خبر
اقتصاد   بانک ها  

خبرهای جدید همتی درباره بازار ارز

می متالز - رئیس کل بانک مرکزی گفت: باید تعهد ایجاد شود تا این ارزهای استخراج شده به چرخه اقتصادی بازگردانده شود.

به گزارش می متالز، عبدالناصر همتی در حاشیه جلسه هیئت دولت در درباره وضعیت نرخ ارز، گفت: ثبات نسبی در بازار ارز ایجاد شده است. از طریق مدیریت بازار و همچنین و کمک صادرکنندگانی که ارز خود را در سامانه نیما و برای واردات ارایه می کنند امیداوریم این روند ادامه داشته باشد.

وی افزود: به دنبال ثبات اقتصادی هستیم.بر اساس آمارهای بانک مرکزی نرخ تورم و نرخ بیکاری نیز در فصل بهار کاهنده بوده است.

این مقام مسئول در خصوص تخلف برخی بانک ها در پذیرش یک ضامن برای وام ازدواج، ادامه داد: برخی بانک تخلف می کنند که از آنها می خواهیم که در پرداخت وام ازدواج سخت گیری نکنند. طبق آنچه که به تازگی ابلاغ کرده ایم اگر مواردی وجود داشته باشد، برخورد می کنیم.

همتی درباره ورود ارزهای دیجیتال و افزایش فعالیت ها در این حوزه، گفت: از نظر بانک مرکزی تشکیل و فعالیت اشخاص برای ایجاد و اداره شبکه پولی و پرداخت مبتنی بر فناوری زنجیره بلوک غیرمجاز است و انتشار رمز ارز با پشتوانه ریال، طلا، فلزات گرانبها و انواع ارز در انحصار بانک مرکزی است.

وی با اشاره به قانونمند کردن استخراج ارزهای دیجیتال افزود: استخراج ارزهای دیجیتال جهانی باید بر مبنای نرخ برق صادراتی انجام شود. موضوع استخراج رمز ارزهای جهان روا در کمیسیون اقتصادی دولت در حال بررسی است و جهت گیری این است که در استخراج این ارز رمزها نرخ صادراتی برق باید مبنا باشد و استخراج کننده ها تعهد بازگشت ارز آن به چرخه اقتصادی را بدهند. اما اگر خواسته شود که شبکه ارزهای دیجیتال در داخل راه اندازی شود با توجه به اینکه بانک مرکزی انحصار انتشار پول را دارد، ارزهایی که بر پایه ریال و طلا و … ایجاد شود، غیرقانونی است.

 

کد خبر: 44468
تاریخ: 1398/04/20 - 13:11
منبع: بورس پرس

بانک مرکزی  بازار ارز  عبدالناصر همتی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

چرا این هفته خودرو گران شد؟

می متالز - بازار خودرو این هفته را با نوسان قیمتی پشت سر گذاشت، چه آنکه منحنی قیمت در روزهای ابتدایی و به تبعیت از هفته‌های قبل، رو به صعود رفت و در انتها کمی نزولی شد، با این حال باید دید قیمت خودرو پس از افزایش قیمت بنزین به کدام سو می‌رود؟
 رییس کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی؛

پاسخ به طرح تاسیس بانک‌های غیردولتی

می متالز - رییس کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی در یادداشتی به اظهارات رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران درباره اجازه تاسیس بانک‌های غیردولتی پاسخ داد.
 

همتی: تاثیر افزایش قیمت بنزین در تورم حدود چهار واحد درصد در سال است

می متالز - رئیس کل بانک مرکزی گفت: محاسبات اداره بررسی‌های اقتصادی بانک مرکزی نشان می‌دهد تاثیر افزایش امروز قیمت بنزین در تورم، در حدود چهار واحد درصد در سال خواهد بود.
 

آمادگی ثبت نام ۱۸۰ هزار واحد مسکونی از طرح اقدام ملی/ رکود در بازار اقلام اساسی

می متالز - راهکارهای بازگشت ارز به چرخه اقتصاد، تکذیب حذف قولنامه و طلای خالص یا فلز مس با روکش طلا از اخبار اقتصادی امروز است.
 

منابع ارزی مازاد محتمل، به تامین نقدینگی خودروساز و قطعه ساز تخصیص یابد

می متالز - به گزارش خبرخودرو، عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: اگر دولت راسا بتواند در راستای تامین نقدینگی خودروسازان و قطعه سازان کمک نماید و منابعی را در اختیار این بخش قرار دهد اقدامی مثبت خواهد بود، مثلا اگر امسال منابع ارزی، دارای مازاد باشد مناسب خواهد بود که به این امر تخصیص یابد.
 

قیمت دلار و یورو پنجشنبه ۲۳ آبان ۹۸/ واکنش اینستاگرامی همتی به گرانی دلار

می متالز - بازار ارز در حالی آخرین روز کاری هفته را پشت سر می‌گذارد که روند روز‌های گذشته حکایت از نوسان رو به افزایش بهای ارز داشته است. حتی پس از گذشت چند ماه دوباره شاهد خرید و فروش دلار فردایی در پشت صحنه صرافی‌ها و توسط نوسان گیران ارزی بودیم. تا جاییکه در ساعات پایانی روز گذشته، دلار فردایی برای تحویل در بازار امروز، به نرخ ۱۱۸۸۰ تومان نیز رسیده بود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما