خبر
آهن و فولاد   سنگ آهن  
پس از برگزاری جلسه میان دولت و طرفین اختلاف مطرح شد

توافق قیمتی فولادسازان و سنگ‌آهنی‌ها / قیمت کنسانتره و گندله افزایش یافت

می متالز - پس از اینکه اختلاف فولادی‌ها و سنگ آهنی‌ها بر سر نسبت قیمت کنسانتره و گندله، پای معاونت معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت را به این موضوع باز کرده بود، دیروز در جلسه‌ای با حضور دو طرف درخصوص این موضوع اجماع و اتفاق نظر شد.

به گزارش می متالز، براساس گزارش کانال تلگرامی کامودیتی‌ نتیجه جلسه دیروز فولادی‌ها و سنگ آهنی‌ها با حضور معاونت معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره تعیین قیمت واحدهای بزرگ فولادساز و سنگ آهن کشور در 3 بند اعلام شد:

  1. برای کنسانتره افزایش قیمت از ۱۳ درصد به ۱۶ درصد شمش فولاد خوزستان
  2. برای گندله افزایش قیمت از ۲۱.۵ درصد به ۲۳.۵ درصد شمش فولاد خوزستان
  3. سقف قیمت آهن اسفنجی 50 درصد شمش فولاد خوزستان

قیمت‌های جدید از اول مرداد ۱۳۹۸ اعمال می‌شود.

 

 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در گردهمایی روسای سازمان های صمت استان ها مطرح شد؛

اهتمام جدی مدیران وزارت صمت برای پیگیری مشکلات واحدهای صنعتی/ حفظ روند تولید، تامین کالاهای اساسی و مایحتاج مردم/ تاکید وزیر صمت بر توانایی عبور از شرایط سخت امروز/ رصد مستمر شرایط تولیدی و صادراتی واحدهای صنعتی

می متالز - گردهمایی روسای سازمان های صمت استان ها با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونین وی در محل سالن خلیج فارس نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد و مشکلات و چالش های فرآروی حوزه صنعت، معدن و تجارت و این وزارتخانه مورد بررسی و همچنین راهکارهای پیشنهادی برای پیشبرد اهداف، برنامه های وزارتخانه در ایام پایانی سال ارایه گردید.
 سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت:

کاهش ارزبری ۱۱۸ میلیون یورویی در دو میز تعمیق ساخت داخل صنعت مخابرات

می متالز - سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت گفت: تاکنون ۲ میز ساخت داخل در صنعت مخابرات با ارزش بیش از ۱۱۸ میلیون یورو قرارداد و تفاهم‌نامه برگزار شده که بعد از صنعت خودرو با کاهش ارزبری ۲۸۰ میلیون یورویی، صنعت مخابرات دومین حوزه‌ای بوده که در زمینه توسعه و تعمیق ساخت داخل اقدامات خوبی انجام داده است.
 وزیر صنعت:

قانون ساخت داخل حاکم بر سیاست های بخش تولید است

می متالز - وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: قانون ساخت داخل حاکم بر همه سیاست‌های کشور در بخش تولید است و در مواردی که تصمیمی مغایر با این رویکرد باشد، حتماً آن تصمیم باید اصلاح شود و نباید فراموش کرد که حمایت از تولید محور و راهبرد توسعه اقتصادی کشور است.
 استاندار کردستان:

معادن کردستان دارای ظرفیت های خوبی برای ایجاد اشتغال است

می متالز - استاندار کردستان گفت: معادن استان دارای ظرفیت و پتانسیل بسیار خوبی در جهت فراهم سازی زمینه اشتغال مردم کردستان هستند.
 

شناسایی ۴۰ نوع ماده معدنی فلزی و غیرفلزی در خراسان‌جنوبی

می متالز - استاندار خراسان‌جنوبی از شناسایی بیش از 40 نوع ماده معدنی فلزی و غیرفلزی در استان خبر داد و گفت: در دولت تدبیر و امید شرکت ایمیدرو در زمینه‌های مختلف و در جهت توسعه استان اقدامات مهمی انجام داده است.
 عضو کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی:

اتکا به شرکت های دانش بنیان در بومی سازی ضروری است

می متالز - عضو کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی گفت: توجه به علم و دانش و پذیرفتن تجربیات جهانی، مهمترین ارکان برای ساخت محصولات صنعتی در داخل کشور است و در این راستا، باید به شرکت های دانش بنیان متکی شویم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما