خبر
آهن و فولاد  

ارزش طرح های فولاد بوتیای ایرانیان ۱.۲میلیارد دلار اعلام شد

می متالز - مدیر مجتمع شرکت فولاد بوتیای ایرانیان در جریان بازدید بابک دین پرست معاون اقتصادی وزیر کشور از این مجتمع صنعتی اعتبار کل طرح های انجام شده و در دست اجرای فولاد بوتیا را بالغ بر ۱.۲ دهم میلیارد دلار عنوان کرد و گفت: برآورد طرح های اصلی این شرکت نیز تقریباً یک میلیارد دلار است.

به گزارش می متالز، عباس صالحی زاده روز چهارشنبه با بیان اینکه هزینه انجام شده برای طرح‌های زیربنایی از قبیل خط لوله آب، گاز و فضای سبز ۰.۲ میلیارد دلار می‌باشد افزود: ظرفیت تولید گندله سازی سالیانه دو نیم میلیون تن می‌باشد که تلاش دست اندرکاران در این است که تا پایان سال به این ظرفیت اسمی در تولید برسند.

وی همچنین گفت: برای تأمین سوخت پروژه‌های مجتمع بخصوص تأمین سوخت مجموعه فولادسازی یک انشعاب ۳۰ اینچ از منطقه باغین به سمت فولاد بوتیای ایرانیان به طول ۴۳ کیلومتر در حال احداث می‌باشد و در ادامه خط لوله مزبور باید تأمین کننده سوخت صنایع و آبادی‌های مسیر تا زرند باشد.

صالحی زاده همچنین گفت: یکهزار و ۴۵۰ هکتار در بیرون و داخل محوطه کارخانه جنگل کاری داشته ایم که در داخل کارخانه حدود ۹۰ هکتار درختان کاج و مابقی در اطراف کارخانه و عمدتاً درختان مرتعی مثل بادام تلخ، گز را شامل می‌شود.

وی اضافه کرد: تنها دو طرح در حال اجرا در این کارخانه داریم که یکی فولاد سازی است که مراحل پایانی را می‌گذارند و دیگری واحد تأمین برق (نیروگاه) است که با سرعت در حال انجام است.

صالحی زاده افزود: مبالغ قابل توجهی در ماه برای ایاب و ذهاب، حمل و نقل کالا، تأمین غذا و پوشاک کارکنان از طریق این مجتمع هزینه می‌شود که این هزینه‌ها قطعاً اثر مستقیم و مؤثری در رشد اقتصاد وتأمین معاش مردم منطقه و استان دارد و خواهد داشت.

مدیرمجتمع شرکت فولاد بوتیای ایرانیان همچنین نیروی اشتغال به کار این مجتمع را نزدیک به هزار نفر اعم از کارفرما و پیمانکار اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۴۰۰ نفر نیرو مربوط به کارفرما بوده که از طریق آزمون جذب شده اند ضمن اینکه ۹۵ درصد این نیروها بومی منطقه و استان می‌باشند.

وی در ادامه با اشاره به ۶۰۰ نفر نیروی پیمانکار گفت: در آینده با راه اندازی پروژه‌های مجتمع ۲ هزارو ۶۰۰نفرنیرو به صورت مستقیم جذب و ۲۶ هزار نفر نیز به صورت غیرمستقیم مشغول به کار خواهند شد و از مزایای وجود این کارخانجات در کرمان منتفع خواهند شد.

شرکت فولاد بوتیای ایرانیان از نیمه دوم سال ۹۰ به ثبت رسیده است و از همان زمان با فنس کشی کار پروژه را آغاز و برای امنیت عبور و مرور خودروها در تقاطع جاده کمربندی امام رضا (ع) با جاده دسترسی اختصاصی یک باب پل دو دهانه با عنوان بوتیا ایجاد کرده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

عوامل موثر در بهره‌وری صنعت فولاد

می متالز - صنعت فولاد در کشور جزو صنایعی است که در دهه‌‌های گذشته از رشد قابل‌توجهی برخوردار بوده است.
 

کارخانه فولادسازی گروه ملی صنعتی فولاد ایران احیا شد

می متالز - کارخانه فولادسازی شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران پس از ۲ سال توقف مجددا راه‌اندازی شد.
 

پیشرفت ۷۶ درصدی طرح فولادسازی سفیددشت

می متالز - طرح فولادسازی سفیددشت چهارمحال و بختیاری با پیشرفت ۷۶ درصدی همراه است.
 

ارزش طرح‌های فولاد بوتیای ایرانیان ۱.۲میلیارد دلار اعلام شد

می متالز - مدیر مجتمع شرکت فولاد بوتیای ایرانیان در جریان بازدید بابک دین پرست معاون اقتصادی وزیر کشور از این مجتمع صنعتی اعتبار کل طرح های انجام شده و در دست اجرای فولاد بوتیا را بالغ بر ۱.۲ دهم میلیارد دلار عنوان کرد و گفت: برآورد طرح های اصلی این شرکت نیز تقریباً یک میلیارد دلار است.
 زیرساخت، خودروسازی و ساخت و ساز؛ نیروی کششی توسعه فولاد هند

مثلث تقاضا، مصرف و تولید فولاد در هند را افزایش می دهد

می متالز - رشد سرمایه گذاری در بخش های زیرساخت، خودرو سازی و ساخت و ساز، مصرف و تقاضای فولاد هند را تا سال 2023 افزایش می دهد.
 

رشد چشمگیر ۳۳۴ درصدی سودآوری شرکت فولاد هرمزگان

می متالز - مجمع عمومی عادی سالانه شرکت فولاد هرمزگان جنوب روز چهارشنبه ۱۲ تیرماه در محل هتل هرمز بندرعباس برگزار شد. در این مجمع، فرزاد ارزانی مدیرعامل فولاد هرمزگان از طرف هیات‌مدیره گزارش اقدامات و دستاوردهای این شرکت را به سهامداران ارائه کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما