خبر
مس  
گزارش ۴ ماهه سال ۲۰۱۹ میلادی اعلام شد:

افزایش ظرفیت صنعت مس جهانی در شرایط کاهش تولید

می متالز - ظرفیت صنعت مس جهانی در بخش معادن و مس تصفیه شده، طی ۴ ماهه نخست ۲۰۱۹ میلادی در شرایط کاهش تولید، افزایش یافت.

گزارش می متالز، ایمیدرو، براساس تازه ترین گزارش گروه مطالعات بین المللی مس (ICSG)، ظرفیت کارخانه های مس تصفیه شده طی ۴ ماهه نخست امسال، ۹ میلیون و ۳۲۷ هزار تن بود که نسبت به رقم مدت مشابه سال گذشته میلادی (۹ میلیون و ۷۸ هزار تن)، ۲.۷ درصد افزایش نشان می دهد.

همچنین، ظرفیت معادن مس جهانی ۸ میلیون و ۱۷۰ هزار تن بود که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال گذشته میلادی (۸ میلیون و ۱۴۰ هزار تن)، ۳۷ صدم درصد افزایش یافت.

بنا به این گزارش، شرکت های مس جهانی طی ۴ ماهه امسال، حدود ۶ میلیون و ۵۴۳ هزار و ۸۰۰ تن ماده معدنی تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۱۸ میلادی، ۶ میلیون و ۶۰۴ هزار تن بود که حاکی از کاهش ۹ دهم درصدی میزان تولید است.

از این میزان، ۳ میلیون و ۵۵۲ هزار و ۶۰۰ تن مربوط به قاره «آمریکا»، یک میلیون و ۳۲۰ هزار و ۸۰۰ تن «آسیا»، ۷۳۰ هزار و ۵۰۰ تن «آفریقا»، ۵۸۳ هزار و ۴۰۰ تن «اروپا» و ۳۵۶ هزار و ۵۰۰ تن مربوط به «اقیانوسیه» بوده است.

تولیدکنندگان جهانی مس طی ۴ ماهه نخست سال جاری میلادی، ۷ میلیون و ۸۳۹ هزار تن مس تصفیه شده تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۱۸ میلادی، ۷ میلیون و ۸۴۵ هزار تن بود که نشان دهنده کاهش ۷ صدم درصدی است.

کاهش قیمت جهانی مس

بنا به این گزارش، قیمت جهانی مس طی یک سال گذشته میلادی، با کاهش حدود ۵۶۶ دلاری مواجه شده است. به طوری که قیمت این فلز از حدود ۶۵۰۰ دلار بر تن در ماه مارس ۲۰۱۸ به حدود ۵۹۵۷ دلار در تن طی روزهای اخیر رسیده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 با وجود خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریم‌ها انجام شد:

برنامه‌ریزی برای خرید هواپیمای فلایت چک دوم

می متالز - در سال ۹۷ حدود ۳۹۰ هزار نشست و برخاست با جابه‌جایی ۴۷ میلیون نفر در فرودگاه‌های کشور انجام گرفته است که با این آمار، ۱۵ درصد کاهش در نشست و برخاست، ۱۷ درصد کاهش در اعزام و پذیرش و ۱۵ درصد بار مسافر کاهش یافته است.
 یک مقام مسئول در سازمان هواپیمایی کشوری:

ایران در اجلاس ایکائو علیه تحریم‌های آمریکا کاربرگ ارائه می‌کند

می متالز - مدیرکل دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری از اراده ایران برای ارائه چند کاربرگ علیه تحریم‌های آمریکا در اجلاس عمومی ایکائو خبر داد.
 

نفت برنت ۶۰ دلار و ۲ سنت

می متالز - قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۱۰ سنت افزایش به ۶۰ دلار و ۲ سنت رسید.
 

نیاز کارخانه آلومینیای جاجرم به معادن جدید بوکسیت

می متالز - ‌معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: ماده معدنی بوکسیت یکی از نیازهای مجتمع بزرگ تولیدی آلومینیای جاجرم است.
 دکتر حمیدرضا بادکوبه:

تحول قدرتمند در صنایع آلومینیوم سازی ایران با وجود تحریم/ تحریم اثری بر صنایع آلمینیوم ندارد،عمده مصرف تولید آلمینیوم داخلی است

می متالز - یک کارشناس صنایع آلومینویم گفت:فولاد مس و آلومینیوم ایران در دنیا مشتریان خاص خود را دارند که بسیاری از آنها حافظان منافع آمریکا نیستند.
 

ارزش ریال بعد از سقوط پهپاد آمریکایی افزایش یافت/ایران با اصلاحات ارزی به جنگ ترامپ رفت

می متالز - ایران طی ماه‌های گذشته توانسته است با اجرای برخی سیاست‌های ارزی ارزش ریال را 30 درصد نسبت به اوایل سال 2019 افزایش دهد و از 156000 ریال در برابر دلار به 118000 ریال در برابر دلار برساند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما