خبر
آب  

انتقال 130 میلیون مترمکعب آب از خلیج فارس به کرمان

می متالز - نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: نیمه دوم امسال انتقال 130 میلیون مترمکعب آب از بندرعباس به کرمان صورت می‌گیرد که 100 میلیون مترمکعب آن مربوط به شرکت‌های گل‌گهر و مس است و مابقی به یزد می‌رود تا در چادرملو استفاده شود.

به گزارش می متالز، محمدرضا پورابراهیمی ظهر امروز در نشست بررسی پروژه‌های قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء در کرمان اظهار داشت: اقدامات قرارگاه در حوزه پروژه‌های اقتصادی و عمرانی کم‌نظیر است.

وی افزود: اولویت اصلی شهر کرمان بحث آب شرب است و باید با جدیت پیگیری شود، طبق زمانبندی اعلام شده تا پایان تیر ماه فرایند انتقال آب از پنج حلقه چاه به شهر کرمان انجام خواهد شد که بخشی از آب مورد نیاز را برطرف می‌کند، اما همچنان کسری وجود دارد.

پورابراهیمی با اشاره به اعلام شرکت آب و فاضلاب شهری کرمان مبنی بر کمبود یک هزار لیتر بر ثانیه آب در شهر کرمان عنوان کرد: برای اجرای خط انتقال آب به شهر کرمان باید از منابع ملی نیز کمک گرفته شود.

وی خاطرنشان کرد: هرگونه اقدامی در خصوص خط انتقال آب شهر کرمان می‌خواهد صورت گیرد نباید موجب ضرر و زیان یک منطقه به لحاظ زیست محیطی، مردمی و ... شود و آب منطقه‌ای باید خسارات اجرای این طرح را به مردم منطقه پرداخت کند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: انتظار این است که وزارت نیرو اولویت خود را به این مسئله بپردازد، هر نگاه و ایده‌ای باید ادبیات کارشناسی داشته باشد که قاعدتا اختلاف نظری نخواهد بود.

پورابراهیمی به پروژه خط انتقال آب از خلیج فارس به استان کرمان هم اشاره داشت و گفت: خط اول انتقال با پیگیری صورت گرفته در حال نهایی شدن است و نیمه دوم امسال انتقال 130 میلیون مترمکعب آب از بندرعباس به کرمان صورت می‌گیرد که 100 میلیون مترمکعب آن مربوط به شرکت‌های گل‌گهر و مس است و مابقی به یزد می‌رود تا در چادرملو استفاده شود.

وی بیان داشت: طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته نیاز منطقه‌ای گل گهر و مس تا چهار سال آینده حدود دو سوم آب انتقالی خود بود، لذا می‌توان از مجموعه خط انتقالی که به مس می‌آید بخشی از نیاز شهر کرمان را برای شرب تامین کرد.

پورابراهیمی عنوان کرد: خط انتقال دوم آب از دریا هم به صورت همزمان شروع شده است، اما این آب قیمت بالایی دارد و تاکنون حدود 2 هزار و 700 میلیارد تومان برای آن هزینه شده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی به جایگاه قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء در توسعه فعالیت‌های صنعتی و معدنی اشاره داشت و گفت: توافق هایی شده در شهرستان کرمان و راور به ویژه راور برای حضور هدلینگ معدنی قرارگاه خاتم داشته‌ایم و درخواست داریم که با همکاری وزارت صنعت توافقاتی در این بخش صورت گیرد. 

وی ابراز داشت: امیدواریم با تعامل خوب قرارگاه خاتم در حوزه‌های عمرانی و اقتصادی و معدنی از ظرفیت آنها بیشتر استفاده کنیم.

پورابراهیمی ادامه داد: لیست پروژه‌های بزرگ استان که نیازمند تامین منابع هستند را می توان در لیست پروژه‌های اول فاینانس کشور قرار دهیم که بخش زیادی از مشکلات را برطرف خواهد کرد.

کد خبر: 44460
تاریخ: 1398/04/13 - 17:50
منبع: خبرگزاری فارس

آب  محمدرضا پورابراهیمی  خلیج فارس 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 عضو شورای راهبردی احیا و فعال‌سازی معادن کوچک و متوسط

نهضت راه اندازی معادن کوچک آغاز شده است

می متالز - عضو شورای راهبردی احیا و فعال‌سازی معادن کوچک و متوسط گفت: نهضت راه اندازی معادن کوچک مقیاس آغاز شده است.
 نماینده مجلس اعلام کرد:

اثر مصوبه جدید مجلس درباره حذف سود و جریمه وام بانکی/مشمولان قادر به استفاده

می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درباره مصوبه جدید در مورد صنعت بانکداری گفت: با مصوبه دیروز نمایندگان، سود مرکب از قراردادهای فعالان اقتصادی با شبکه بانکی حذف می‌شود.
 سید علی حسینی خبر داد:

بورس انرژی آماده برای تامین مالی زغال سنگی ها

می متالز - مدیرعامل بورس انرژی ایران با اشاره به ظرفیت های بازار سرمایه برای پذیرش سهام و همچنین عرضه محصولات شرکت های فعال در صنعت زغال سنگ گفت: بورس انرژی آماده کمک به تامین مالی این فعالان و تقویت صادرات آنها از طریق رینگ صادراتی است.
 رییس سازمان بورس و اوراق بهادار بیان کرد:

نقش مهم بازار سرمایه در اقتصاد ملی/ بورس به کمک توسعه صنعت زغال سنگ می آید

می متالز - عصر دیروز دکتر شاپور محمدی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، مدیران ارشد بازار سرمایه و محمدرضا پورابراهیمی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با معدنکاران و تولید کنندگان زغال سنگ دیدار و گفتگو کردند.
 

دیدار مدیران ارشد بازار سرمایه با تولید کنندگان زغال سنگ

می متالز - عصر دیروز دکترشاپور محمدی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، مدیران ارشد بازار سرمایه و محمدرضا پورابراهیمی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با معدنکاران و تولید کنندگان زغال سنگ دیدار و گفتگو کردند.
 

به دنبال قراضه در بستر رودخانه

می متالز - در گواتمالاسیتی، پایتخت جمهوری گواتمالا در امریکای مرکزی، هر روز حدود ۳۰۰ نفر با پای پیاده به رودخانه‌ای در پایین یک دره می‌آیند و در پی یافتن حلقه، دستبند یا بازوبندی که از طلا و نقره درست شده باشد، به آب می‌زنند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما