خبر
اقتصاد   انرژی هسته ای  

چهار شرط پمپئو برای توافق جدید با ایران اعلام شد / دو هدف ادامه فشارها

می متالز - وزیرخارجه آمریکا با ادعای ضعیف شدن ایران و دو هدف اصلی از ادامه فشارها، اعلام کرد: مذاکره برای توافق جدید جامع و بلندمدت باید با چهار موضوع باشد.

به گزارش می متالز، مایک پمپئو با انتشار یادداشتی در "یواس‌ای‌تودی" اعلام کرد: فشار آمریکا، ایران را ضعیف کرده و با دو هدف در جریان است. اول محروم کردن ایران از منابع مالی و مخرب برای منطقه و دوم مجبور کردن به مذاکره و توافق جدید جامع و بلندمدت با چهار موضوع برنامه هسته‌ای، تولید و اشاعه موشک بالستیک، حمایت از گروه‌های تروریستی و نیابتی، رفتار و بازداشت غیرقانونی شهروندان آمریکایی.

برجام برای مقابله با رفتار شرورانه ایران ناکارآمد بوده و ایران علاوه بر سوریه و لبنان از طریق کمک مالی، سلاح و آموزش به حوثی‌های یمن، منجر به تداوم درگیری و رنج مردم یمن شده است. اما فشار آمریکا کارآمد بوده و رژیم و نیروهای نیابتی‌ ایران ضعیف‌تر از قبل شده اند و بنابر اعلام شبه‌نظامیان حمایت شده ایران، مانند قبل پول کافی نیست و بودجه نظامی ایران و سپاه در سال ۲۰۱۹ با کاهش ۲۸ و ۱۷ درصدی روبرو شده است.

با این اوصاف آمریکا در کنار افزایش هزینه توسعه‌طلبی ایران، خواهان توافق جامع و رابطه بسیار مسالمت‌آمیز و پایدار بوده و منتظر زمانی است که بتواند برای صلح و رفاهی مردم ایران کمک کند. "

کد خبر: 48839
تاریخ: 1398/05/16 - 12:42
منبع: بورس پرس

آمریکا  مایک پمپئو  برجام  موشک بالستیک 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 با وجود خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریم‌ها انجام شد:

برنامه‌ریزی برای خرید هواپیمای فلایت چک دوم

می متالز - در سال ۹۷ حدود ۳۹۰ هزار نشست و برخاست با جابه‌جایی ۴۷ میلیون نفر در فرودگاه‌های کشور انجام گرفته است که با این آمار، ۱۵ درصد کاهش در نشست و برخاست، ۱۷ درصد کاهش در اعزام و پذیرش و ۱۵ درصد بار مسافر کاهش یافته است.
 یک مقام مسئول در سازمان هواپیمایی کشوری:

ایران در اجلاس ایکائو علیه تحریم‌های آمریکا کاربرگ ارائه می‌کند

می متالز - مدیرکل دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری از اراده ایران برای ارائه چند کاربرگ علیه تحریم‌های آمریکا در اجلاس عمومی ایکائو خبر داد.
 

نفت برنت ۶۰ دلار و ۲ سنت

می متالز - قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۱۰ سنت افزایش به ۶۰ دلار و ۲ سنت رسید.
 

ارزش ریال بعد از سقوط پهپاد آمریکایی افزایش یافت/ایران با اصلاحات ارزی به جنگ ترامپ رفت

می متالز - ایران طی ماه‌های گذشته توانسته است با اجرای برخی سیاست‌های ارزی ارزش ریال را 30 درصد نسبت به اوایل سال 2019 افزایش دهد و از 156000 ریال در برابر دلار به 118000 ریال در برابر دلار برساند.
 

خودرو‌های برقی بسیار گرانند

می متالز - بر خلاف چیزی که تحلیل‌گران و رسانه‌ها اعلام می‌کنند، مصرف‌کنندگان چندان درباره آینده خودرو‌های برقی خوش‌بین نیستند.
 

هاویستو: نگاه فنلاند به اینستکس مثبت است

می متالز - وزیر خارجه فنلاند در نشست خبری با همتای ایرانی خود تاکید کرد که این کشور برای ایفای نقش اتحادیه اروپا در برجام تمام تلاش خود را به کار خواهد بست.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما