خبر
بیمه  

۲ میلیون نفر بدون بیمه در مناطق روستایی و عشایری شناسایی شدند

می متالز - رئیس هیأت مدیره صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور گفت: با وجودی که تنها ۳۰ درصد حق بیمه در این صندوق توسط بیمه شده و ۷۰ درصد توسط دولت پرداخت می شود ولی فقط ۳۰ درصد واجدان شناسایی شده، بیمه شده اند.

به گزارش می متالز، اسدالله رازانی روز چهارشنبه  اظهار داشت: در حال حاضر ۲ میلیون و ۲۰ هزار نفر بدون بیمه در مناطق روستایی و عشایری با نام و شماره تلفن شناسایی شده اند که هیچ نوع بیمه‌ای ندارند و برای بیمه همه این افراد آمادگی داریم ولی لازمه آن آوردن ۳۰ درصد سهم حق بیمه واجدان شرایط است.

وی با بیان اینکه از سه میلیون خانوار واجد شرایط تاکنون یک میلیون و ۲۰۰ هزار خانوار زیر پوشش این صندوق قرار گرفته اند افزود: بیمه کشاورزی، روستایی و عشایر، تنها تفاوتی که با تأمین اجتماعی دارد این است که این بیمه اختیاری بوده و اجباری نیست و ما فقط اطلاع رسانی کرده و فراخوان برای جذب می دهیم.

رئیس هیأت مدیره صندوق بیمه کشاورزان با بیان اینکه سیاست بیمه در حال حاضر معرفی درست و کامل و بیشتر آن است، خاطرنشان کرد: از دستاوردهای بزرگ و مهم نظام جمهوری اسلامی تأسیس این صندوق از سال ۸۴ تاکنون است و جمعیت قابل توجهی عضو آن هستند و یا از مزایای بازنشستگی آن استفاده می کنند.

رازانی، جمعیت بازنشسته زیرمجموعه این صندوق را ۱۰۰ هزار نفر شامل ۵۰ هزار بازنشسته و ۵۰ هزار خانواده که سرپرست آنها فوت کرده اعلام کرد و گفت: در استان یزد نیز این آمار سه هزار نفر است.

وی تصریح کرد: سیاست دولت دکتر روحانی و وزارت تعاون و مأموریت مشخص شده برای این صندوق، تکمیل پوشش افراد مشمول در این صندوق طی چند سال آینده است که این امر نیازمند همکاری مردم است.

کد خبر: 44474
تاریخ: 1398/04/20 - 13:21
منبع: چابک آنلاین

صندوق بیمه کشاورزان  اسدالله رازانی  حق بیمه 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

نرخ حق بیمه ها تعدیل می‌شود

می متالز - رییس کمیسیون بیمه، بانک و مالیات اتاق بازرگانی کرمان با اشاره به اینکه ریسک تجاری در بلندمدت صادرات را کاهش می دهد و تاثیر منفی در تجارت بین الملل خواهد داشت، افزود: دولت برای پوشش این ریسک ها، جلوگیری از کاهش صادرات و تحت تاثیر قرار نگرفتن درآمد ارزی، خدماتی را برای صادرکنندگان در نظر گرفته است
 

واکنش سریع بیمه معلم در پی اقدام سایت جعلی

می متالز - دریافت حق بیمه حوادث دانش‌آموزی از طریق سایت school.bime فاقد اعتبار است.
 «بپاس» صدرنشین ذخیره سازی:

سود «بیمه ها» بیمه نیست

می متالز - یکی از بخش‌های مهم و اثرگذار در شناسایی سود شرکت‌های بیمه، ذخایر فنی است که یک حفره امنیتی در این بخش وجود دارد و ایهام را در صورتی‌های مالی می‌سراید.
 

ضریب و نسبت خسارت بیمه آسیا

می متالز - بیمه آسیا دارای ضریب و نسبت خسارت مطلوب بوده و نسبت به استانداردها جلوتر است.
 

کسر حق بیمه‌ عمر، زندگی و درمان از درآمد مشمول مالیات مجاز شد

می متالز - کسر حق بیمه‌های پرداختی درمانی حقوق بگیر و افراد تحت تکفل و حق بیمه پرداختی بابت انواع بیمه‌های عمر و زندگی شخص حقوق بگیر از درآمد مشمول مالیات حقوق بیمه شدگان توسط کارفرمایان مجاز است.
 

۱۵۰۰ میلیارد تومان حق بیمه روستائیان پرداخت می‌شود

می متالز - جلسه کارگزاران منتخب صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان مازندران با حضور محمد ابراهیمی، مدیر صندوق استان مازنداران، اسدالله رازانی، رئیس هیئت مدیره صندوق و یوسف نژاد، نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی در سالن اجتماعات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برگزار شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما