خبر
علوم   فن آوری های نوین  

«اوبر» و پیش‌بینی از طریق تحلیل داده‌ها

می متالز - شرکت اوبر این روزها از روش پیش بینی داده‌ها یا پیش‌بینی از طریق علم داده‌ها برای مدیریت تولید محصولات و ارائه سرویس‌های بهتر، زیاد استفاده می‌کند.

به گزارش می متالز، شرکت اوبر این روزها از روش پیش بینی داده‌ها یا پیش‌بینی از طریق علم داده‌ها برای مدیریت تولید محصولات و ارائه سرویس‌های بهتر، زیاد استفاده می‌کند. در سال‌های اخیر، تکنولوژی‌های یادگیری ماشینی، یادگیری عمیق و برنامه‌ریزی بر اساس اصول علم احتمال، توانسته دستاوردهای بسیار موفقی در زمینه پیش‌بینی داده‌ها ارائه کند. اوبر، علاوه بر استفاده از الگوریتم‌های آماری استاندارد، امکانات پیش‌بینی مختلفی تولید می‌کند که از تکنیک‌های متنوعی بهره می‌برند.

پیش‌بینی‌های استراتژیک در مواردی مانند گمانه زدن درباره درآمد، تولید محصول و میزان خرج و مخارج به کار می‌آید. شرکت‌های مختلف با استفاده از شیوه‌های پیش‌بینی، می‌توانند دریابند که محصولات خود را باید دقیقا تا چه اندازه‌ای تولید کنند یا اینکه مثلا در بخش‌های مختلف چه تعداد کارمند مورد نیاز است. Franziska Bell، مدیر بخش علم داده‌های شرکت اوبر است. وی از تمام کارمندان این شرکت درخواست کرده که اطلاعات بیشتری درباره «علم داده‌ها» کسب کنند. Bell معتقد است: «ما با دسترسی به تخصص در زمینه علوم داده‌ها می‌توانیم ارائه خدمات را ساده‌تر و با نتایج مطلوب‌تر تجربه کنیم.» خانم بل، تیمی را در شرکت اوبر مدیریت می‌کند که همه اعضای آن قابلیت‌هایی در زمینه‌های مهندسی، طراحی و تولید محصولات دارند. این تیم در زمینه توسعه پلت‌فرم‌های Forecast یا پیش‌بینی داده‌ها نیز فعالیت دارد. اوبر با کمک ابزارها و پلت‌فرم‌هایی که این تیم ارائه می‌کنند، قصد دارد خدمات بهتری برای مشتریان ارائه کرده و همچنین به کارمندان بخش‌های مختلف خود نیز کمک کند تا دید بازتری نسبت به نتیجه کار خود داشته باشند.

خانم بل می‌گوید: «ایده بزرگی که هدف ماست ایجاد یک پلت‌فرم پیش‌بینی‌کننده است که کاربرد راحتی داشته باشد. البته تخصص خاصی در زمینه این مدل پیش‌بینی نیاز نیست. تنها چیزی که نیاز داریم، داده‌های ورودی است که توسط کاربر ارائه می‌شود. همچنین باید دورنمایی نیز برای پیش‌بینی خود داشته باشید، مثلا اینکه قرار است تا چه زمانی را پیش‌بینی کنیم.» خانم بل قبل از استفاده از این پلت فرم، جواب به سه سوال را ضروری می‌داند تا مشخص شود که انجام هرگونه سرمایه‌گذاری در هر قسمتی، ارزش دارد یا خیر. سوال شماره یک: آیا این حیطه، می‌تواند به افزایش کیفیت تجربه کاربران کمک کند؟ سوال شماره دو: آیا حیطه مدنظر، موارد مصرف دیگری نیز در شرکت دارد؟ و سوال سوم: روش‌ها و مدل‌های مورد استفاده، چه میزان قابل استفاده دوباره هستند. بل توانست روش خود را در حوزه‌هایی مانند عرضه و تقاضا، تشخیص نقاط ضعف و برنامه‌ریزی ظرفیت‌های سخت‌افزاری، به کار ببندد و نتایج خوبی هم دریافت ‌کند.

بل توضیح می‌دهد: «ارائه تجربه‌های مثبت‌تر برای کاربر، در اولویت ماست و برای رسیدن به این هدف، باید بتوانیم کاملا صحیح، معیارهای عرضه و تقاضا را پیش‌بینی کنیم.» تشخیص نقاط ضعف و موارد دردسرآفرین در کسب و کار شرکتی مانند اوبر، بسیار حیاتی است. این شرکت مدام باید در تلاش باشد که اپلیکیشن برنامه درست کار کند و سفرهای مسافران با مشکلی روبه‌رو نشود. برنامه‌ریزی ظرفیت سخت‌افزاری نیز، یکی از پایه‌ای‌ترین مراحل فرآیند پیش‌بینی با علم داده‌ها است. با استفاده از این پلت‌فرم‌های پیش‌بینی‌کننده، نظارت دقیق روی میزان خرید سخت‌افزارها ممکن می‌شود. خانم بل توضیح می‌دهد: «میزان تقاضا، در کسب و کار ما گاهی اوقات بسیار بالاست و ما نیز شرکت نسبتا جدیدی هستیم. دسترسی به یک پلت‌فرم پیش‌بینی‌کننده و تخصصی در این زمینه می‌تواند به ما بسیار کمک‌کند. این دستاورد به ما کمک می‌‌کند که درصد اشتباه و خطای کمتری داشته باشیم.»

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

سریال تولید خودروهای ناقص

می متالز - در شرایطی که برخی مدیران شرکت‌های خودروساز و همچنین مسوولان ارشد وزارت صمت وعده داده بودند که دیگر محصولات ناقص از خطوط تولید خودروسازان خارج نخواهد شد.
 

تداوم فعالیت‌های تعمیراتی در نیروگاه شهید رجایی قزوین

می متالز - واحد شماره ۳ گازی نیروگاه شهید رجایی، نهمین روز از فعالیت تعمیرات خود را پشت‌سر می‌گذارد.
 

تولید ۶ میلیارد کیلووات‌ساعت انرژی الکتریکی در نیروگاه شهید رجایی

می متالز - از ابتدای فروردین امسال تا نیمه شهریور جاری، ۵ میلیارد و ۷۱۰ میلیون و ۹۵۷ هزار کیلووات‌ساعت انرژی در نیروگاه شهید رجایی، تولید و به شبکه سراسری برق ارسال شده است.
 جدیدترین گزارش منتشر شده از وضعیت ۵۰ محصول منتخب نشان داد

ساز کوک تولید در آغاز تابستان

می متالز - آخرین وضعیت تولید ۵۰ محصول منتخب صنعتی، معدنی و پتروشیمی منتشر شد. رصد وضعیت بنگاه‌های تولیدی در اولین ماه تابستان سال جاری بیانگر آن است از میان محصولات منتخبی که در این دوره زمانی ارزیابی شده‌اند، ۳۱ محصول رشد تولید و ۱۹ محصول افت تولید را نسبت به مدت مشابه سال گذشته ثبت کرده‌اند.
 

سرمایه‌گذاری ۳۳۳ میلیون دلاری «سافت بانک» ژاپن در پروژه خودران

می متالز - صندوق سرمایه‌گذاری سافت بانک ژاپن ۳۳۳ میلیون دلار در پروژه توسعه اتومبیل‌های خودران شرکت «اوبر» سرمایه‌گذاری می‌کند.
 

خام فروشی بدون توجه به نیاز صنایع پتروشیمی/لزوم اصلاح سیاست گذاری

می متالز - کلنگ زنی یک واحد پتروشیمی زنجیره ارزش افزوده صنعت پتروشیمی در حالی زده شده که مواد اولیه مورد نیاز این زنجیره با وجود نیاز داخلی بالا، همچنان عمدتا صادر می شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما