خبر
آهن و فولاد  

ارزش طرح های فولاد بوتیای ایرانیان ۱.۲میلیارد دلار اعلام شد

می متالز - مدیر مجتمع شرکت فولاد بوتیای ایرانیان در جریان بازدید بابک دین پرست معاون اقتصادی وزیر کشور از این مجتمع صنعتی اعتبار کل طرح های انجام شده و در دست اجرای فولاد بوتیا را بالغ بر ۱.۲ دهم میلیارد دلار عنوان کرد و گفت: برآورد طرح های اصلی این شرکت نیز تقریباً یک میلیارد دلار است.

به گزارش می متالز، عباس صالحی زاده روز چهارشنبه با بیان اینکه هزینه انجام شده برای طرح‌های زیربنایی از قبیل خط لوله آب، گاز و فضای سبز ۰.۲ میلیارد دلار می‌باشد افزود: ظرفیت تولید گندله سازی سالیانه دو نیم میلیون تن می‌باشد که تلاش دست اندرکاران در این است که تا پایان سال به این ظرفیت اسمی در تولید برسند.

وی همچنین گفت: برای تأمین سوخت پروژه‌های مجتمع بخصوص تأمین سوخت مجموعه فولادسازی یک انشعاب ۳۰ اینچ از منطقه باغین به سمت فولاد بوتیای ایرانیان به طول ۴۳ کیلومتر در حال احداث می‌باشد و در ادامه خط لوله مزبور باید تأمین کننده سوخت صنایع و آبادی‌های مسیر تا زرند باشد.

صالحی زاده همچنین گفت: یکهزار و ۴۵۰ هکتار در بیرون و داخل محوطه کارخانه جنگل کاری داشته ایم که در داخل کارخانه حدود ۹۰ هکتار درختان کاج و مابقی در اطراف کارخانه و عمدتاً درختان مرتعی مثل بادام تلخ، گز را شامل می‌شود.

وی اضافه کرد: تنها دو طرح در حال اجرا در این کارخانه داریم که یکی فولاد سازی است که مراحل پایانی را می‌گذارند و دیگری واحد تأمین برق (نیروگاه) است که با سرعت در حال انجام است.

صالحی زاده افزود: مبالغ قابل توجهی در ماه برای ایاب و ذهاب، حمل و نقل کالا، تأمین غذا و پوشاک کارکنان از طریق این مجتمع هزینه می‌شود که این هزینه‌ها قطعاً اثر مستقیم و مؤثری در رشد اقتصاد وتأمین معاش مردم منطقه و استان دارد و خواهد داشت.

مدیرمجتمع شرکت فولاد بوتیای ایرانیان همچنین نیروی اشتغال به کار این مجتمع را نزدیک به هزار نفر اعم از کارفرما و پیمانکار اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۴۰۰ نفر نیرو مربوط به کارفرما بوده که از طریق آزمون جذب شده اند ضمن اینکه ۹۵ درصد این نیروها بومی منطقه و استان می‌باشند.

وی در ادامه با اشاره به ۶۰۰ نفر نیروی پیمانکار گفت: در آینده با راه اندازی پروژه‌های مجتمع ۲ هزارو ۶۰۰نفرنیرو به صورت مستقیم جذب و ۲۶ هزار نفر نیز به صورت غیرمستقیم مشغول به کار خواهند شد و از مزایای وجود این کارخانجات در کرمان منتفع خواهند شد.

شرکت فولاد بوتیای ایرانیان از نیمه دوم سال ۹۰ به ثبت رسیده است و از همان زمان با فنس کشی کار پروژه را آغاز و برای امنیت عبور و مرور خودروها در تقاطع جاده کمربندی امام رضا (ع) با جاده دسترسی اختصاصی یک باب پل دو دهانه با عنوان بوتیا ایجاد کرده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

عوارض ۲۵ درصدی سنگ آهن، مانعی برای صادرات هدفمند

می متالز - رئیس انجمن سنگ آهن گفت: با عوارض ۲۵ درصدی، محصولات برخی از معادن که بازار داخلی ندارند را از بازار صادراتی خارج می‌کنیم.
 زنجیره تولید در منطقه گل گهر تکمیل شد

افتتاح دو کارخانه فولادی در مجموعه گل گهر از سوی رییس جمهور

می متالز - کارخانه های "آهن اسفنجی کوثر دو" و "فولادسازی جهان فولاد" عصر امروز با حضور رییس جمهوری افتتاح شد. در برنامه امروز واحد گازی نیروگاه گهر انرژی نیز به عنوان طرح پشتیبان صنایع، به مدار تولید پیوست.
 در نخستین تولید کننده فولاد ساختمانی کشور

همت بلند صنعتگران ذوب آهن در ثبت رکورد جدید طراحی قطعه ای سنگین

می متالز - صنعتگران بخش فولادسازی و مهندسی نت شرکت ذوب آهن اصفهان، رکورد جدیدی در عملیات اجرایی تعویض مخروطی و ریومپینگ سامانه تصفیه غبارکنوتور شماره 2 ثبت کردند.
 مدیرعامل شرکت فولاد بوتیای ایرانیان:

سال آینده تولیدکننده شمش فولادی هستیم

می متالز - مدیرعامل شرکت فولاد بوتیای ایرانیان گفت: در حال حاضر با فعالیت واحد گندله‌سازی، به عنوان تولیدکننده گندله در صنعت فولاد حضور داریم ولی با راه‌اندازی چهار پروژه خود، در سال آینده جزو تولیدکنندگان شمش فولادی کشور خواهیم بود.
 با حضور دکتر اردکانیان وزیر نیرو آغاز شد:

پروژه اجرای شبکه جمع آوری، خط انتقال و تصفیه خانه های فاضلاب شهر کرمان

می متالز - روز دوشنبه بیستم آبان ماه 98 مراسم آغازین پروژه اجرای شبکه جمع آوری، خط انتقال و تصفیه خانه های فاضلاب شهر کرمان با حضور دکتر رضا اردکانیان وزیر نیرو، دکتر محمد مهدی زاهدی و دکتر محمدرضا پور ابراهیمی نمایندگان شهر کرمان در مجلس شورای اسلامی، مهندس خسروی راد مدیرعامل شرکت فولاد بوتیای ایرانیان و جمعی از مسوولین در محل تصفیه خانه شهر کرمان برگزار شد.
 

تجلیل از مدیر عامل گروه ملی فولاد ایران

می متالز - مراسم تجلیل از عملکرد مدیر عامل گروه ملی فولاد با حضور استاندار خوزستان برگزار شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما