خبر
بورس و سهام   کاشی و سرامیک  

آماده باش به سهامداران این کاشی ساز/ برآیند حقوقی‌ها در «کلوند» در جهت خروج رسم می‌شود

می متالز - سهام «کلوند» در دو روز اخیر در سقف قیمتی معامله شد و افزایش حجم معاملات نشانه‌هایی را بروز می‌دهد.

به گزارش می متالز به نقل از واحد آمار و نظرسنجی (آبسیم پلاس) بورس نیوز، شرکت «صنایع کاشی و سرامیک الوند» چندی پیش از افزایش ۱۲ تا ۳۰ درصدی نرخ انواع محصولات، خبر داده بود.

این شرکت در ۴ ماهه نخست سال جاری موفق به فروش ۵۵۶ میلیارد ریال از محصولات خود شد که معادل ۲۷ درصد مبلغ فروش پیش بینی شده است.

«کلوند» با رشد فروش خود توانست در ۳ ماهه نخست به سود خالص ۳۳ میلیارد ریالی دست یابد که ۱۲۹ درصد بیش از مدت مشابه سال گذشته است. بنابراین، با توجه به این که فروش ماه‌های ابتدایی سال بالاتر از سال قبل است، انتظار می‌رود روند رو به رشد این کاشی ساز همچنان ادامه یابد و در پایان شاهد ثبت درآمد و سود بالاتر نسبت به گذشته باشیم.

این سهم در بازار سرمایه نیز عملکرد موفقی از خود نشان داده و از ابتدای سال جاری تا به امروز بازدهی ۸۹ درصدی را به معرض نمایش گذاشته است. در سال گذشته نیز بازدهی ۷۴ درصدی را در کارنامه خود ثبت کرد.
در نظرسنجی  آبسیم پلاس در خصوص معاملات روز گذشته «کلوند»، ۴۸ درصد از شرکت کنندگان رأی به خرید این سهم دادند و ۵۲ درصد دیگر، موقعیت فروش را برگزیدند.

به این ترتیب، در تابلوی معاملات، عدد ۵۴ در مقابل تعداد خریداران و عدد ۴۳ در برابر تعداد فروشندگان قرار گرفت که نشان از قدرت بیشتر فروشندگان داشت.

ارزش بازار این شرکت کاشی ساز هم اکنون بالغ بر ۲۷۹۶ میلیارد ریال است.

حقوقی‌های بازار سرمایه در مدت سپری شده از سال ۹۸ بالغ بر ۲۳ میلیارد ریال از سهام «کلوند» را به حقیقی‌ها واگذار کردند و عزم خود را بر خروج گذاشتند.

بررسی روند معاملات «کلوند» حاکی از آن است که قیمت سهم در مجموع رو به رشد حرکت کرده و شاید بتوان چنین گفت که در اغلب موارد با افزایش قابل توجه حجم معاملات، روند صعودی قیمت سهم با وقفه همراه شده است.

کد خبر: 48878
تاریخ: 1398/05/15 - 18:18
منبع: بورس نیوز

صنایع کاشی و سرامیک الوند  کلوند  سود خالص  سهم 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

۷۰ درصد از درآمد “کچاد” را سود تشکیل می‌دهد

می متالز - شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در دوره سه ماهه منتهی به خرداد ۹۸ مبلغ یک هزار و ۵۱۱ میلیارد تومان سود خالص شناسایی کرده است که ۷۰% از درآمد شرکت را تشکیل می‌دهد.
 

بیمه سینا بهار امسال ۱۰۴ درصد بیشتر سود کرد

می متالز - بررسی صورت‌های مالی سه ماه اول سال ۹۸ شرکت بیمه سینا نشان می دهد که این شرکت در این مدت توانسته سود هر سهم را ۱۰۴ درصد افزایش داده و به مبلغ ۵۵ ریال برساند.
 توسط مدیرعامل:

"فسازان" اطلاعات تکمیلی داد/سهم صادرات با درآمد ۱.۵ میلیون یورویی

می متالز - مدیرعامل غلتک سازان سپاهان ضمن اعلام آخرین اطلاعات تکمیلی این شرکت از سهم ۱۵ تا ۲۰ تولیدات به صادرات محصولات و کسب درآمد ۱.۵ میلیون یورویی طی سه ماه گذشته از این محل خبر داد.
 معاون مالی و اقتصادی شرکت فولاد هرمزگان تاکید کرد:

تکرار سود ۳ ماهه در دوره های بعد/ موفقیت «هرمز» در کاهش بهای تمام شده

می متالز - ظرفیت فعلی شرکت، ۱.۵ میلیون تن است؛ البته برنامه افزایش ظرفیت نیز در قالب کنسرسیوم فوق تا سقف 6/7 میلیون تن در دست پیگیری است.
 

اثر رشد ۲۱۴ درصدی سود زیرمجموعه "شیران" بر شرکت اصلی

می متالز - سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران با انتشار گزارش عملکرد حسابرسی شده ۶ ماهه زیرمجموعه ۱۰۰ درصدی از اثر رشد ۲۱۴ درصدی سود آن بر شرکت اصلی خبر داد.
 

شاخص در آستانه ورود به کانال ۲۶۳ هزار واحدی

می متالز - شاخص بورس تهران امروز با افزایش ۱۹۴۹ واحدی عدد ۲۶۲ هزار و ۹۴۱ واحد را ثبت کرد. شاخص هم وزن نیز با ۱۱۴۵ واحد افزایش به رقم ۷۰ هزار و ۴۶۶ واحد رسید. شاخص بازار اول در کانال ۱۹۱ هزار واحدی وارد شد و شاخص بازار دوم نیز عدد ۵۳۲ هزار و ۵۲۱ واحد را ثبت کرد. همچنین آیفکس با افزایش ۲۴ واحدی به عدد سه هزار و ۵۳۴ واحد رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما