خبر
آب  
قائم مقام شرکت آب و فاضلاب:

رشد بی رویه مصرف آب در پی افزایش دمای هوا / سفره‌های زیر زمینی در معرض خطر هستند

می متالز - احمد نسب گفت: تاکنون ۳ میلیون و ۶۵۱ هزار متر مکعب آب مصرف شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴.۱ درصد رشد کرده است.

به گزارش می متالز، محمد رضا احمد نسب قائم مقام مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران، با انتقاد از رشد بالای مصرف آب اظهار کرد: بنابر آمار در تاریخ اول مرداد، ۳ میلیون و ۶۵۱ هزار و ۶ متر مکعب آب مورد استفاده قرار گرفته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴.۱ درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به اینکه مصرف آب در پی درجه حرارت دما همچنان بالاست، افزود: هم اکنون ۶۸ درصد منابع مصرفی از آب‌های سطحی و ۳۲ درصد آب‌های زیر زمینی است، در حالیکه مصرف آب‌های زیرزمینی از دامنه ۲۵ درصد نباید فراتر باشد.

احمد نسب ادامه داد: با استمرار روند کنونی مصرف آب‌های زیرزمینی و سطحی، بدون تردید در ۶ ماهه دوم سال در تامین آب مورد نیاز دچار مشکل می‌شویم.

قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به اینکه برداشت بی رویه از آب‌های زیرزمینی پاشنه آشیل ما محسوب می‌شود، بیان کرد: برداشت بیش از ۲۵ درصد از منابع آب‌های زیر زمینی به معنای پیشخور کردن آب و به خظر انداختن منابع آبی نسل‌های آینده است.

وی، حجم ذخیره آب سد کرج را ۱۸۳ میلیون متر مکعب، لار ۲۷۷ میلیون متر مکعب، لتیان ۷۰ میلیون متر مکعب، طالقان ۴۱۰ میلیون متر مکعب و ماملو ۲۴۳ میلیون متر مکعب اعلام کرد.

احمد نسب با اشاره به راهکار‌های ساده رعایت الگوی مصرف آب گفت: اجتناب از مصرف آب شرب برای شست و شوی حیاط و باغچه، نصب سایه بان و جلوگیری از نشت کولر‌های آبی، استفاده از فلاش تانک‌های دو منظوره، کاهش زمان دوش گرفتن به کمتر از ۵ دقیقه و بررسی کنتور‌های آب و رفع شکستگی لوله از جمله اقداماتی است که می‌تواند در کاهش هدر رفت آب تاثیر بسزایی داشته باشد.

این مقام مسئول در پایان تصریح کرد: اگرچه وضعیت آب‌های سطحی نسبت به مدت مشابه سال قبل مناسب‌تر است، اما بارش‌های اخیر به سبب خشکسالی‌های ۱۰ تا ۱۲ سال اخیر تاثیری بر سفره‌های زیرزمینی نداشته است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

قبوض آب با تعرفه‌های جدید از خرداد/هزینه برخی قبض‌ها بیش از آب بها

می متالز - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان اینکه قبوض آب براساس تعرفه‌های جدید اول خردادماه صادر می‌شود، گفت: متوسط قبوض آب در برخی نقاط به ۷ هزار تومان می‌رسد، اما هزینه تمام شده صدور قبوض ۱۵ هزار تومان است و اگر می‌شد، قبض آب صادر نمی‌کردیم.
 مدیرعامل شرکت آبفای استان تهران؛

ذخایر آبی سدهای تهران همچنان کمتر از سال گذشته است

می متالز - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با تاکید بر اینکه در دو ماه اخیر ذخایر برفی سدهای استان تهران از وضعیت هشدار خارج شد گفت:بارندگی‌های چندماه اخیر صرفا تراز ذخایر منفی سدها را جبران کرد.
 مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران:

سدهای تهران هنوز 150 میلیون مترمکعب کسری دارند/ افزایش 300 درصدی بارندگی نسبت به مدت مشابه سال گذشته

می متالز - مدیرعامل آبفای استان تهران گفت: تا ساعت شش و نیم صبح امروز 46 میلی‌متر بارندگی در تهران داشتیم که نسبت به سال گذشته 300 درصد نسبت به درازمدت 50 درصد افزایش داشته است.
 مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران اعلام کرد

وجود ۸۰ چاه دارای نیترات بالا در جنوب تهران/۱۰ سال است که از این چاه‌ها استفاده نمی شود

می متالز - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان اینکه سالهاست که حدود ۷۰ تا ۸۰ چاه آب دارای نیترات بالا در جنوب تهران وجود دارد اما به هیچ وجه از آنها استفاده نمی شود گفت:آب چاه‌های جنوب تهران که نیترات دارند وارد مدار نمی شوند.
 مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران:

تهران تا پایان امسال به ۳۰ مخزن اضطراری آب مجهز می‌‌شود

می متالز - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان اینکه تا سال ۱۴۰۱ تمام ۳۷۴ مخزن اضطراری تامین آب شرب شهر تهران تکمیل و به بهره‌برداری خواهند رسید، گفت: تا پایان سال جاری تعداد مخازن اضطراری در مناطق تهران به ۳۰ مخزن خواهد رسید.
 مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران عنوان کرد؛

امکان تامین آب دو میلیون نفر تنها با ۱۰ درصد صرفه‌جویی

می متالز - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: سالانه در استان تهران یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون متر مکعب آب شرب به مصرف می‌رسد که با تنها ۱۰ درصد صرفه‌جویی شهروندان امکان تامین آب مورد نیاز حدود دو میلیون نفر فراهم می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما