خبر
سنگ آهن   ویدئو  

نقش سنگ آهن در صنعت فولاد و گزارشی از معدن سنگ آهن چادرملو

می متالز - مهندس صحرایی مدیر معدن مجتمع چادرملو گفت: از آغاز فعالیت معدن چادرملو 23 پله احداث و تاکنون 230 میلیون تن سنگ آهن از این معدن استخراج شده است. استخراج سنگ آهن از معدن سنگ آهن چادرملو با روش مکانیزه و تجهیزات بزرگ صورت گرفته است. بنابراین گزارش، میزان تولید سنگ آهن در سال 1397 حدود 40 میلیون تن بوده و باعث شده تا رتبه دهم جهانی در کارنامه معدنی ایران ثبت شود. مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری و فعالیت های معدنی نیز بر اهمیت راه اندازی معادن کوچک در حوزه سنگ آهن تاکید دارد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رئیس هیات عامل ایمیدرو در نشست شورای هماهنگی طرح احیا معادن کوچک خبر داد:

پایش 1051 معدن در طرح احیا و فعال سازی معادن کوچک مقیاس/ نقشه راه معادن کوچک تا پایان سال تدوین می شود/ امضا تفاهم نامه با 770 سرمایه گذار برای نخستین بار

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: این سازمان برای تخصیص اعتبار حوزه های اکتشاف و زیرساخت معادن از منابع داخلی در قالب تشریفات قانونی، محدودیتی قائل نیست.
 معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صمت:

تمام استان ها تا سال ۱۴۰۰ زیر پوشش طرح احیا و فعال سازی معادن کوچک مقیاس قرار می گیرند/ تا پایان سال باید ۵۰ معدن کوچک احیا شود

می متالز - معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تمام استان‌های کشور تا سال ۱۴۰۰ زیر پوشش طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس قرار می‌گیرند.
 در سال۲۰۱۹؛

کاهش ۱۴.۷درصدی استخراج سنگ آهن در برزیل

می متالز - شرکت معدنی برزیلی وله در گزارشی اعلام کرده است که در سال ‌۲۰۱۹ استخراج سنگ آهن دست کم ۱۴.۷ درصد نسبت به سال گذشته کاهش خواهد داشت؛ این کاهش استخراج ناشی از فاجعه شکستن سد باطله برومادینو در ماه ژانویه است.
 

ابتکار آنگلو آمریکن در استفاده از ذرات درشت معادن سنگ آهن

می متالز - شرکت انگلو آمریکن اعلام کرده قصد دارد یک مطالعه مقدماتی با استفاده از فناوری شناورسازی ذرات درشت در معدن سنگ آهن میناس ریو در برزیل انجام دهد.
 سهم ایران از ذخایر سنگ آهن جهان؛ ۲ درصد

تحلیل جامع صنعت سنگ آهن

می متالز - تحلیل و بررسی آخرین وضعیت شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر «کگل» با حضور معاون اقتصادی و مالی شرکت «کگل»، مدیران بازار سرمایه و رسانه‌های تخصصی معدن و بورس در سیرجان انجام شد.
 

صادرات فولاد مبارکه، ذوب آهن، چادرملو و ۷ شرکت دیگر ۵۴ درصد بیشتر شد

می متالز - فولاد مبارکه، ذوب آهن، چادرملو و ۷ شرکت دیگر با صادرات ۵۶۱ هزار و هفت تن محصول فولادی در هفتمین ماه سال، رشد ۵۴ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ثبت رساندند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما