خبر
اقتصاد   انرژی هسته ای  

چهار شرط پمپئو برای توافق جدید با ایران اعلام شد / دو هدف ادامه فشارها

می متالز - وزیرخارجه آمریکا با ادعای ضعیف شدن ایران و دو هدف اصلی از ادامه فشارها، اعلام کرد: مذاکره برای توافق جدید جامع و بلندمدت باید با چهار موضوع باشد.

به گزارش می متالز، مایک پمپئو با انتشار یادداشتی در "یواس‌ای‌تودی" اعلام کرد: فشار آمریکا، ایران را ضعیف کرده و با دو هدف در جریان است. اول محروم کردن ایران از منابع مالی و مخرب برای منطقه و دوم مجبور کردن به مذاکره و توافق جدید جامع و بلندمدت با چهار موضوع برنامه هسته‌ای، تولید و اشاعه موشک بالستیک، حمایت از گروه‌های تروریستی و نیابتی، رفتار و بازداشت غیرقانونی شهروندان آمریکایی.

برجام برای مقابله با رفتار شرورانه ایران ناکارآمد بوده و ایران علاوه بر سوریه و لبنان از طریق کمک مالی، سلاح و آموزش به حوثی‌های یمن، منجر به تداوم درگیری و رنج مردم یمن شده است. اما فشار آمریکا کارآمد بوده و رژیم و نیروهای نیابتی‌ ایران ضعیف‌تر از قبل شده اند و بنابر اعلام شبه‌نظامیان حمایت شده ایران، مانند قبل پول کافی نیست و بودجه نظامی ایران و سپاه در سال ۲۰۱۹ با کاهش ۲۸ و ۱۷ درصدی روبرو شده است.

با این اوصاف آمریکا در کنار افزایش هزینه توسعه‌طلبی ایران، خواهان توافق جامع و رابطه بسیار مسالمت‌آمیز و پایدار بوده و منتظر زمانی است که بتواند برای صلح و رفاهی مردم ایران کمک کند. "

کد خبر: 48839
تاریخ: 1398/05/16 - 12:42
منبع: بورس پرس

آمریکا  مایک پمپئو  برجام  موشک بالستیک 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی

می متالز - قیمت نفت در معاملات روز جمعه با افزایش اندکی همراه شد و بازار این کالا را همراه با بازارهای سهام با روند افزایشی قیمت همراه کرد.
 صلح تعرفه ای آغاز شد:

کلیات توافق میان آمریکا و چین به امضا رسید

می متالز - توافق اولیه تجاری میان چین و آمریکا درحالی به امضا رسید که با خواسته‌های پیشین «دونالد ترامپ» فاصله‌دارد. تحلیلگران اعتقاد دارند ناتوانی کاخ‌سفید برای تحمیل خواسته‌هایش بر پکن در کنار استفاده انتخاباتی از توافق، ترامپ را مجبور به امضای توافق کرد.
 کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:

نجات شاخص توسط "بنیادی‌ها"

می متالز - مدیرعامل کارگزاری بانک دی گفت: پس از فروش هیجانی سهامداران و بازگشت شاخص و قیمت‌ها به روند صعودی، اتفاقی که به مرور زمان شاهد آن هستیم کاهش حساسیت و افزایش باور به بازار سرمایه است.
 فاز نخست صلح تجاری چین - آمریکا امضا شد

موج منفی علیه توافق پکن - واشنگتن

می متالز - اواخر روز چهارشنبه گذشته دونالد ترامپ توافق تجاری موقت خود با چین موسوم به فاز ۱ توافق تجاری را امضا کرد.
 رویترز اعلام کرد؛

حرکت نفت در مسیر صعود

می متالز - قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات روز جمعه با ۲۳ سنت افزایش به ۶۴ دلار و ۸۵ سنت رسید
 جدیدترین نظرسنجی سالانه رویترز نشان داد؛

قیمت نفت تا پنج سال دیگر همین است

می متالز - جدیدترین نظرسنجی سالانه رویترز از متخصصان نشان داد که انتظارات بلندمدت درباره قیمت‌های نفت در حدود ۶۵ تا ۷۰ دلار در هر بشکه ثابت مانده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما