خبر
بانک ها   خودرو  

تسهیلات ارزی به قطعه‌سازان نرسید؟

می متالز - دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو با اعلام اینکه قرار بود با پرداخت تسهیلات ارزی ۷هزار میلیارد تومانی، خودروهای ناقص تکمیل و راهی بازار شوند،‌ گفت: به‌‌رغم موافقت‌های صورت‌گرفته هنوز ریالی به دست قطعه‌سازان نرسیده است.

به گزارش می متالز، مازیار بیگلو با اشاره به اینکه به‌رغم موافقت‌های صورت گرفته مبنی‌بر پرداخت تسهیلات ۸۴۴ میلیون یورویی به قطعه‌سازان هنوز این موضوع اجرایی نشده است، اظهار کرد: براساس مصوبه آذرماه ۹۷ مبنی‌بر تزریق نقدینگی به خودروسازان با محوریت بانک مرکزی، باید ۱۱ هزار میلیارد تومان در ۲ بخش ریالی و ارزی پرداخت می‌شد که شامل ۴ هزار میلیارد تومان و ۸۴۴ میلیون یورو بود که تاکنون ۴ هزار میلیارد تومان نقدینگی ریالی پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: متاسفانه با تاخیر چند ماهه هنوز ۷هزار میلیارد تومان دیگر (۸۴۴ میلیون یورو) به دست قطعه‌سازان نرسیده که این موضوع عاملی‌شده تا میزان خودروهای ناقص در کارخانه‌ها افزایش پیدا کند.

دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو با اعلام اینکه قرار بود با پرداخت تسهیلات ۷هزار میلیارد تومانی، خودروهای ناقص تکمیل و راهی بازار شوند،‌ تصریح کرد: با وجود آنکه بانک مرکزی دستورالعمل پرداخت این تسهیلات را به سیستم بانکی ابلاغ کرده، اما هیچ بانکی حاضر به پرداخت این تسهیلات نیست و فقط یک بانک آن هم به‌صورت محدود موافقت خود را اعلام کرده است.

بیگلو با اشاره به اینکه تا زمانی که پول به دست قطعه‌ساز نرسد امکان تولید محصول را نخواهد داشت، گفت: رایزنی‌های مختلفی از سوی معاونت صنایع وزارت صنعت و قطعه‌سازان برای دریافت تسهیلات ارزی انجام شده، ولی هنوز نتوانسته‌ایم این موضوع را حل کنیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 زرندی در نشست با مدیر عامل صندوق حمایت از صنایع پیشرفته:

صندوق های حمایتی صنایع برای توسعه فعالیت ها به افزایش نقدینگی نیاز دارند

می متالز - معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت از اعلام موافقت خود با لزوم افزایش سرمایه صندوق حمایت از تحقیات و توسعه صنایع پیشرفته خبر داد.
 قطعه سازان عنوان کردند

داخلی‌سازی حساس‌ترین قطعات خودرو در دوران تحریم

می متالز - تحریمها اگر چه صنعت خودروی ایران را تحت تأثیر قرار داده اما قطعه سازان ازداخلی سازی قطعات حساسی همچونECUبااستفاده ازتوان مهندسان ایرانی خبرداده وصحبت ازصادرات قطعه ازایران به میان می آورند.
 تشکیل شورای خبرگان صنعت؛

صادقی نیارکی تاکید کرد: ضرورت تزریق نقدینگی به صنایع

می متالز - شورای خبرگان صنعت تشکیل و نخستین نشست خود را با حضور تعدادی از خبرگان عرصه صنعت صاحب نظران و پیشکسوتان عرصه تولید به میزبانی معاونت امور صنایع برگزار شد.
 کالاخبر از چهار عمل اصلی بورس های کالا گزارش می دهد؛

بورس های کالایی؛ نظم در اوج هیجان معاملات

می متالز - بیشتر مردم وقتی از بورس‌های کالا سخن به میان می‌آید، فضای شلوغ و پر از معامله گر را در تالاری تصور می‌کنند که نمونه کامل بی‌نظمی است؛ اما باید بدانیم که همین مکان به ظاهر بی نظم و پرهیاهو به بخش قابل توجهی از اقتصادهای دنیا نظم می بخشد. به عبارت بهتر بورس‌های کالا به شکلی کاملا سازمان‌یافته و منظم، مشغول ارائه خدماتی متنوع و حیاتی به اقتصادها هستند که چهار عمل اصلی آن ها را در این گزارش می خوانید.
 کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:

سرمایه در دوراهی"مدیریت شاخص"یا "منافع ملی"

می متالز - هنگامی که نقدینگی به صورت سیستماتیک گام بر‌می‌دارد، "هوش‌ سرمایه" به‌صورت هوشمندانه راه خود را پیدا خواهد کرد و نیازی به دخالت در بازه کوتاه مدت (مدیریت شاخص) ندارد.
 رییس اتاق خرم‌آباد در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی لرستان

نیاز به نقدینگی، دغدغه واحدهای تولیدی لرستان است

می متالز - حسین سلاح‌ورزی در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش‌خصوصی لرستان گفت: بند ح تبصره قانون بودجه سال۹۸ در مورد تعیین شاخص‌های مناطق غیربرخوردار و بسته‌های حمایتی از سرمایه‎گذاری صنعتی و معدنی است که از طریق سازمان برنامه و بودجه این موضوع پیگیری خواهد شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما