خبر
خودرو  
رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان اعلام کرد:

پیش بینی کاهش قیمت خودرو در صورت عرضه خودروهای ناقص

می متالز - رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران گفت: با عرضه خودروهای ناقص موجود در کف کارخانه های خودروسازی شاهد شکسته شدن و ریزش قیمت ها در بازار خودرو خواهیم بود.

به گزارش می متالز، سعید موتمنی در خصوص کاهش قیمت خودرو گفت: با عرضه خودروهای ناقص موجود در کف کارخانه های خودروسازی شاهد شکسته شدن و ریزش قیمت ها در بازار خودرو خواهیم بود. آن طور که مسؤولان وزارت صنعت اعلام کرده اند حدود 190 هزار دستگاه خودروی ناقص در کارخانه های خودروسازی بوده که این خودروها به تدریج تکمیل شده و وارد بازار می شود.

وی افزود: با عرضه این حجم از خودرو و ورود حداقل 20 هزار دستگاه آن به بازار، قیمت ها ریزش خواهد کرد. به طور مثال قیمت پژو 206 تیپ 5 که هفته گذشته 103 میلیون تومان بود، اکنون به 97 میلیون تومان رسیده، بنابراین در عرض یک هفته حدود شش میلیون تومان کاهش قیمت داشته است.

موتمنی ادامه داد: در حال حاضر میزان خرید و فروش در بازار کم شده و خریدار بسیار کم است، لذا هرچه عرضه خودرو به این بازار بیشتر شود، بازار اشباع شده و قیمت ها شکسته خواهد شد. اکنون تنها خریداران واقعی در بازار هستند که به دلیل نیاز مبرم و فوری به خودرو، خرید انجام می دهند. این در حالی است که در مقابل فروشنده در بازار بسیار زیاد شده است. دلالان نیز که اشتباهاً وارد این بازار شده بودند در حال خروج از این بازار هستند. در حال حاضر دیگر علتی برای افزایش قیمت خودرو وجود ندارد که بخواهد شیب قیمت خودرو را مجدداً صعودی کند. در هر صورت مصرف کننده ای که نیاز فوری نداشته باشد، خرید نکرده و منتظر کاهش بیشتر قیمت ها است.

کد خبر: 44467
تاریخ: 1398/04/20 - 13:07
منبع: بورس پرس

خودروهای ناقص  سعید موتمنی  خودروسازی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

این فلز ارزشمند خیال ارزانی ندارد

می متالز - قیمت پالادیم به دلیل کمبود شدید عرضه نسبت به تقاضا که ناشی از مصرف بالا در صنعت خودروسازی است، در سال میلادی آینده همچنان در اوج رکورد بالای اخیر خود خواهد ماند.
 

کاهش اشتهای اژدهای زرد در مصرف فولاد طی سال 2020/‌ خودروسازی چین، افت تقاضا را رقم می زند

می متالز - تقاضای فولاد چین طی سال 2020 میلادی کاهش می یابد. مهمترین علت این امر کاهش مصارف فولاد در خودروسازی های این کشور اعلام شده است.
 

فراخوان فورد در آمریکای شمالی

می متالز - شرکت خودروسازی فورد از برنامه خود برای فراخوان ۵۴۷ هزار و ۵۳۸ دستگاه از وانت‌های «سوپر دیوتی» در آمریکای شمالی خبر داده است.
 

صف میزبانی از کارخانه فولکس

می متالز - منابع آگاه اعلام کرده‌‌اند که گروه خودروسازی فولکس‌واگن درحال بررسی مکان جدیدی غیر از ترکیه برای ساخت کارخانه خود است.
 

سهم‌خواهی پژو از ادغام با فیات

می متالز - سهامداران فرانسوی گروه خودروسازی پژو - سیتروئن که قرار است در همین روزها با فیات - کرایسلر ادغام شود، خواستار دریافت تضمینی شده‌اند که درصورت کناره‌گیری کارلوس تاوارز، مدیرعامل پژو، در تعداد کرسی‌های هیات‌مدیره شرکت جدید، دست برتر را نسبت به اعضای فیات داشته باشند.
 وزیر صمت در کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

خودروسازی صنعتی پیشران است، تامین نقدینگی الزام بقاست

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: راه‌های متفاوت تامین مالی خودروسازان را بررسی کرده ایم و در شرایط کنونی تامین نقدینگی از محل تسهیلات بانکی بهترین شیوه است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما