خبر
سنگ های تزئینی  

۴۰۰ شرکت معدنی برای نمایشگاه بین المللی سنگ ایران ثبت نام کردند

می متالز - مدیرعامل نمایشگاه بین المللی سنگ ایران گفت: ۴۰۰ شرکت داخلی و خارجی برای حضور در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران ثبت نام کردند.

به گزارش می متالز، «بهنام نیکفر» روز چهارشنبه افزود: دوازدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت سنگ ایران  از ۱۶ الی  ۱۹ مهر ماه جاری در محل دایمی نمایشگاه سنگ ایران واقع در نیم ور محلات برگزار می شود.

وی اظهار داشت: ثبت نام غرفه داران از ابتدای سال جاری آغاز شده و استقبال شرکت های معدنی برای نمایش سنگ های کوپ معادن مختلف از اقصی نقاط کشور مطلوب بوده است و انتظار است که امسال بزرگترین سالن سنگ کوپ در این نمایشگاه دایر شود.

مدیرعامل نمایشگاه بین المللی سنگ ایران تصریح کرد: مسئولان نمایشگاه های هند، ترکیه، چین و ایتالیا قول مساعد داده اند که در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران حضور داشته باشند.

نیکفر بیان کرد: بیش از شش هزار  بازرگان بین المللی توسط مدیران اجرایی این نمایشگاه شناسایی و برای تمامی آنان دعوت نامه ارسال شده است.

وی بیان کرد: برای معرفی سنگ های فرآوری شده کارخانه های مختلف ایران ۶شش هزار متر مربع فضای سرپوشیده در نظر گرفته شده که این عرصه  پر شده است.

مدیرعامل نمایشگاه بین المللی سنگ ایران خاطرنشان کرد: حدود پنج هزار متر مربع فضای باز نیز برای ماشین آلات معدنی و دستگاه های فرآوری اختصاص داده شده که اینعرصه نیز  در صورت نیاز افزایش پیدا می کند.

 نیکفر گفت: شش  فضای مجزا برای دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ  پیش بینی شده است و تاکنون ۸۰ درصد از آن  توسط شرکت های مختلف جانمایی شده و ثبت نام شرکت های داخلی و خارجی همچنان ادامه دارد.

وی  افزود:  با وجود  تحریم های موجود و تمامی فشارهایی که بر روی صنعت سنگ کشور است  فرهنگ حضور در نمایشگاه رشد خوبی داشته و شرکت های مرتبط با صنعت سنگ اهمیت این حضور را درک کرده و امید می رود که  امسال حضور تجار و بازرگانان بین المللی را در نمایشگاه بیشتر شود.

مدیرعامل نمایشگاه بین المللی سنگ ایران  ادامه داد: برگزاری دومین میز سنگ کشور و  سمینارهای تخصصی و آموزشی با حضور اساتید مطرح از دیگر برنامه های دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ است.

نیکفر اظهار داشت: مهمترین اولویت در این نمایشگاه تلاش برای افزایش صادرات سنگ ایران است اگر چه عملکرد صنعت سنگ ایران در حوزه تولید و فرآوری قابل  دفاع است اما در زمینه صادرات عملکرد ضعیفی وجود دارد باید این نقیصه جبران شود.

نمایشگاه بین المللی سنگ تزئینی ایران در ۱۰ کیلومتری جاده محلات به شهر نیم ور در فضایی به مساحت ۹۰ هزار متر مربع برپا می‌شود.

۷۰ معدن فعال سنگ در شهرستان محلات وجود دارد که ذخیره قطعی ماده معدنی آن ها ۳۰ میلیون تن است.

۲ میلیون تن مواد خام سنگ تزئینی سالانه از این معادن برداشت می شود و بیش از ۲ درصد سنگ ساختمانی و هشت درصد سنگ تراورتن جهان در محلات تولید و در بازارهای داخلی و خارجی به مصرف می‌رسد.

۲۸۰ واحد فرآوری با ظرفیت ۱۸ میلیون متر مربع سنگ در محلات فعالیت دارد که ۱۳ درصد تولید کشور در این شاخه انجام می‌شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

محلات میزبان نمایشگاه بین المللی سنگ ایران

می متالز - دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران مهرماه امسال در نیم ور محلات برگزار می شود.
 ظرفیت ۷ میلیارد دلاری سنگ رو به افول است

صنعت سنگ در توقف و سرگشتگی

می متالز - صنعت سنگ می‌تواند سالانه ۷ میلیارد دلار ارزآوری برای کشور داشته باشد اما این‌روزها به دنبال مشکلات اقتصادی و سایر موانع، رنگ‌باخته است.
 

فرآوری سنگ معدنی مصداق اقتصاد مقاومتی است

می متالز - رضا رحمانی گفت: در حوزه سنگ‌های تزئینی قطعا امکان صادرات را داریم که در صورت تاکید هرچه بیشتر بر این امر به منویات مقام معظم رهبری دست خواهیم یافت.
 

زشت و زیبای کهربا در روسیه و اوکراین

می متالز - کهربا، سنگ تزئینی و نیمه‌قیمتی است که نابسامانی شرایط استخراج آن در مناطقی از اوکراین و روسیه به بهای تلفات مالی و جانی برای معدنچیان تمام می‌شود.
 

ضعف ناوگان حمل و نقل و خدمات بانکی چالش مهم صادرات سنگ تزئینی است

می متالز - مدیرعامل نمایشگاه بین المللی سنگ ایران گفت: ضعف در ناوگان حمل و نقل و خدمات پولی و مالی بانک ها مهمترین چالش در مسیر صادرات سنگ تزئینی کشور است.
 

پانزدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ، معادن و صنایع وابسته

می متالز - پانزدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ، معادن و صنایع وابسته با حضور مقامات دولتی و بخش خصوصی و همچنین صنعتگران، معدن داران و ده ها شرکت داخلی و خارجی آغاز به کار می کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما