خبر
صنعت   زیرساخت ها  
معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت:

زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی گلستان توسعه می یابد

می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: گلستان پتانسیل‌های بسیاری در حوزه صنعت، معدن و تجارت دارد و برای توسعه گلستان در بخش‌های مختلف زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی در آن توسعه می‌یابد.

به گزارش می متالز، محسن صالحی نیا، در حاشیه آئین تودیع و معارفه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان گفت: گلستان دارای پتانسیل‌ هایی است که توسعه صنایع تبدیلی بخش کشاورزی و معدنی از اولویت های کاری در آن است.

وی افزود: همچنین به دلیل موقعیت مکانی گلستان صنایعی که ظرفیت صادرات به کشورهای همجوار را دارا هستند نیز باید توسعه یابد از اینرو برای توسعه گلستان و پشتیبانی در این سه حوزه زیرساخت های شهرک های صنعتی گلستان توسعه می یابد تا توسعه گلستان رقم بخورد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران ادامه داد: پشتیبانی و حمایت برای تامین زیرساخت ها در شهرک های صنعتی گلستان یکی از برنامه های اصلی و اولویت دار سازمان صمت در گلستان است.

وی به موضوع سیل و خسارات وارده آن به واحدهای تولیدی هم اشاره کرد و گفت: در شهرک صنعتی آق قلا بیش از ۸۰ درصد واحدهای تولیدی دچار خسارت شدند و زیرساخت های این شهرک هم آسیب دیده است.

صالحی نیا اضافه کرد: برای تامین اعتبار برای جبران خسارت به زیرساخت های شهرک های صنعتی مناطق سیل زده در حال رسیدگی در ستاد بحران است و هرچند اعداد و ارقامی اعلام شده اما در حال گفتگو و رایزنی برای تخصیص آن هستیم.

وی با این توضیح که از منابع داخلی وزارت صمت اعتباری برای تامین زیرساخت ها در شهرک ها و نواحی صنعتی خسارت دیده از سیل اخیر اختصاص یافته است، تصریح کرد: دولت برای جبران خسارت واحدهای تولیدی در سیل اخیر ۴۵۰ میلیارد تومان تسهیلات کم بهره درنظر گرفته است که سهم گلستان از این اعتبار ۱۰۵ میلیارد تومان است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین گفت: منطقه ویژه اقتصادی اترک در شمال گلستان دارای ظرفیت توسعه است و اگر پیگیری های لازم از استان انجام شود تلاش می کنیم اعتبار کافی برای تامین زیرساخت ها در این منطقه اختصاص یابد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تلاش داریم صادرات کارخانه سیمان پیوند از مرز زمینی اینچه برون انجام شود

می متالز - استاندار گلستان در جریان بازدید رئیس بنیاد مستضعفان از کارخانه سیمان پیوند گلستان با تاکید بر اهمیت صادرات در رشد اقتصادی استان، اظهار کرد: بخش عظیمی از صادرات کارخانه سیمان از بندر امیرآباد در فاصله ۳۰۰ کیلومتری از آن انجام می‌شود که جهت کاهش هزینه‌های ناشی از آن در تلاشیم با هماهنگی‌های صورت گرفته در مرز زمینی اینچه‌برون این بعد مسافت را به یک پنجم فاصله بندر امیرآباد کاهش دهیم.
 

۴۵۰۰میلیارد ریال برای بازسازی صنایع آسیب دیده ازسیل اختصاص یافت

می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی واحدهای تولیدی آسیب دیده از سیل در ۶ استان کشور تخصیص یافت.
 

افتتاح و کلنگ‌زنی دو طرح عمرانی در شهرک‌های صنعتی اندیمشک

می متالز - با حضور معاون وزیر صنعت معدن و تجارت دو پروژه عمرانی در شهرک‌های صنعتی اندیمشک افتتاح و کلنگ‌زنی شد.
 

افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 5 پروژه در شهرک‌های صنعتی دزفول

می متالز - با حضور مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران عملیات اجرایی 3 پروژه در شهرک‌های صنعتی دزفول آغاز و 2 پروژه افتتاح شد.
 

احداث شهرک‌های مرزی مشترک با کشورهای همسایه

می متالز - معاون وزیر صنعت معدن و تجارت از احداث شهرک‌های مرزی مشترک با کشورهای همسایه خبر داد و گفت: در حال حاضر 3 کشور ترکیه، عراق و آذربایجان برای بحث شهرک‌های مرزی مشترک با ایران در نظر گرفته شده‌اند.
 با کمک بیمه اتکایی امین انجام شد

بازسازی کانون‌های فرهنگی مناطق سیل زده

می متالز - با تصویب هیات مدیره بیمه اتکایی امین، بازسازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان‌های سیل زده آق قلا و گمیشان آغاز شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما