خبر
سنگ های تزئینی  

۴۰۰ شرکت معدنی برای نمایشگاه بین المللی سنگ ایران ثبت نام کردند

می متالز - مدیرعامل نمایشگاه بین المللی سنگ ایران گفت: ۴۰۰ شرکت داخلی و خارجی برای حضور در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران ثبت نام کردند.

به گزارش می متالز، «بهنام نیکفر» روز چهارشنبه افزود: دوازدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت سنگ ایران  از ۱۶ الی  ۱۹ مهر ماه جاری در محل دایمی نمایشگاه سنگ ایران واقع در نیم ور محلات برگزار می شود.

وی اظهار داشت: ثبت نام غرفه داران از ابتدای سال جاری آغاز شده و استقبال شرکت های معدنی برای نمایش سنگ های کوپ معادن مختلف از اقصی نقاط کشور مطلوب بوده است و انتظار است که امسال بزرگترین سالن سنگ کوپ در این نمایشگاه دایر شود.

مدیرعامل نمایشگاه بین المللی سنگ ایران تصریح کرد: مسئولان نمایشگاه های هند، ترکیه، چین و ایتالیا قول مساعد داده اند که در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران حضور داشته باشند.

نیکفر بیان کرد: بیش از شش هزار  بازرگان بین المللی توسط مدیران اجرایی این نمایشگاه شناسایی و برای تمامی آنان دعوت نامه ارسال شده است.

وی بیان کرد: برای معرفی سنگ های فرآوری شده کارخانه های مختلف ایران ۶شش هزار متر مربع فضای سرپوشیده در نظر گرفته شده که این عرصه  پر شده است.

مدیرعامل نمایشگاه بین المللی سنگ ایران خاطرنشان کرد: حدود پنج هزار متر مربع فضای باز نیز برای ماشین آلات معدنی و دستگاه های فرآوری اختصاص داده شده که اینعرصه نیز  در صورت نیاز افزایش پیدا می کند.

 نیکفر گفت: شش  فضای مجزا برای دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ  پیش بینی شده است و تاکنون ۸۰ درصد از آن  توسط شرکت های مختلف جانمایی شده و ثبت نام شرکت های داخلی و خارجی همچنان ادامه دارد.

وی  افزود:  با وجود  تحریم های موجود و تمامی فشارهایی که بر روی صنعت سنگ کشور است  فرهنگ حضور در نمایشگاه رشد خوبی داشته و شرکت های مرتبط با صنعت سنگ اهمیت این حضور را درک کرده و امید می رود که  امسال حضور تجار و بازرگانان بین المللی را در نمایشگاه بیشتر شود.

مدیرعامل نمایشگاه بین المللی سنگ ایران  ادامه داد: برگزاری دومین میز سنگ کشور و  سمینارهای تخصصی و آموزشی با حضور اساتید مطرح از دیگر برنامه های دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ است.

نیکفر اظهار داشت: مهمترین اولویت در این نمایشگاه تلاش برای افزایش صادرات سنگ ایران است اگر چه عملکرد صنعت سنگ ایران در حوزه تولید و فرآوری قابل  دفاع است اما در زمینه صادرات عملکرد ضعیفی وجود دارد باید این نقیصه جبران شود.

نمایشگاه بین المللی سنگ تزئینی ایران در ۱۰ کیلومتری جاده محلات به شهر نیم ور در فضایی به مساحت ۹۰ هزار متر مربع برپا می‌شود.

۷۰ معدن فعال سنگ در شهرستان محلات وجود دارد که ذخیره قطعی ماده معدنی آن ها ۳۰ میلیون تن است.

۲ میلیون تن مواد خام سنگ تزئینی سالانه از این معادن برداشت می شود و بیش از ۲ درصد سنگ ساختمانی و هشت درصد سنگ تراورتن جهان در محلات تولید و در بازارهای داخلی و خارجی به مصرف می‌رسد.

۲۸۰ واحد فرآوری با ظرفیت ۱۸ میلیون متر مربع سنگ در محلات فعالیت دارد که ۱۳ درصد تولید کشور در این شاخه انجام می‌شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

دومین میز کشوری سنگ کشور در محلات برگزار شد

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: با هماهنگی سازمان صمت استان مرکزی و در حاشیه دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران، دومین میز کشوری سنگ کشور در محل این نمایشگاه برگزار شد.
 

نمایشگاه بین‌المللی سنگ ایران در محلات ۶۰۰ میلیارد ریال فروش داشت

می متالز - مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی سنگ ایران گفت: برپایی دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ ایران در محلات، ۶۰۰ میلیارد ریال فروش محصول داشت.
 

سهم ایران از تجارت سنگ مطلوب و قابل قبول نیست

می متالز - رئیس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی ایران گفت: سهم ایران از تجارت سنگ در دنیا مطلوب و قابل قبول نیست.
 

دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در نیم‌ور محلات آغاز بکار کرد

می متالز - دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران با حضور بیش از ۴۳۰ شرکت داخلی و خارجی در نیم‌ور محلات افتتاح شد.
 

سهم استخراجی سنگ ایران از میانگین جهانی کمتر است

می متالز - رییس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: سهم استخراجی سنگ از ذخایر کشور کمتر از میانگین جهانی است.
 

۴۵۰ فعال معدنی برای شرکت در نمایشگاه بین المللی سنگ ایران اعلام آمادگی کردند

می متالز - رئیس صنعت، معدن و تجارت محلات گفت: ۴۰۰ شرکت داخلی و خارجی ، ۵۰ فعال معدنی و رایزن بازرگانی خارجی برای شرکت در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران اعلام آمادگی کردند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما