خبر
حمل و نقل   دریانوردی، بنادر و کشتیرانی  
کاظم زاده مطرح کرد:

مشکل شرکت های کشتیرانی برای تأمین سوخت/ سازمان بنادر مشکلات شرکت ها را بررسی و حل کند

می متالز - رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس گفت: یکی از مشکلات شرکت های کشتیرانی بعد از تحریم، تأمین سوخت کشتی است، از این رو سازمان بنادر باید به این مسئله ورود کرده و نسبت به تأمین سوخت کشتی ها اقدام کند.

به گزارش می متالز، شادمهر کاظم زاده رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به موضوعات مطرح شده درباره افزایش چشمگیر تعرفه حمل و نقل دریایی در یک سال اخیر، گفت: متأسفانه بعد از اجرایی شدن تحریم ها، شرکت های کشتیرانی با مشکلات بسیاری برای ادامه فعالیت رو به رو شده اند که این مسئله عملا بر قیمت حمل و نقل کالا اثر مستقیم داشته است.

افزایش چشمگیر تعرفه حمل و نقل دریایی به ضرر شرکت های کشتیرانی نیز خواهد بود

قطعا افزایش چشمگیر تعرفه حمل و نقل دریایی تنها به ضرر صادرکنندگان و واردکنندگان نیست، بلکه با کاهش سفارش حمل و نقل دریایی، شرکت های کشتیرانی نیز متضرر خواهند شد.

نماینده مردم دهلران، آبدانان و دره شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قطعا افزایش چشمگیر تعرفه حمل و نقل دریایی تنها به ضرر صادرکنندگان و واردکنندگان نیست، بلکه با کاهش سفارش حمل و نقل دریایی، شرکت های کشتیرانی نیز متضرر خواهند شد.

مشکل شرکت های کشتیرانی برای تأمین سوخت/ سازمان بنادر مشکلات شرکت ها را بررسی و حل کند

وی گفت: یکی از مشکلات شرکت های کشتیرانی بعد از تحریم، قیمت و نحوه تأمین سوخت کشتی بوده، از این رو به نظر من سازمان بنادر و کشتیرانی باید به این مسئله به عنوان یکی از دغدغه های بزرگ شرکت های حمل و نقل دریایی، ورود کرده و نسبت به تأمین سوخت کشتی ها اقدام کند.

کاظم زاده ادامه داد: به نظر من سازمان کشتیرانی در وضعیت تحریمی می تواند با مدیریت صحیح منابع و برنامه ریزی دقیق از شرکت های کشتیرانی حمایت کند تا در این شرایط به این شرکت ها کمترین فشار وارد شود.

شرکت های کشتیرانی نباید به بهانه تحریم، تعرفه حمل و نقل دریایی را بالا ببرند

وی گفت: البته شرکت های کشتیرانی نباید به بهانه تشدید تحریم ها از این فضا سوء استفاده کرده و تعرفه حمل و نقل دریایی را به صورت غیرمنطقی و چشمگیر بالا ببرند، از این رو ضروری است که سازمان بنادر و کشتیرانی بر عملکرد شرکت های مربوطه و تعرفه گذاری ها نظارت دقیق داشته باشد.

رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس گفت: قطعا اگر سازمان بنادر در ماه های آتی بتواند دغدغه ها و مشکلات شرکت های کشتیرانی را تأمین کند، تعرفه حمل و نقل دریایی باید به صورت منطقی کاهش یابد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیر طرح، برنامه و بودجه سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور

بخش خصوصی و حقوق دولتی یاری‌گر بودجه زمین‌شناسی

می‌متالز - بودجه یک کشور، نشان‌دهنده جایگاه دولت در اقتصاد و تعیین‌کننده حدود دخالت دولت در این حوزه است.بودجه ۱۹۸۸ هزار میلیارد تومانی سال ۱۳۹۹ در حالی به مجلس شورای اسلامی ارائه شده که بررسی‌ها نشان می‌دهد سهم نفت در بودجه تدوین شده بسیار کم است.
 کریمی تاکید کرد:

لزوم استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان برای تولید سوخت کم‌سولفور کشتی ها

می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بر لزوم استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان برای تولید سوخت کم‌سولفور کشتی ها در پالایشگاه های کشور تاکید کرد.
 هاشمی تختی نژاد خبر داد:

کاهش هزینه های بندری با الحاق بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری به منطقه آزاد چابهار

می متالز - رئیس کمیته بنادر کمیسیون عمران مجلس گفت: الحاق بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری به محدوده منطقه آزاد تجاری- صنعتی چابهار زمینه را برای فعالیت اقتصادی بیشتر تاجران فراهم می کند، زیرا الحاق این بنادر به منطقه آزاد بخشی از هزینه های مرتبط با واردات و صادرات را کم می کند.
 در هفته جاری صورت می گیرد؛

بررسی لایحه واگذاری اموال، تأسیسات و ماشین‌آلات شرکت آب و فاضلاب در نشست کمیسیون عمران مجلس

می متالز - در نشست هفته جاری کمیسیون عمران مجلس، لایحه واگذاری اموال، تأسیسات و ماشین‌آلات شرکت آب و فاضلاب مورد بررسی قرار می گیرد.
 کیانپور تشریح کرد:

راهکارهای بهبود اقتصاد کشور؛ از اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه تا خروج بانک‌ها از عرصه بنگاه‌داری

می متالز - نماینده مجلس دهم گفت: برای بهبود وضعیت اقتصادی و تولید کشور، بانک ها باید از عرصه بنگاه داری خارج شده و در راستای حمایت از بخش تولید گام بردارند.
 سرپرست معاونت حقوقی، مجلس و امور استانهای وزارت صمت:

سیل اخیر خسارتی به زیرساخت های صنعت و معدن در مناطق سیل زده نزد/ سازمان های صمت استانی بر اساس مسوولیت های اجتماعی برای کمک به مناطق سیل زده اعلام آمادگی کرده اند

می متالز - سرپرست معاونت حقوقی، مجلس و امور استانهای وزارت صمت گفت: با توجه به ارزیابی های انجام شده در سیل اخیر در حوزه زیرساختهای صنعت و معدن خساراتی نداشتیم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما