خبر
آب  
قائم مقام شرکت آب و فاضلاب:

رشد بی رویه مصرف آب در پی افزایش دمای هوا / سفره‌های زیر زمینی در معرض خطر هستند

می متالز - احمد نسب گفت: تاکنون ۳ میلیون و ۶۵۱ هزار متر مکعب آب مصرف شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴.۱ درصد رشد کرده است.

به گزارش می متالز، محمد رضا احمد نسب قائم مقام مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران، با انتقاد از رشد بالای مصرف آب اظهار کرد: بنابر آمار در تاریخ اول مرداد، ۳ میلیون و ۶۵۱ هزار و ۶ متر مکعب آب مورد استفاده قرار گرفته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴.۱ درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به اینکه مصرف آب در پی درجه حرارت دما همچنان بالاست، افزود: هم اکنون ۶۸ درصد منابع مصرفی از آب‌های سطحی و ۳۲ درصد آب‌های زیر زمینی است، در حالیکه مصرف آب‌های زیرزمینی از دامنه ۲۵ درصد نباید فراتر باشد.

احمد نسب ادامه داد: با استمرار روند کنونی مصرف آب‌های زیرزمینی و سطحی، بدون تردید در ۶ ماهه دوم سال در تامین آب مورد نیاز دچار مشکل می‌شویم.

قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به اینکه برداشت بی رویه از آب‌های زیرزمینی پاشنه آشیل ما محسوب می‌شود، بیان کرد: برداشت بیش از ۲۵ درصد از منابع آب‌های زیر زمینی به معنای پیشخور کردن آب و به خظر انداختن منابع آبی نسل‌های آینده است.

وی، حجم ذخیره آب سد کرج را ۱۸۳ میلیون متر مکعب، لار ۲۷۷ میلیون متر مکعب، لتیان ۷۰ میلیون متر مکعب، طالقان ۴۱۰ میلیون متر مکعب و ماملو ۲۴۳ میلیون متر مکعب اعلام کرد.

احمد نسب با اشاره به راهکار‌های ساده رعایت الگوی مصرف آب گفت: اجتناب از مصرف آب شرب برای شست و شوی حیاط و باغچه، نصب سایه بان و جلوگیری از نشت کولر‌های آبی، استفاده از فلاش تانک‌های دو منظوره، کاهش زمان دوش گرفتن به کمتر از ۵ دقیقه و بررسی کنتور‌های آب و رفع شکستگی لوله از جمله اقداماتی است که می‌تواند در کاهش هدر رفت آب تاثیر بسزایی داشته باشد.

این مقام مسئول در پایان تصریح کرد: اگرچه وضعیت آب‌های سطحی نسبت به مدت مشابه سال قبل مناسب‌تر است، اما بارش‌های اخیر به سبب خشکسالی‌های ۱۰ تا ۱۲ سال اخیر تاثیری بر سفره‌های زیرزمینی نداشته است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

مراقب کلاهبرداران از آب باشید

می متالز - شرکت آب و فاضلاب استان تهران به تمامی مشترکان این شرکت نسبت به دریافت وجه نقد از سوی برخی سوء‌ استفاده‌کنندگان با نام این شرکت هشدار داد.
 

حذف قبوض کاغذی آب ۳۰ درصد مشترکان تهرانی تا پایان سال

می متالز - مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران اعلام کرد: از میان یک میلیون و ۸۰۰ هزار مشترک آب استان تهران، قبوض کاغذی ۳۰ درصد مشترکان تک واحدی استان تا پایان امسال حذف خواهد شد.
 

موافقت اولیه با تخفیف ۵۰ درصدی به حفاری‌های فاضلاب تهران

می متالز - مدیرعامل سازمان آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به درخواست از شورای شهر برای ارائه تخفیف ۵۰ درصدی در راستای تکمیل شبکه آب و فاضلاب گفت: موافقت‌های اولیه انجام شده و این موضوع باید در صحن شورا هم تصویب شود.
 

حذف قبوض کاغذی آب در چند مرحله

می متالز - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به حذف قبوض کاغذی آب تا پایان دولت دوازدهم، آخرین وضعیت این طرح را تشریح و اعلام کرد فعلا نیازی نیست مشترکان اقدامی انجام دهند.
 

قبوض آب با تعرفه‌های جدید از خرداد/هزینه برخی قبض‌ها بیش از آب بها

می متالز - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان اینکه قبوض آب براساس تعرفه‌های جدید اول خردادماه صادر می‌شود، گفت: متوسط قبوض آب در برخی نقاط به ۷ هزار تومان می‌رسد، اما هزینه تمام شده صدور قبوض ۱۵ هزار تومان است و اگر می‌شد، قبض آب صادر نمی‌کردیم.
 مدیرعامل شرکت آبفای استان تهران؛

ذخایر آبی سدهای تهران همچنان کمتر از سال گذشته است

می متالز - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با تاکید بر اینکه در دو ماه اخیر ذخایر برفی سدهای استان تهران از وضعیت هشدار خارج شد گفت:بارندگی‌های چندماه اخیر صرفا تراز ذخایر منفی سدها را جبران کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما