فقط یک بانک آن هم به‌صورت محدود موافقت خود را اعلام کرده است.

بیگلو با اشاره به اینکه تا زمانی که پول به دست قطعه‌ساز نرسد امکان تولید محصول را نخواهد داشت، گفت: رایزنی‌های مختلفی از سوی معاونت صنایع وزارت صنعت و قطعه‌سازان برای دریافت تسهیلات ارزی انجام شده، ولی هنوز نتوانسته‌ایم این موضوع را حل کنیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 بازیگران بورس (31 تیر)

کارنامه تیرماه معامله‌گران سهام/ خریدها حقیقی‌ها در «فملی»/ توجه حقوقی‌ها به «وبصادر»

می متالز - اگر چه خریدهای پرحجم حقیقی‌ها در روز دوشنبه در نماد شرکت ملی مس ایران ادامه پیدا کرد اما بیش‌تر بازار به دنبال این بود که کدام حقوقی به دادوستد نماد بانک صادرات پرداخت؟
 

مقصد بعدی نقدینگی، ایستگاه بورس است

می متالز - یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه امسال مقصد نقدینگی بازار سرمایه و بورس است، گفت:صاحبان نقدینگی، بورس را به خوبی می شناسند و آن را به عنوان مقصد بعدی انتخاب می کنند.
 

معدن جایگزین نفت

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت که بخش معدن کشور می‌تواند جایگزین نفت شود.
 

تقویت حرکت نقدینگی به سمت بازار سرمایه

می متالز - یک کارشناس بازار سرمایه گفت: رکود حاکم بر بازارهای مختلف موجب شده تا نقدینگی به سمت بازار سرمایه گرایش پیدا کند.
 صعود دوباره بورس به قله تاریخی

نقشه نیمروز بورس دوشنبه(31 تیر)

می متالز - شاخص کل بورس تهران در آخرین روز کاری تیرماه به لطف استقبال چشمگیر سرمایه‌گذاران از سهام شرکت‌های بزرگ با صعود یک و نیم درصدی، پس از یک هفته، قله 253 هزار واحد را پس گرفت. گزارش‌هایی که طی دو روز اخیر از سود فصلی بخش عمده شرکت‌ها منتشر شد، اهالی بازار را غافلگیر کرد و ضمن رفع نگرانی معامله‌گران، موجی از تقاضای قوی را در بازار سهام رقم زد.
 

گره کور پرداخت تسهیلات ارزی به قطعه‌سازان

می متالز - در شرایطی مهلت پرداخت تسهیلات ارزی از سوی سیستم بانکی به قطعه‌سازان به پایان رسیده که برخی خبرها از تمدید مهلت در نظر گرفته شده حکایت دارد. به‌نظر می‌رسد آنچه سبب شده این تسهیلات در اختیار قطعه‌سازان قرار نگیرد، بیشتر به‌دلیل چالش‌های ساختاری است که در مسیر پرداخت آن (از سیستم بانکی گرفته تا شرکت‌های قطعه‌ساز) قرار دارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما