خبر
مس  
گزارش ۴ ماهه سال ۲۰۱۹ میلادی اعلام شد:

افزایش ظرفیت صنعت مس جهانی در شرایط کاهش تولید

می متالز - ظرفیت صنعت مس جهانی در بخش معادن و مس تصفیه شده، طی ۴ ماهه نخست ۲۰۱۹ میلادی در شرایط کاهش تولید، افزایش یافت.

گزارش می متالز، ایمیدرو، براساس تازه ترین گزارش گروه مطالعات بین المللی مس (ICSG)، ظرفیت کارخانه های مس تصفیه شده طی ۴ ماهه نخست امسال، ۹ میلیون و ۳۲۷ هزار تن بود که نسبت به رقم مدت مشابه سال گذشته میلادی (۹ میلیون و ۷۸ هزار تن)، ۲.۷ درصد افزایش نشان می دهد.

همچنین، ظرفیت معادن مس جهانی ۸ میلیون و ۱۷۰ هزار تن بود که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال گذشته میلادی (۸ میلیون و ۱۴۰ هزار تن)، ۳۷ صدم درصد افزایش یافت.

بنا به این گزارش، شرکت های مس جهانی طی ۴ ماهه امسال، حدود ۶ میلیون و ۵۴۳ هزار و ۸۰۰ تن ماده معدنی تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۱۸ میلادی، ۶ میلیون و ۶۰۴ هزار تن بود که حاکی از کاهش ۹ دهم درصدی میزان تولید است.

از این میزان، ۳ میلیون و ۵۵۲ هزار و ۶۰۰ تن مربوط به قاره «آمریکا»، یک میلیون و ۳۲۰ هزار و ۸۰۰ تن «آسیا»، ۷۳۰ هزار و ۵۰۰ تن «آفریقا»، ۵۸۳ هزار و ۴۰۰ تن «اروپا» و ۳۵۶ هزار و ۵۰۰ تن مربوط به «اقیانوسیه» بوده است.

تولیدکنندگان جهانی مس طی ۴ ماهه نخست سال جاری میلادی، ۷ میلیون و ۸۳۹ هزار تن مس تصفیه شده تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۱۸ میلادی، ۷ میلیون و ۸۴۵ هزار تن بود که نشان دهنده کاهش ۷ صدم درصدی است.

کاهش قیمت جهانی مس

بنا به این گزارش، قیمت جهانی مس طی یک سال گذشته میلادی، با کاهش حدود ۵۶۶ دلاری مواجه شده است. به طوری که قیمت این فلز از حدود ۶۵۰۰ دلار بر تن در ماه مارس ۲۰۱۸ به حدود ۵۹۵۷ دلار در تن طی روزهای اخیر رسیده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رییس صندوق بین‌المللی پول:

توافق تجاری چین و آمریکا بی‌ثباتی اقتصاد جهان را از بین نمی‌برد

می متالز - رییس صندوق بین‌المللی پول می‌گوید امضای فاز نخست توافق تجاری آمریکا و چین بی‌ثباتی‌هایی که رشد اقتصادی جهان را محدود کرده کاهش می‌دهد، هر چند آن را از بین نمی‌برد.
 

صلح دیر هنگام

می متالز - چهارشنبه هفته گذشته در نهایت فاز نخست توافق تجاری بین آمریکا و چین به امضای ترامپ و معاون نخست‌وزیر چین رسید.
 

ضمانت اجرای تعهدات

می متالز - چهارشنبه هفته گذشته آنچه فاز نخست توافق تجاری چین و آمریکا نامیده می‌شود به امضا رسید و برخلاف ادعاهای ترامپ که می‌گوید این توافق یکی از بزرگ‌ترین توافق‌هایی است که تاکنون به امضا رسیده توافق یادشده یک سفارش خرید برای کالاهای آمریکایی و مملو از وعده‌های چین است که ضمانت اجرای آن، ساز و کاری است که هرگز قبلا امتحان نشده است.
 

فریز تعرفه‌ها در سطح فعلی

می متالز - زیان‌های استراتژی ترامپ در قبال چین پیوسته در حال افزایش است و اکنون او باید نشان دهد فواید این استراتژی بیشتر از زیان‌های آن بوده است.
 

توافق چین و آمریکا

می متالز - چهارشنبه گذشته فاز نخست توافق تجاری چین و آمریکا به امضای ترامپ و معاون نخست‌وزیر چین رسید. واکنش بازارها به این رویداد خیلی بزرگ نبود، زیرا از پیش اثر آن بر بازارها گذاشته شده بود. در هفته‌های اخیر همزمان با انتشار اخبار مربوط به نزدیک بودن امضای توافق تجاری، شاخص‌های مالی در بورس‌های بزرگ و قیمت برخی مواد خام افزایش یافته‌اند.
 معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو:

1200 معدن در کشور شناسایی شده است

می متالز - معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو در مراسم افتتاحیه دومین همایش و نمایشگاه تخصصی معادن و صنایع غیرآهنی از شناسایی 1200 معدن در کشور خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما