خبر
دانشگاه ها  
معاون وزیر صمت:

باید زبان دانشگاه را به صنعت ترجمه کنیم

می متالز - معاون آموزش پژوهش و فناوری وزارت صمت گفت زبان صنعت با دانشگاه متفاوت است ولی ما می توانیم زبان دانشگاه را به صنعت ترجمه کنیم.

به گزارش می متالز، برات قبادیان بعد از ظهر امروز دوازدهم مرداد ماه در نشست شورای سیاستگذاری راهبری آموزش پژوهش و فناوری صنعت و معدن و تجارت که با حضور نمایندگان مختلف از دانشگاه‌ها برگزارشد،درباره این هم اندیشی گفت: شورای سیاستگذاری راهبری آموزشی فناوری پژوهشی و بهره‌وری در وزارت صنعت تشکیل شده است که دبیرخانه این شورا اداره کل آموزش و پژوهش معاونت آموزشی است که به صورت معمول هر سه ماه یک بار این شورا درباره مسائل کلان آموزشی-پژوهشی تشکیل جلسه می‌دهد.

قبادبان درباره تفاوت این نشست با دیگر نشست های شورای سیاستگذاری آموزشی پژوهشی و فناوری گفت: تفاوت این نشست با نشست های دیگر در ارائه طرح تاپ است.
قبادیان طرح توانمند سازی تولید و توسعه اشتغال پایدار تاپ را به عنوان یکی از طرح های اصلی و زیربنایی وزارت صمت در سال ۹۸ معرفی کرد.

او ادامه داد طرح تاپ از ابتدای امسال با راه اندازی سامانه تاپ در کشور اجرایی شد و هدف اصلی این طرح توسعه دانش بنیان بنگاه ها از طریق بهره مندی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارتقاء سطح مهارت فارغ التحصیلان مشمول خدمت سربازی تقویت ارتباط و تعامل بین صنعت و دانشگاه با هدف کاربردی شدن دانش و یافته های جدید علمی فناوری اعضای هیات علمی دانشگاهها است.

او ارتقاء توان فنی و مهندسی بنگاههای صنعتی معدنی و تجاری و ظرفیت سازی اشتغال از طریق خلق ارزش افزوده جدید و تامین اجتماعی زایشی و پایدار را از دیگر اهداف اصلی طرح تاپ برشمرد.

معاون آموزش پژوهش و فناوری وزارت صمت اجرای طرح تاپ را در سه بخش معرفی کرد گفت: دانش آموختگان مشمول خدمت سربازی که تمایل دارند دوران خدمت سربازی خود را در بنگاه‌های اقتصادی بگذرانند، دانشجویان تحصیلات تکمیلی که تمایل دارند پایان نامه های خود را به صورت مسئله محور انجام دهند همچنین اعضای هیات علمی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی که مایلند در قالب طرح پسا دکترا صنعتی فرصت مطالعاتی در بنگاه های صنعتی و معدنی انجام پروژه های مستقل یا مشترک فعال نمایند اجرا می شود.

معاون آموزشی، پژوهشی و فناوری وزارت صمت در بخش دیگری از صحبت هایش در این نشست گفت: سال 98 سال پایلوت اجرای طرح تاپ است تا بتوانیم ایرادات آن را برطرف کنیم ودر سال 99 به صورت ملی ودرسراسر کشور این سامانه و این طرح اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد سامانه تاپ در حال حاضر از طریق دو دامنه www.iranetop.ir و top.mim.gov.ir در دسترسی عموم است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 ارتباط منسجم صنعت و دانشگاه با اقدام اثربخش فولادمبارکه؛

فولادمبارکه و دانشگاه تهران تفاهمنامه همکاری امضا کردند/ پرداخت اعتبار ویژه پژوهشی فولادمبارکه به هیات علمی دانشگاه تهران

می متالز - طبق توافقنامه فولاد مبارکه و دانشگاه تهران، شرکت فولاد مبارکه اعتبار ویژه پژوهشی (grant) به اعضای هیات علمی دانشگاه تهران پرداخت می نماید و پس از پایان طرح پژوهشی، در صورت حصول اهداف مورد نظر توسط تیم تحقیقاتی، این تیم می تواند با حمایت شرکت فولاد مبارکه برای تجاری سازی طرح اقدام کند.
 

۴۵۰۰میلیارد ریال برای بازسازی صنایع آسیب دیده ازسیل اختصاص یافت

می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی واحدهای تولیدی آسیب دیده از سیل در ۶ استان کشور تخصیص یافت.
 

صدور 340 جواز تأسیس و طرح توسعه در زنجان

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: امسال 340 جواز تأسیس و طرح توسعه در استان زنجان صادر شده است.
 

پتروشیمی هگمتانه بهمن‌ماه به بهره‌برداری می‌رسد

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان با بیان اینکه 14 سال از صدور پروانه تاسیس شرکت پتروشیمی هگمتانه می‌گذرد و 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد گفت: پیش‌بینی شده این پروژه بهمن‌ماه 98 به بهره‌برداری برسد.
 

مطالبات فعالان اقتصادی تویسرکان با حضور وزیر صنعت بررسی شد

می متالز - مطالبات و درخواست های فعالان اقتصادی تویسرکان با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و استاندار همدان بررسی شد.
 معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت مطرح کرد؛

تعادل قیمت فلزات در بورس کالا

می متالز - معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت در گردهمایی معاونان صنایع مسئولان ستاد تسهیل گفت: امروز شاهد تعادل قیمت فلزات در بستر بورس کالا هستیم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما