خبر
بورس و سهام   کاشی و سرامیک  

آماده باش به سهامداران این کاشی ساز/ برآیند حقوقی‌ها در «کلوند» در جهت خروج رسم می‌شود

می متالز - سهام «کلوند» در دو روز اخیر در سقف قیمتی معامله شد و افزایش حجم معاملات نشانه‌هایی را بروز می‌دهد.

به گزارش می متالز به نقل از واحد آمار و نظرسنجی (آبسیم پلاس) بورس نیوز، شرکت «صنایع کاشی و سرامیک الوند» چندی پیش از افزایش ۱۲ تا ۳۰ درصدی نرخ انواع محصولات، خبر داده بود.

این شرکت در ۴ ماهه نخست سال جاری موفق به فروش ۵۵۶ میلیارد ریال از محصولات خود شد که معادل ۲۷ درصد مبلغ فروش پیش بینی شده است.

«کلوند» با رشد فروش خود توانست در ۳ ماهه نخست به سود خالص ۳۳ میلیارد ریالی دست یابد که ۱۲۹ درصد بیش از مدت مشابه سال گذشته است. بنابراین، با توجه به این که فروش ماه‌های ابتدایی سال بالاتر از سال قبل است، انتظار می‌رود روند رو به رشد این کاشی ساز همچنان ادامه یابد و در پایان شاهد ثبت درآمد و سود بالاتر نسبت به گذشته باشیم.

این سهم در بازار سرمایه نیز عملکرد موفقی از خود نشان داده و از ابتدای سال جاری تا به امروز بازدهی ۸۹ درصدی را به معرض نمایش گذاشته است. در سال گذشته نیز بازدهی ۷۴ درصدی را در کارنامه خود ثبت کرد.
در نظرسنجی  آبسیم پلاس در خصوص معاملات روز گذشته «کلوند»، ۴۸ درصد از شرکت کنندگان رأی به خرید این سهم دادند و ۵۲ درصد دیگر، موقعیت فروش را برگزیدند.

به این ترتیب، در تابلوی معاملات، عدد ۵۴ در مقابل تعداد خریداران و عدد ۴۳ در برابر تعداد فروشندگان قرار گرفت که نشان از قدرت بیشتر فروشندگان داشت.

ارزش بازار این شرکت کاشی ساز هم اکنون بالغ بر ۲۷۹۶ میلیارد ریال است.

حقوقی‌های بازار سرمایه در مدت سپری شده از سال ۹۸ بالغ بر ۲۳ میلیارد ریال از سهام «کلوند» را به حقیقی‌ها واگذار کردند و عزم خود را بر خروج گذاشتند.

بررسی روند معاملات «کلوند» حاکی از آن است که قیمت سهم در مجموع رو به رشد حرکت کرده و شاید بتوان چنین گفت که در اغلب موارد با افزایش قابل توجه حجم معاملات، روند صعودی قیمت سهم با وقفه همراه شده است.

کد خبر: 48878
تاریخ: 1398/05/15 - 18:18
منبع: بورس نیوز

صنایع کاشی و سرامیک الوند  کلوند  سود خالص  سهم 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد:

بی‌اهمیتی "سهام عدالت" برای دولتی‌ها

می متالز - "سهام عدالت" باید وارد بازار سرمایه شود تا کارآمدی خود را نمایش بگذارد اما؛ اختلاف‌نظر‌های موجود منتقدان، به راحتی حل نمی‌شود.
 

پیامدهای کلان سیاست بنزینی

می متالز - پس از اجرایی شدن طرح سهمیه‌بندی بنزین، دولتمردان وعده دادند که تمام منابع درآمدی حاصل از محل افزایش قیمت بنزین به‌صورت یارانه به ۷ دهک اعطا خواهد شد که طبق بررسی‌ها منابعی نیز برای دهک هشتم در نظر گرفته شده است.
 نوبخت مطرح کرد:

دولت بین ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومان بسته حمایتی پرداخت کرد

می متالز - رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان این که سهمیه بندی بنزین را طبق قانون، برنامه و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باید انجام می‌دادیم، گفت: در این بخش به دنبال محدود کردن مصرف هستیم تا منابع حاصل از آن نیز به مردم برگردانده شود.
 

وزیرصنعت از بهانه جویی و سنگ اندازی بانک‌ها برای تولیدکنندگان خبر داد

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این که حدود ۲ هزار تریلیون تومان نقدینگی در کشور وجود دارد که غیر مولد است؛ گفت که رابطه میان تولید کنندگان و بانک ها " پر دغدغه " است و بیشترین گله مندی از عدم همراهی بانک ها و سنگ اندازی آن‌ها است.
 مدیرعامل شرکت ملی فولاد عنوان کرد:

بازخورد اولتیماتوم کمیته تخصصی فولاد به زودی مشخص می شود

می متالز - مصوبه‌ای که کمیته تخصصی فولاد اعلام کرده است بر اساس نیاز بازار بوده ولی ما احساس می‌کنیم که نیاز داخل به این مقدار نیست لذا باید این مصوبه مجدداً مورد بررسی قرار بگیرد.
 مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر:

نقش کلیدی مردم در کنترل قیمت ها و ایجاد آرامش در بازار

می متالز - قائدی بیان کرد: در شرایط فعلی نقش مردم در کنترل قیمت ها و ایجاد آرامش در بازار کلیدی است، مردم عزیز می توانند با تماس با شماره تلفن ۱۲۴ اداره کل صنعت، معدن و تجارت و همچنین شماره ۱۳۵ اداره کل تعزیرات حکومتی گزارشات خود را ثبت کنند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما