خبر
برق  

ماینرها نیروگاه احداث کنند

می متالز - سخنگوی صنعت برق ایران با بیان اینکه مقررات استفاده مراکز استخراج بیت‌کوین از برق در حال تدوین از سوی وزارت نیرو است، گفت: مراکز استخراج بیت‌کوین می‌توانند پس از احداث نیروگاه برق مستقل از شبکه برق از انرژی استفاده کنند.

به گزارش می متالز، مصطفی رجبی مشهدی در خصوص راهکار وزارت نیرو برای تامین برق مراکز استخراج بیت‌کوین گفت: وزارت نیرو دو راهکار برای تامین برق مراکز استخراج بیت‌کوین پیشنهاد دارد که این مراکز می‌توانند برق مورد نیاز خود را به قیمت ریالی برق صادراتی از شبکه سراسری تحویل بگیرند. روش دوم این است که این مراکز برق مورد نیاز خود را از طریق احداث نیروگاه‌های جدید تامین کنند که البته لزوما احداث نیروگا‌ه‌های بزرگ مدنظر نیست.

سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه این مراکز می‌توانند به احداث نیروگاه‌های مقیاس کوچک و حتی تجدیدپذیر اقدام و از برق آن برای استخراج بیت‌کوین استفاده کنند، اظهار کرد: این نیروگاه‌ها می‌توانند مستقل از شبکه سراسری برق اقدام به تولید کنند و نرخ سوخت آنها نیز با ۷ دهم درصد گاز صادراتی محاسبه شود، بنابراین این مراکز می‌توانند مستقل از شبکه سراسری برق به استفاده از انرژی، سپس استخراج بیت‌کوین اقدام کنند.

وی گفت: مراکز استخراج رمزارزها در ساعات پیک مصرف که زمان بحرانی تامین برق در کشور است نمی‌توانند از شبکه سراسری برق استفاده کنند؛ بر این اساس نصب کنتورهای هوشمند برای این مراکز در برنامه قرار گرفته و اطلاع‌رسانی لازم در این زمینه به مراکز تولید بیت‌کوین صورت خواهد گرفت.  وی با اشاره به ابلاغ آیین‌نامه استخراج بیت‌کوین از سوی معاون اول رئیس‌جمهور، گفت: بر این اساس مقرر شده است تا مراکز استخراج رمزارزها با رسمیت یافتن این کسب‌و‌کار و اخذ مجوز از وزارت صمت بتوانند فعالیت خود را شروع کنند. رجبی مشهدی خاطرنشان کرد: وزارت نیرو در حال تدوین مقررات و دستورالعمل‌ها برای شرکت‌های برق منطقه‌ای و توزیع برق است تا یک رفتار مشابه با این مراکز داشته باشند.

وی در پاسخ به این سوال که به هر حال استخراج‌کنندگان ارز نسبت به  تعرفه‌ برق صادراتی اعتراض دارند اظهار کرد: قیمت صادرات برق قرار است توسط وزارت نیرو محاسبه شود و در حال بررسی این موضوع هستیم تا شرایط دقیق‌تری برای ماینرها واستخراج‌کنندگان بیت‌کوین طراحی کنیم. به گفته وی انتظار می‌رود که تمامی کسانی که در این کسب‌و‌کار مشغول به فعالیت هستند، هرچه زودتر برای دریافت مجوز اتصال به شبکه، به شرکت‌های برق منطقه‌ای و توزیع برق مراجعه کنند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

وزارت نیرو در جمع فولادی ها

می متالز - در ادامه حمایت ها از جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی وزارت نیرو به حامیان این جشنواره پیوست.
 

پارک علم و فناوری نیرو راه‌اندازی می‌شود

می متالز - معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو از برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی پارک علم و فناوری نیرو خبر داد و گفت: به‌همین منظور تفاهم‌نامه همکاری میان مدیر مؤسسه آموزش‌های تخصصی صنعت آب و برق و مسوول راه‌اندازی این پارک امضا شد.
 مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد خبر داد:

رفع موانع و تکمیل نیروگاه خورشیدی لامرد تا پایان سال جاری

می متالز - مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد گفت: با انجام تست گرم آلومینیوم جنوب و در آستانه افتتاح این صنعت بزرگ موانع استقرار و تکمیل نیروگاه خورشیدی منطقه برطرف شد.
 رییس سازمان صنعت و معدن جنوب کرمان:

مشکل برق و آب رونق تولید در جنوب کرمان را زمین گیر کرد

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان با اشاره به مشکلات اساسی تامین آب و برق جنوب استان و تاثیر آن بر رونق تولید گفت: کارخانه کنسانتره در حوزه سادوییه و مس کاتد آماده افتتاح هستند اما به علت اینکه پست برق نداریم نمی توان آنان را افتتاح و یا کارخانه جدیدی تعریف کنیم.
 

تخصیص اعتبارات برای خرید تضمینی آب و پساب از غیردولتی‌ها

می متالز - معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر نیرو گفت: در لایحه بودجه سال ۹۹ اعتباری بالغ بر یک هزار و ۱۲۰ میلیارد تومان برای خرید تضمینی آب و پساب از بخش غیردولتی پیش‌بینی شده است.
 رئیس کل دادگستری استان تهران :

زمین‌ خواری‌ها ادامه دارد

می متالز - رئیس کل دادگستری تهران با تأکید بر اجرای مصوبه شورای عالی امنیت ملی درباره آب شرب گفت: وزارت نیرو، سازمان آب منطقه‌ای تهران و محیط زیست باید از بروز و انتشار آلودگی‌ها از طریق فاضلاب شهرک‌های صنعتی جلوگیری کنند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما