خبر
پتروشیمی  

اوره سازهای ایرانی در انتظار ابلاغیه دولت

می متالز - پتروشیمی‌های اوره ساز در انتظار ابلاغ افزایش قیمت اوره داخلی توسط دولت هستند.

به گزارش می متالز، افزایش قیمت کود اوره برای کشاورزان تا محدوده قیمت بورس کالا هفته گذشته در کمیسیون اقتصادی مجلس تصویب و سپس در هیات دولت به اتفاق آرا و تنها با یک رای منفی در روز شنبه هفته جاری تصویب شد.

البته با توجه به اینکه در بودجه دولت در سال 98، افزایش قیمت اوره لحاظ نشده است، قرار بر این شده که قیمت‌گذاری اوره تحویلی به شرکت حمایتی خدمات کشاورزی با نرخ 612 تومان انجام شود و سپس این شرکت به پتروشیمی‌های اوره‌ساز بدهکار بماند و مابه التفاوت نرخ 612 تومانی تا قیمت بورس کالا پس از 6 ماه به حساب شرکت‌های اوره‌ساز واریز شود.

همچنین قیمت اوره برای کشاورزان کف نرخ بورس کالا پس از 6 ماه عرضه در نظر گرفته می‌شود.

از این رو از ابتدای تیرماه شرکت خدمات حمایتی کشاورزی با اعتراض به این موضوع هیچ گونه پولی به حساب اوره سازها واریز نکرده است و به این ترتیب اوره سازها هم حاضر نشدند به این شرکت کود اوره تحویل دهند. به نظر می‌رسد پتروشیمی‌های اوره ساز در انتظار ابلاغیه دولت برای افزایش قیمت اوره هستند.

در حال حاضر قیمت پایه اوره در بورس کالا حدودا 2 هزار و 200 تومان است و به نظر می رسد حدود قیمت برای فروش اوره به کشاورزان یک هزار و 700 تومان تعیین شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 گزارش ماهانه؛

حجم معاملات بورس کالا ۲۰درصد افزایش یافت/ دادوستد ۲میلیون تن کالا در تیرماه ۹۸

می متالز - تالارهای بازار فیزیکی بورس کالای ایران طی تیر ماه سال ۹۸، شاهد معامله ۲ میلیون و ۲۱ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۹۸ هزار میلیارد ریال بود که نسبت به ماه ماقبل به ترتیب رشد ۲۰ و ۴ درصدی را در حجم و ارزش معاملات تجربه کرد.
 

آغاز تعمیرات در «شاراک»

می متالز - تعمیرات اساسی مجتمع پتروشیمی شازند از امروز کلید می‌خورد و تا پایان این ماه نیز ادامه دارد.
 با عرضه ۲۶ هزار تن فولاد، آلومینیوم، روی و مس؛

تالار محصولات صنعتی و معدنی متنوع می شود

می متالز - تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز سه شنبه اول مردادماه میزبان عرضه ۱۷ هزار و ۱۱۶ تن سبد میلگرد، ۴ هزار و ۴۰۰ تن تیرآهن، یک هزار و ۵۰۰ تن شمش هزار پوندی و ۵۰۰ تن بیلت آلومینیوم، ۱۰۰ تن شمش روی و ۳ هزار تن مس کاتد است.
 

تصویب کلیات طرح دو فوریتی الزام بانک‌ها به حذف سود و جریمه مضاعف

می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در تشریح نشست کمیسیون متبوع خود از تصویب کلیات و جزییات طرح دو فوریتی الزام بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی به حذف سود و جریمه مضاعف از بدهی تسهیلات گیرندگان خبر داد.
 

فرمول جدید قیمت پایه میلگرد

می متالز - کارگروه تنظیم بازار تصمیم‌های چهلمین جلسه این کارگروه درخصوص موضوع نحوه مچینگ انواع ورق‌های فولاد و نیز فرمول جدید قیمت پایه میلگرد در بورس کالا را ابلاغ کرد.
 

بورس کالا محور اشتغال‌زایی و توسعه پایدار هند

می متالز - در هفتمین همایش بین‌المللی انجمن مشارکت‌کنندگان بازار کالای هند نقشه راه رشد بازارهای کالا برای دستیابی به هدف افزایش ۱۰۰ درصدی درآمد کشاورزان هندی تا سال ۲۰۲۴ که مورد تاکید نخست‌وزیر این کشور قرار دارد با محوریت بورس کالا ترسیم شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما