خبر
خودرو  
رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان اعلام کرد:

پیش بینی کاهش قیمت خودرو در صورت عرضه خودروهای ناقص

می متالز - رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران گفت: با عرضه خودروهای ناقص موجود در کف کارخانه های خودروسازی شاهد شکسته شدن و ریزش قیمت ها در بازار خودرو خواهیم بود.

به گزارش می متالز، سعید موتمنی در خصوص کاهش قیمت خودرو گفت: با عرضه خودروهای ناقص موجود در کف کارخانه های خودروسازی شاهد شکسته شدن و ریزش قیمت ها در بازار خودرو خواهیم بود. آن طور که مسؤولان وزارت صنعت اعلام کرده اند حدود 190 هزار دستگاه خودروی ناقص در کارخانه های خودروسازی بوده که این خودروها به تدریج تکمیل شده و وارد بازار می شود.

وی افزود: با عرضه این حجم از خودرو و ورود حداقل 20 هزار دستگاه آن به بازار، قیمت ها ریزش خواهد کرد. به طور مثال قیمت پژو 206 تیپ 5 که هفته گذشته 103 میلیون تومان بود، اکنون به 97 میلیون تومان رسیده، بنابراین در عرض یک هفته حدود شش میلیون تومان کاهش قیمت داشته است.

موتمنی ادامه داد: در حال حاضر میزان خرید و فروش در بازار کم شده و خریدار بسیار کم است، لذا هرچه عرضه خودرو به این بازار بیشتر شود، بازار اشباع شده و قیمت ها شکسته خواهد شد. اکنون تنها خریداران واقعی در بازار هستند که به دلیل نیاز مبرم و فوری به خودرو، خرید انجام می دهند. این در حالی است که در مقابل فروشنده در بازار بسیار زیاد شده است. دلالان نیز که اشتباهاً وارد این بازار شده بودند در حال خروج از این بازار هستند. در حال حاضر دیگر علتی برای افزایش قیمت خودرو وجود ندارد که بخواهد شیب قیمت خودرو را مجدداً صعودی کند. در هر صورت مصرف کننده ای که نیاز فوری نداشته باشد، خرید نکرده و منتظر کاهش بیشتر قیمت ها است.

کد خبر: 44467
تاریخ: 1398/04/20 - 13:07
منبع: بورس پرس

خودروهای ناقص  سعید موتمنی  خودروسازی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرعامل:

کروز برنامه ایی برای خرید سهام ایران خودرو ندارد و پول لازم است

می متالز - مدیرعامل شرکت صنایع تولیدی کروز گفت: این شرکت به هیچ عنوان قصد خرید سهام ایران خودرو را ندارد و اگر منابع مالی در اختیار داشته باشد بدهی خود را پرداخت می کند.
 رحمانی در برنامه نگاه یک؛

وابستگی 90 درصدی تولیدکنندگان به بانک/ بازار سرمایه و صندوق های سرمایه گذاری، جایگزین بانک ها / اصلاح صنعت خودروسازی

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دوام تولید به سه عامل مواد اولیه، تولید و بازار وابسته است وضرورت رساندن سرمایه درگردش به تولید مانند آب به درخت است.
 

تعیین مهلت برای تامین تسهیلات قطعه‌سازان

می متالز - رئیس فراکسیون پاسخگو مجلس از فرصت ۳ تا ۶ ماهه به بانک مرکزی برای تامین تسهیلات ۷ هزار میلیاردی قطعه‌سازان در جلسه این فراکسیون خبر داد.
 

شرایط دریافت سهام و املاک سایپا به جای بدهی به بیمه‌گران

می متالز - عضو شورای عالی بیمه می‌گوید دریافت سهام و املاک سایپا به جای بدهی این شرکت به شرکت‌های بیمه مشروط به عدم مغایرت آن با آئین‌نامه‌های ۶۰ و ۹۷ سرمایه‌گذاری شورای عالی بیمه است.
 

استفاده «خکرمان» از ظرفیت بازار سرمایه

می متالز - مدیرعامل گروه اقتصادی کرمان خودرو در حاشیه برگزاری مجمع عادی سالانه این شرکت، با اشاره به ظرفیت‌های قابل توجه بازار سرمایه از برنامه‌ریزی برای بهره‌گیری از پتانسیل این بازار در راستای ایجاد ارزش و تولید ثروت خبرداد.
 

کاهش فروش رنو در پی تحریم‌ها علیه ایران

می متالز - مسئولان رنو خروج از ایران درپی تحریم های آمریکا را عامل اصلی کاهش فروش جهانی تولید خود دانستند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما