خبر
مواد معدنی   سنگ های تزئینی  

خام فروشی سنگ تزیینی کرمانشاه

می متالز - عضو هیأت مدیره خانه معدن استان کرمانشاه با اشاره به فرسودگی بیش از ۹۰ درصد تجهیزات معادن سنگ و سنگ‌بری‌های کرمانشاه، گفت: متأسفانه عمده سنگ تزئینی کرمانشاه به صورت خام به کشورهای دیگر از جمله چین صادر می‌شود.

به گزارش می متالز، حیدر زرافشانی، با اشاره به اینکه استان کرمانشاه پتانسیل‌های زیادی در زمینه سنگ تزئینی دارد، افزود: اکنون سنگ تزئینی برخی از نقاط استان مانند هرسین و اسلام آبادغرب به برندهایی حتی در بعد صادرات تبدیل شده است.

وی ادامه داد: کرمانشاه با وجود داشتن چنین ظرفیت‌هایی می‌تواند به قطب سنگ تزئینی کشور تبدیل شود، اما هنوز مشکلاتی وجود دارد که باعث می‌شود به جایگاه واقعی که می‌توانیم در سنگ تزئینی داشته باشیم، نرسیم.

عضو هیأت مدیره خانه معدن استان کرمانشاه فرسوده و قدیمی بودن تجهیزات را مهمترین مشکل معادن سنگ تزئینی کرمانشاه دانست و عنوان کرد: استفاده از تجهیزات فرسوده هم هزینه استخراج را بالا می‌برد و هم پرت تولیدات معدنی را افزایش می‌دهد.

زرافشانی از تأثیر فرسوده بودن تجهیزات بر کیفیت سنگ تولیدی هم یاد کرد و افزود: وقتی که کیفیت سنگ پایین بیاید، بازارهایی که داریم خصوصاً بازارهای صادراتی را از دست می‌دهیم.

وی خام فروشی سنگ تزئینی را نیز مشکل دیگر آن برشمرد و اضافه کرد: در زمینه فرآوری نیز تجهیزات مدرنی نداریم و از همین رو عمده سنگی که داریم خام صادر می‌شود.

به گفته این فعال معدن، در بسیاری از مواقع سنگ تزئینی از کرمانشاه به کشورهای مانند چین صادر می‌شود و در آنجا روی آن فرآوری صورت می‌گیرد. در برخی موارد هم سنگ کرمانشاه برای فرآوری به استان‌های دیگر مانند اصفهان می‌رود و از این استان‌ها به سایر نقاط کشور و حتی کشورهای دیگر ارسال می‌شود.

وی دلیل همه این مشکلات را بنیه ضعیف اقتصادی معادن و سنگ‌بری‌های کرمانشاه اعلام کرد و گفت: واحدهای معدنی و سنگ‌بری‌های ما نمی‌توانند با واحدهای اصفهانی که برای مثال حدود ۱۲۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری دارند رقابت کنند.

عضو هیأت مدیره خانه معدن کرمانشاه خواستار حمایت‌های دولتی برای کمک به واحدهای معدنی و سنگ‌بری‌های کرمانشاه شد.

بر اساس آمار سازمان صمت استان، ۴۸ معدن سنگ تزئینی در استان کرمانشاه فعال است و این استان از نظر ذخایر سنگ تزئینی در جاگاه دهم کشور قرار دارد.

دولومیت و مرمریت دو سنگ تزئینی اصلی کرمانشاه می‌باشد که از ۴۸ معدن استان ۲۸ مورد آن مرمریت و ۲۰ مورد دولومیت است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ایجاد شهرک صنعتی ویژه معادن در شهرستان بستان آباد

می متالز - فرماندار بستان آباد از ایجاد شهرک صنعتی ویژه معادن توسط بخش خصوصی در این شهرستان خبر داد و گفت: توجه به توسعه معادن یکی از اولویت‌ها خواهد بود.
 رییس خانه معدن استان خراسان رضوی:

خراسان رضوی قطب سنگ آهن کشور/ بروکراسی پیچیده در استعلام باعث غیرفعالی ۲۰ درصد معادن شده است

می متالز - خود تحریمی‌ها، معادن را بیشتر دچار مشکل کرده است. بخشنامه ها و مصوبه های غیرکارشناسی وزارت صمت باعث شده برخی از معادن غیرفعال شوند. همه به این مورد اذعان دارند که دولت در تامین منابع مالی مشکل دارد و نمی تواند نفت خود را بفروشد. فعالان معدنی همیشه با پرداخت مالیات و حقوق دولتی به دولت کمک کرده‌اند اما این دلیل نمی‌شود که جور این مشکلات دولت را بخش معدن بکشد.
 عملکرد خیره کننده پتروشیمی غرب‌نشین ثبت شد؛

رشد چشمگیر تقاضا برای "کرماشا"

می متالز - رشد حجم معاملات و ثبت ارزش معاملاتی ۴۸ میلیارد و ۹۸۸ میلیون ریالی، مهمترین شاخص‌های معاملاتی در هفته قبل بود.
 

اختصاص 48 میلیارد تومان اعتبار به راه آهن کرمانشاه/ سرعت قطار غرب افزایش یافت

می متالز - معاون عمرانی استاندار کرمانشاه، از افزایش سرعت قطار کرمانشاه خبر داد و گفت: سفرهای قطار در کرمانشاه به صورت یک روز در میان به تهران و مشهد انجام می‌شود.
 رئیس خانه معدن ایران عنوان کرد:

هماهنگی شرکت مس با دانش و تکنولوژی روز دنیا / اقدامات خوب شرکت مس در حوزه ساخت داخل

می متالز - محمد رضا بهرامن گفت: صنایع معدنی برای افزایش بهره‌ وری باید با دانش روز و تجهیزات جدید هماهنگ باشند و در این میان صنعت مس ایران به‌ عنوان یک صنعت مادر همواره در حال تطبیق خود متناسب با دانش و تکنولوژی روز دنیا است.
 

امسال 682 نوع کالا از گمرکات کرمانشاه به 26 کشور جهان صادر شد

می متالز - مدیرکل گمرک استان کرمانشاه گفت: طی هفت ماهه سال‌جاری، 682 نوع کالا به ارزش بیش از یک‌ میلیارد دلار از گمرکات استان به 26 کشور صادر شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما