خبر
اقتصاد   بانک ها  

اطلاعیه بانک مرکزی در خصوص رمز ارزها

می متالز - موضوع استخراج رمز ارزهای جهان روا و شرایط آن در کمیسیون اقتصادی دولت در حال بررسی است و پس از اتخاذ تصمیم‌های لازم، ضوابط آن مطابق با مقررات و مصوبه فوق ابلاغ می‌شود.

به گزارش می متالز، با استناد به قانون پولی و بانکی کشور (مصوب سال ۱۳۵۱ و اصلاحات بعدی آن) که تولید و انتشار پول رایج و تعیین ابزارهای پرداخت را در انحصار بانک مرکزی قرار داده است، این بانک ضمن تاکید مجدد به فعالان حوزه پولی و بانکی کشور مبنی بر رعایت و اجرای مصوبه مورخ 96.10.03 سی امین جلسه «شورای عالی مبارزه با پولشویی» در خصوص رمزارزها و با اشاره به مخاطرات ناشی از معرفی و استفاده از رمزارزها، موارد و نکات زیر را به آگاهی مي‌رساند:

1. انتشار رمز ارز با پشتوانه ريال، طلا و فلزات گرانبها و انواع ارز در انحصار بانک مرکزي است.

2. تشکيل و فعاليت اشخاص براي ايجاد و اداره شبکه پولي و پرداخت مبتني بر فناوری زنجيره بلوک، از نظر اين بانک، غيرمجاز محسوب مي‌شود. بانک مرکزي حق پیگرد قانوني اشخاصي که با ناديده گرفتن مقررات، به ایجاد و اداره شبکه اقدام يا نسبت به آن تبليغ مي‌کنند را براي خود محفوظ مي‌داند.

۳. هرگونه ضرر و زيان ناشي از فعاليت بر اساس شبکه‌هاي پولي و پرداخت مبتنی بر فناوری زنجيره‌اي بلوک و کسب و کارهاي مرتبط با آن،‌ متوجه ناشر(ين)،‌ پذيرنده (گان) و يا متعاملان آن است.

4. موضوع استخراج رمز ارزهای جهان روا و شرایط آن در کمیسیون اقتصادی دولت در حال بررسی است و پس از اتخاذ تصمیمات لازم، ضوابط آن مطابق با مقررات و مصوبه فوق ابلاغ می‌شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

صادرات ۲۴.۴ میلیارد دلاری از مرزهای کردستان/ ۲۳.۵ میلیون دلار ارزش واردات مرزهای استان

می متالز - معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: در هفت ماهه امسال ۲۴.۴ میلیارد دلار از استان کردستان صادرات انجام شده که نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته از لحاظ ارزش ۱۱ درصد کاهش داشته اما از نظر وزنی ۱۴ درصد افزایش دارد.
 

چرا این هفته خودرو گران شد؟

می متالز - بازار خودرو این هفته را با نوسان قیمتی پشت سر گذاشت، چه آنکه منحنی قیمت در روزهای ابتدایی و به تبعیت از هفته‌های قبل، رو به صعود رفت و در انتها کمی نزولی شد، با این حال باید دید قیمت خودرو پس از افزایش قیمت بنزین به کدام سو می‌رود؟
 

رونمایی از برگ‌های برنده "وبملت" در بازار سرمایه

می متالز - یکی از سهم‌های پرپتانسیل بازار که در شرایط کنونی می‌توان انتظار رشد قیمت برای آن متصور بود سهام بانک ملت است.
 فرزاد ارزانی تاکید کرد؛

ضعف دانشگاه های هرمزگان در پرورش نیروی مورد نیاز صنایع استان

می متالز - مدیرعامل فولاد هرمزگان گفت: دانشگاه‌ها باید تحقیق کنند که صنایع استان همچون فولاد، نفت و ..نیازمند چه رشته‌هایی هستند و در راستای راه اندازی این رشته‌های تحصیلی اقدامات لازم را انجام دهند.
 

همتی: تاثیر افزایش قیمت بنزین در تورم حدود چهار واحد درصد در سال است

می متالز - رئیس کل بانک مرکزی گفت: محاسبات اداره بررسی‌های اقتصادی بانک مرکزی نشان می‌دهد تاثیر افزایش امروز قیمت بنزین در تورم، در حدود چهار واحد درصد در سال خواهد بود.
 رئیس سازمان صمت جنوب کرمان، خبر داد:

پیشرفت ۷۰ درصدی در حوزه اکتشاف پهنه معدنی جبالبارز

می متالز - مسلم مروجی فرد گفت: پهنه معدنی جبالبارز که بالغ بر ۲ هزار کیلومتر مربع است به شرکت گهرزمین واگذار شده و تاکنون پیشرفت ۷۰ درصدی در حوزه اکتشاف این پهنه داشته است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما