خبر
صنعت   زیرساخت ها  
معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت:

زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی گلستان توسعه می یابد

می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: گلستان پتانسیل‌های بسیاری در حوزه صنعت، معدن و تجارت دارد و برای توسعه گلستان در بخش‌های مختلف زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی در آن توسعه می‌یابد.

به گزارش می متالز، محسن صالحی نیا، در حاشیه آئین تودیع و معارفه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان گفت: گلستان دارای پتانسیل‌ هایی است که توسعه صنایع تبدیلی بخش کشاورزی و معدنی از اولویت های کاری در آن است.

وی افزود: همچنین به دلیل موقعیت مکانی گلستان صنایعی که ظرفیت صادرات به کشورهای همجوار را دارا هستند نیز باید توسعه یابد از اینرو برای توسعه گلستان و پشتیبانی در این سه حوزه زیرساخت های شهرک های صنعتی گلستان توسعه می یابد تا توسعه گلستان رقم بخورد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران ادامه داد: پشتیبانی و حمایت برای تامین زیرساخت ها در شهرک های صنعتی گلستان یکی از برنامه های اصلی و اولویت دار سازمان صمت در گلستان است.

وی به موضوع سیل و خسارات وارده آن به واحدهای تولیدی هم اشاره کرد و گفت: در شهرک صنعتی آق قلا بیش از ۸۰ درصد واحدهای تولیدی دچار خسارت شدند و زیرساخت های این شهرک هم آسیب دیده است.

صالحی نیا اضافه کرد: برای تامین اعتبار برای جبران خسارت به زیرساخت های شهرک های صنعتی مناطق سیل زده در حال رسیدگی در ستاد بحران است و هرچند اعداد و ارقامی اعلام شده اما در حال گفتگو و رایزنی برای تخصیص آن هستیم.

وی با این توضیح که از منابع داخلی وزارت صمت اعتباری برای تامین زیرساخت ها در شهرک ها و نواحی صنعتی خسارت دیده از سیل اخیر اختصاص یافته است، تصریح کرد: دولت برای جبران خسارت واحدهای تولیدی در سیل اخیر ۴۵۰ میلیارد تومان تسهیلات کم بهره درنظر گرفته است که سهم گلستان از این اعتبار ۱۰۵ میلیارد تومان است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین گفت: منطقه ویژه اقتصادی اترک در شمال گلستان دارای ظرفیت توسعه است و اگر پیگیری های لازم از استان انجام شود تلاش می کنیم اعتبار کافی برای تامین زیرساخت ها در این منطقه اختصاص یابد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 به دنبال مصوبه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی

هیات وزیران امکان تبدیل انواع شرکت‌های تجاری به یکدیگر را تصویب کرد

می متالز - پس از تصویب امکان تبدیل انواع شرکت‌های تجاری موضوع ماده 20 قانون تجارت به یکدیگر در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی، هیات وزیران نیز این موضوع را تصویب کرد.
 مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک‌های صنعتی ایران خبر داد:

احیای بیش از ۶۰۰ واحد راکد در سال 98

می متالز - معاون وزیر صمت گفت: در سالجاری بالغ بر ۶۰۰ واحد صنعتی کوچک و متوسط در شهرک‌های صنعتی کشور احیا شده است.
 غلامحسین جمیلی در شورای گفت‌وگوی زنجان

برای رشد شاخص‌های اقتصادی باید به صنایع کوچک پرداخت

می متالز - غلامحسین جمیلی، عضو هیات رئیسه اتاق ایران در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان زنجان، با اشاره به نقش صنایع کوچک و متوسط در اقتصادهای توسعه‌یافته، گفت: در سال رونق تولید که نگاه‌ها به سمت توان داخلی چرخیده است، باید توجه به صنایع کوچک و متوسط در اولویت قرار بگیرد تا اثرات مثبت آنها در اقتصاد بیشتر نمایان شود.
 

زمان مجمع 4 شرکت بورسی و فرابورسی

می متالز - پخش البرز و عمران و سازندگی قزوین برای تصمیم گیری درخصوص افزایش سرمایه ۱۵۰ و ۵۸ درصدی و دو سهم برای تصویب صورت‌های مالی از زمان برگزاری مجمع فوق العاده و سالانه خبر دادند.
 معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در زنجان اعلام کرد:

توسعه شهرک‌ها و نواحی صنعتی تقاضا محور در اولویت برنامه‌هاست

می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از وجود ۴۳ هزار واحد صنعتی در کشور خبر داد و گفت: از این تعداد ۹۳ درصد صنایع خرد، ۴ درصد متوسط و مابقی صنایع بزرگ هستند.
 مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران:

استان زنجان ظرفیت و پتاسیل توسعه صنعتی را دارد

می متالز - با توجه به نسبت جمعیتی استان زنجان در کشور و مقایسه شاخص های صنعتی کشور با سهم این استان، می توان نتیجه گرفت که ظرفیت و پتانسیل های توسعه صنعتی در زنجان وجود دارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما