خبر
پتروشیمی  

اوره سازهای ایرانی در انتظار ابلاغیه دولت

می متالز - پتروشیمی‌های اوره ساز در انتظار ابلاغ افزایش قیمت اوره داخلی توسط دولت هستند.

به گزارش می متالز، افزایش قیمت کود اوره برای کشاورزان تا محدوده قیمت بورس کالا هفته گذشته در کمیسیون اقتصادی مجلس تصویب و سپس در هیات دولت به اتفاق آرا و تنها با یک رای منفی در روز شنبه هفته جاری تصویب شد.

البته با توجه به اینکه در بودجه دولت در سال 98، افزایش قیمت اوره لحاظ نشده است، قرار بر این شده که قیمت‌گذاری اوره تحویلی به شرکت حمایتی خدمات کشاورزی با نرخ 612 تومان انجام شود و سپس این شرکت به پتروشیمی‌های اوره‌ساز بدهکار بماند و مابه التفاوت نرخ 612 تومانی تا قیمت بورس کالا پس از 6 ماه به حساب شرکت‌های اوره‌ساز واریز شود.

همچنین قیمت اوره برای کشاورزان کف نرخ بورس کالا پس از 6 ماه عرضه در نظر گرفته می‌شود.

از این رو از ابتدای تیرماه شرکت خدمات حمایتی کشاورزی با اعتراض به این موضوع هیچ گونه پولی به حساب اوره سازها واریز نکرده است و به این ترتیب اوره سازها هم حاضر نشدند به این شرکت کود اوره تحویل دهند. به نظر می‌رسد پتروشیمی‌های اوره ساز در انتظار ابلاغیه دولت برای افزایش قیمت اوره هستند.

در حال حاضر قیمت پایه اوره در بورس کالا حدودا 2 هزار و 200 تومان است و به نظر می رسد حدود قیمت برای فروش اوره به کشاورزان یک هزار و 700 تومان تعیین شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرعامل شرکت فولاد غرب آسیا در نشست خبری با اصحاب رسانه؛

فولاد غرب آسیا از زیان خارج شد/ سود 20 میلیارد تومانی فولاد غرب آسیا تا پایان شهریور ماه

می متالز - امروز نشست خبری ابوذر ندیمی نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فولاد غرب آسیا با هدف تبیین فعالیت های تولیدی این واحد تولیدی - صنعتی برگزار شد.
 

افتتاح شرکت کاشی مهرداد سرام ایساتیس در شهرستان مهریز

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت همزمان با سفر هیات دولت به استان یزد با حضور در شرکت کاشی مهرداد سرام، از این واحد بازدید کرد.
 

اتفاق عجیب در بورس کالا/ میلگرد ذوبی ارزان تر از بقیه!

می متالز - امروز چهارشنبه 22 آذرماه 98 روزی عجیب برای بورس کالا بود چرا که بر خلاف عرف بازار آهن، میلگرد ذوب آهن اصفهان با کمترین نرخ نسبت به معاملات میلگرد سایر شرکت ها مورد معامله قرار گرفت!
 

مدیر عامل بورس کالا برای تامین نیازهای بزرگترین صنعت بورس ۳ راهکار داد

می متالز - مدیرعامل بورس کالا با اشاره به اصلی ترین کارکردهای بورس های کالایی، سه راهکار برای تامین نیازهای بازار پتروشیمی و بزرگترین صنعت بورس پیشنهاد کرد.
 حضرتی خبر داد:

بررسی لایحه مالیات بر عایدی مسکن و حذف ۴ صفر از پول ملی در کمیسیون اقتصادی مجلس

می متالز - رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی مالیات بر عایدی سرمایه و حذف ۴ صفر از پول ملی در کمیسیون متبوع خبر داد.
 معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالای ایران مطرح کرد؛

تحولی بزرگ در صنعت پتروشیمی با رواج تامین مالی از مسیر بورس

می متالز - رضا محتشمی پور گفت: صنعت پتروشیمی سهم پررنگی در رونق معاملات بورس کالای ایران دارد که با رواج تامین مالی پتروشیمی ها از مسیر ابزارهای مالی بورس کالای ایران، شاهد تحولی بزرگ و دستاوردهای جدیدی در این صنعت خواهیم بود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما