خبر
حمل و نقل   حمل و نقل عمومی  
کاظم زاده مطرح کرد:

ساماندهی و کاهش تعرفه حمل و نقل با تشکیل بورس حمل بار و مسافر

می متالز - رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس گفت: طرح تشکیل بورس حمل بار و مسافر قدم مثبتی در راستای شفاف سازی حوزه حمل و نقل باری و مسافری است و امیدوارم یک سازوکار درست و مسنجم برای ساماندهی این بخش طراحی شود.

به گزارش می متالز، شادمهر کاظم زاده رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به اعلام وصول طرح تشکیل بورس حمل بار و مسافر، گفت: قطعا یکی از ضروریات در حوزه حمل کالا و مسافر، ساماندهی بازار تعرفه و بلیط حمل و نقل است، از این رو به نظر می رسد که این طرح می تواند تا حدودی این حوزه را مدیریت کند.

مشکل رانندگان خودروهای سنگین باید به صورت ریشه ای و کامل رفع شود

نماینده مردم دهلران، آبدانان و دره شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اخیرا مجلس و دولت با مشکل بزرگی درباره حمل و نقل کالا و حقوق مالی رانندگان خودروهای سنگین رو به رو شدند که خوشبختانه مجلس توانست با برگزاری جلسات متعدد این مسئله را تا حدودی حل کند، اما به طور حتم این مسئله باید به صورت ریشه ای و کامل رفع شود.

انتقاد رانندگان از انتخاب گزینشی حمل و نقل کالا و  مسافر توسط تعاونی ها

یکی از اعتراضات رانندگان این بود که تعاونی های حمل و نقل در انتخاب راننده به صورت گزینشی عمل می کنند و این ادعا مطرح می شد که راننده وقتی که برای دریافت بار مراجعه می کند، مدیران مربوطه مبلغی از تعرفه احتسابی را برای خود بر می دارند.

وی ادامه داد: یکی از اعتراضات رانندگان این بود که تعاونی های حمل و نقل در انتخاب راننده به صورت گزینشی عمل می کنند و این ادعا مطرح می شد که راننده وقتی که برای دریافت بار مراجعه می کند، مدیران مربوطه مبلغی از تعرفه احتسابی را برای خود بر می دارند.

فعالیت دلالان و سوداگران در حوزه حمل ونقل باری و مسافر

کاظم زاده گفت: یکی از مشکلات حوزه حمل ونقل باری و مسافر، فعالیت دلالان و سوداگران است، در شرایط کنونی مسافران و رانندگان بیشترین هزینه و زحمت را متحمل می شوند، اما در این میان، دلالان بیشترین سود را کسب می کنند.

ساماندهی و کاهش تعرفه حمل و نقل با تشکیل بورس حمل بار و مسافر

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: در شرایط کنونی قیمت حمل و نقل در بخش های مختلف ثابت نیست، به طور مثال در حمل و نقل هوایی هر روز شاهد افزایش قیمت هستیم و این مسئله موجب اعتراض و نگرانی مسافران شده است، حال به نظر من می توان با رقابتی کردن بازار، فضا را برای کاهش تلاطمات قیمتی مدیریت کرد.

رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: طرح تشکیل بورس حمل بار و مسافر قدم مثبتی در راستای شفاف سازی حوزه حمل و نقل باری و مسافری است و امیدوارم یک سازوکار درست و مسنجم برای ساماندهی این بخش طراحی شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 جذابیت ملک برای سرمایه گذاران کاهش یافت؛

انتقال سرمایه ها از مسکن به بورس

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس معتقد است، در شرایط کنونی به نظر می رسد با افزایش حداکثری قیمت مسکن و کاهش جذابیت بازار مسکن برای سرمایه گذاری، افراد برای سود بیشتر به دنبال انتقال سرمایه خود به بازارهای دیگر اقتصادی از جمله بازار بورس هستند.
 عضو کمیسیون عمران مجلس:

سالیانه تولید ۶۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور ضروری است/ کاهش ۲۵ تا ۳۰ درصدی قیمت مسکن تا پایان سال

می متالز - کیان‌پور گفت: سالیانه باید ۶۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور تولید شود تا شاهد ایجاد ثبات قیمتی در بازار خرید و اجاره مسکن باشیم.
 کیانپور مطرح کرد:

احتمال خروج سرمایه‌های مازاد از بازار معاملات مسکن و انتقال به بازار بورس

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: به نظر می رسد با افزایش حداکثری قیمت مسکن و کاهش جذابیت بازار مسکن برای سرمایه گذاری، افراد برای سود بیشتر به دنبال انتقال سرمایه خود به بازارهای دیگر از جمله بازار بورس هستند.
 یارمحمدی مطرح کرد:

تولید انبوه راه کار کاهش قیمت مسکن در دراز مدت

می متالز - عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: به طور حتم کاهش کنونی قیمت مسکن موقتی بوده و دولت برای تحقق این مسئله در دراز مدت باید برنامه هایی همچون تولید گسترده و انبوه مسکن را عملیاتی کند.
 کاظم زاده مطرح کرد:

کاهش قیمت بازار مسکن با تولید مسکن کارگری در کشور

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: قطعا تولید انبوه مسکن کارگری به دلیل گستردگی جمعیتی می تواند قیمت مسکن را به صورت چشمگیر کاهش دهد.
 

دفاع نماینده مجلس از تشکیل بورس جدید و مخصوص حمل بار و مسافر + مزایا

می متالز - رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس با پیشنهاد طرح تشکیل بورس حمل بار و مسافر گفت: امید می رود یک سازوکار درست و مسنجم برای ساماندهی این بخش طراحی شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما