خبر
صنعت   زیرساخت ها  
معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت:

زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی گلستان توسعه می یابد

می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: گلستان پتانسیل‌های بسیاری در حوزه صنعت، معدن و تجارت دارد و برای توسعه گلستان در بخش‌های مختلف زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی در آن توسعه می‌یابد.

به گزارش می متالز، محسن صالحی نیا، در حاشیه آئین تودیع و معارفه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان گفت: گلستان دارای پتانسیل‌ هایی است که توسعه صنایع تبدیلی بخش کشاورزی و معدنی از اولویت های کاری در آن است.

وی افزود: همچنین به دلیل موقعیت مکانی گلستان صنایعی که ظرفیت صادرات به کشورهای همجوار را دارا هستند نیز باید توسعه یابد از اینرو برای توسعه گلستان و پشتیبانی در این سه حوزه زیرساخت های شهرک های صنعتی گلستان توسعه می یابد تا توسعه گلستان رقم بخورد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران ادامه داد: پشتیبانی و حمایت برای تامین زیرساخت ها در شهرک های صنعتی گلستان یکی از برنامه های اصلی و اولویت دار سازمان صمت در گلستان است.

وی به موضوع سیل و خسارات وارده آن به واحدهای تولیدی هم اشاره کرد و گفت: در شهرک صنعتی آق قلا بیش از ۸۰ درصد واحدهای تولیدی دچار خسارت شدند و زیرساخت های این شهرک هم آسیب دیده است.

صالحی نیا اضافه کرد: برای تامین اعتبار برای جبران خسارت به زیرساخت های شهرک های صنعتی مناطق سیل زده در حال رسیدگی در ستاد بحران است و هرچند اعداد و ارقامی اعلام شده اما در حال گفتگو و رایزنی برای تخصیص آن هستیم.

وی با این توضیح که از منابع داخلی وزارت صمت اعتباری برای تامین زیرساخت ها در شهرک ها و نواحی صنعتی خسارت دیده از سیل اخیر اختصاص یافته است، تصریح کرد: دولت برای جبران خسارت واحدهای تولیدی در سیل اخیر ۴۵۰ میلیارد تومان تسهیلات کم بهره درنظر گرفته است که سهم گلستان از این اعتبار ۱۰۵ میلیارد تومان است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین گفت: منطقه ویژه اقتصادی اترک در شمال گلستان دارای ظرفیت توسعه است و اگر پیگیری های لازم از استان انجام شود تلاش می کنیم اعتبار کافی برای تامین زیرساخت ها در این منطقه اختصاص یابد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

پساب ید ورودی به تالاب اینچه با طبیعت سازگار می‌شود

می متالز - کابوس سرازیرشدن بیش از ۱۰ ساله خطرناک مواد رادیواکتیو فرآوری ید گلستان به تالاب اینچه روزهای پایانی خود را سپری می کند و قرار است با اجرای برخی طرح ها، مدیریت پساب ید استان با طبیعت سازگارتر ‌شود.
 مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان:

پساب خطرناک ید گلستان به اعماق زمین تزریق می‌شود

می متالز - مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان با اشاره به توقف تخلیه پساب ید به تالاب اینچه استان توسط شرکت‌های بهره‌بردار گفت که تمام فاضلاب ناشی از استحصال این ماده معدنی در گلستان به اعماق زمین تزریق می‌شود.
 

قراردادهای واگذاری زمین در شهرک‌های صنعتی کشور پنج برابر شد

می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با همه محدودیت‌های بین‌المللی و فشارهای اقتصادی ناشی از تحریم و بیماری کرونا، طی چهار ماه ابتدای امسال انعقاد قرارداد برای واگذاری زمین به واحدهای صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی ایران نسبت به مدت مشابه سال قبل پنج برابر شده است.
 مدرس خیابانی:

از ابتدای بیماری کرونا هیچ محدودیتی در امر تولید قائل نشدیم

می متالز - سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از ابتدای بیماری کرونا هیچ محدودیتی درامر تولید قائل نشدیم و تولید ماسک از روزی ۲۰۰ هزار به ۶ میلیون ماسک رسیده و در این زمینه صادر کننده هستیم.
 عضو هیأت مدیره و معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران تأکید کرد:

با مصرف انرژی غیربهینه، نمی‌توان کالای به‌صرفه و قابل رقابت جهانی تولید کرد/ برگزاری رویدادهای کارآفرینی و استارت آپی در ارتقاء بهره‌وری بخش تولید مؤثر است

می متالز - عضو هیأت مدیره و معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برگزاری رویدادهای کارآفرینی و استارت آپی را در شبکه‌ سازی و ارتقاء بهره‌وری بخش تولید مؤثر دانست و بر گسترش آن در سطح استان‌ها تأکید کرد.
 

گفت‌وگو با خانواده معدنچیانی که زندگی‌شان سخت‌تر از کار در معادن زغال‌سنگ است/ گرد رنج اینجا پراکنده است

می متالز - به مناسبت روز صنعت و معدن گپ و گفتی با خانواده معدنچیانی که زندگی شان سخت‌تر از کار در معادن زغال سنگ است انجام داده ایم که متن آن را از نظر می‌گذرانید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما