خبر
دانشگاه ها  
معاون وزیر صمت:

باید زبان دانشگاه را به صنعت ترجمه کنیم

می متالز - معاون آموزش پژوهش و فناوری وزارت صمت گفت زبان صنعت با دانشگاه متفاوت است ولی ما می توانیم زبان دانشگاه را به صنعت ترجمه کنیم.

به گزارش می متالز، برات قبادیان بعد از ظهر امروز دوازدهم مرداد ماه در نشست شورای سیاستگذاری راهبری آموزش پژوهش و فناوری صنعت و معدن و تجارت که با حضور نمایندگان مختلف از دانشگاه‌ها برگزارشد،درباره این هم اندیشی گفت: شورای سیاستگذاری راهبری آموزشی فناوری پژوهشی و بهره‌وری در وزارت صنعت تشکیل شده است که دبیرخانه این شورا اداره کل آموزش و پژوهش معاونت آموزشی است که به صورت معمول هر سه ماه یک بار این شورا درباره مسائل کلان آموزشی-پژوهشی تشکیل جلسه می‌دهد.

قبادبان درباره تفاوت این نشست با دیگر نشست های شورای سیاستگذاری آموزشی پژوهشی و فناوری گفت: تفاوت این نشست با نشست های دیگر در ارائه طرح تاپ است.
قبادیان طرح توانمند سازی تولید و توسعه اشتغال پایدار تاپ را به عنوان یکی از طرح های اصلی و زیربنایی وزارت صمت در سال ۹۸ معرفی کرد.

او ادامه داد طرح تاپ از ابتدای امسال با راه اندازی سامانه تاپ در کشور اجرایی شد و هدف اصلی این طرح توسعه دانش بنیان بنگاه ها از طریق بهره مندی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارتقاء سطح مهارت فارغ التحصیلان مشمول خدمت سربازی تقویت ارتباط و تعامل بین صنعت و دانشگاه با هدف کاربردی شدن دانش و یافته های جدید علمی فناوری اعضای هیات علمی دانشگاهها است.

او ارتقاء توان فنی و مهندسی بنگاههای صنعتی معدنی و تجاری و ظرفیت سازی اشتغال از طریق خلق ارزش افزوده جدید و تامین اجتماعی زایشی و پایدار را از دیگر اهداف اصلی طرح تاپ برشمرد.

معاون آموزش پژوهش و فناوری وزارت صمت اجرای طرح تاپ را در سه بخش معرفی کرد گفت: دانش آموختگان مشمول خدمت سربازی که تمایل دارند دوران خدمت سربازی خود را در بنگاه‌های اقتصادی بگذرانند، دانشجویان تحصیلات تکمیلی که تمایل دارند پایان نامه های خود را به صورت مسئله محور انجام دهند همچنین اعضای هیات علمی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی که مایلند در قالب طرح پسا دکترا صنعتی فرصت مطالعاتی در بنگاه های صنعتی و معدنی انجام پروژه های مستقل یا مشترک فعال نمایند اجرا می شود.

معاون آموزشی، پژوهشی و فناوری وزارت صمت در بخش دیگری از صحبت هایش در این نشست گفت: سال 98 سال پایلوت اجرای طرح تاپ است تا بتوانیم ایرادات آن را برطرف کنیم ودر سال 99 به صورت ملی ودرسراسر کشور این سامانه و این طرح اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد سامانه تاپ در حال حاضر از طریق دو دامنه www.iranetop.ir و top.mim.gov.ir در دسترسی عموم است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 معاون وزیر صمت در کنفرانس انجمن زمین‌شناسی ایران؛

مراکز علمی به کشف معادن در سطح کشور کمک کنند

می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در کنفرانس انجمن زمین‌شناسی ایران گفت: مراکز علمی به کشف معادن در سطح کشور کمک کنند.
 در بیست و دومین همایش انجمن زمین‌شناسی ایران مطرح شد

تدوین ۸۵۲ استاندارد ملی در بخش معدن

می متالز - دومین روز بیست‌ و دومین کنفرانس انجمن زمین‌شناسی ایران به طور همزمان در چند سالن دانشکده‌های علوم زمین و ادبیات دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.
 مسوولیت ایمنی و استاندارد دوگانه‌سوزها بر عهده کیست؟

موج‌سواری بر دوگانه‌سوزها

می متالز - موج جدید تقاضا برای دوگانه‌سوز کردن خودروهای بنزین‌سوز در شرایطی با افزایش قیمت این فرآورده نفتی شکل گرفته که ایمنی و استاندارد قطعات و تجهیزات کارگاهی، به دغدغه جدی تبدیل شده است.
 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان خبر داد؛

تولید مصنوعات سنگی و پیشگیری از خام‌فروشی معادن سنگ در دانشگاه آزاد اسلامی قروه

می متالز - رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان از تولید مصنوعات سنگی و طرح پیشگیری از خام‌فروشی معادن سنگ در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قروه خبر داد.
 رئیس جهاد دانشگاهی در دستخط:

ماجرای نامه بولتون به شرکت‌های اروپایی برای ترک ایران/ در پروژه نفتی، به جهاد دانشگاهی گفتند یک شرکت خارجی را بیاورید!/ اگر نتوانیم برای جوان شغل ایجاد کنیم، ضدانقلاب بر روی این مسائل سوار می‌شود

می متالز - حمیدرضا طیبی گفت: در دولت‌های کارگزاران و اصلاحات، فرصت‌هایمان را در حوزه فناوری از دست دادیم؛ چرا باید ۵۰ بار برای کارخانه آمونیاک دانش از خارج بخریم؟
 در سه نوع فعالیت اقتصادی به‌روز شد

قاب آماری بنگاه‌های مشکل‌دار

می متالز - جدیدترین گزارش‌ها نشان می‌دهد ۱۲۸۱بنگاه با ۱۴۶هزار نیروی کار در فهرست بنگاه‌های مشکل‌دار جانمایی شده‌اند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما