خبر
آهن و فولاد  
با حضور وزیر صنعت صورت گرفت

کلنگ‌زنی طرح ذوب فولاد نگین اهر

می متالز - طرح ذوب فولاد نگین اهر با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در شهرک صنعتی اهر کلنگ‌زنی شد.

به گزارش می متالز، مجتمع ذوب فولاد نگین اهر با ظرفیت تولید ۱۰۰ هزار تن شمش فولاد در فاز اول، در فاز دوم با ظرفیت تولید ۲۰۰ هزار تن انواع میلگرد در سایزهای مختلف با سرمایه‌گذاری اولیه ۵۰ میلیارد تومان و با اشتغال‌زایی ۱۵۰ نفر با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، نماینده مردم اهر و هریس و جمعی از مدیران استانی در شهرک صنعتی اهر کلنگ‌زنی شد.

رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم کلنگ‌زنی این طرح با اشاره به اینکه زمین در شهرک‌های صنعتی صرفا برای احداث کارخانه‌ها واگذار می‌شود، اظهار کرد: وقتی فردی از شهرک صنعتی برای احداث کارخانه یا واحد خریداری کرده و تغییر کاربری می‌دهد حق فروش ندارد به دلیل اینکه زمین‌خواری تلقی می‌شود. وی افزود: به‌عنوان وزیر صنعت، اختیارات لازم را برای اعمال حداکثر تخفیف در واگذاری زمین در شهرک صنعتی اهر و حداکثر تقسیط زمین‌های واگذار شده را به فرماندار شهرستان تفویض می‌کنم. وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با این وجود انتظار می‌رود زمین‌هایی که واگذار می‌شود صرفا به افرادی باشد که عزم جدی برای احداث کارخانه یا واحد صنعتی دارند و بنده اعلام می‌کنم در صدور مجوزها نیز محدودیتی قائل نمی‌شویم. رحمانی بابیان اینکه دولت برای رونق صنعت در مناطق محروم کشور تلاش می‌کند، خاطرنشان کرد: جایگاه صنعتی اهر بیش از اینها است از این رو انتظار ما این است که مسوولان مربوطه با تحرک و فعالیت‌هایشان جایگاه صنعتی شهرستان اهر را احیا کنند.

بیت‌الله عبدالهی، نماینده اهر و هریس در مجلس نیز در این مراسم خطاب به وزیر صنعت گفت: اصلی‌ترین مشکل شهرک صنعتی اهر و استان کمبود برق است اگر برق مورد نیاز سرمایه‌گذاران در شهرک‌های صنعتی تامین نشود دولت نباید انتظار سرمایه‌گذاری داشته باشد. وی افزود: بعد از پیگیری‌هایی که انجام شد رئیس سازمان برنامه و بودجه دستور تخصیص اعتبار ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی را برای تامین برق شهرک صنعتی اهر داد اما در نهایت مسوول مربوطه اعلام کرد که دولت پولندارد.

نماینده اهر و هریس در مجلس ادامه داد: مجتمع ذوب فولاد نگین اهر، مجتمع ذوب چدن و کارخانه آهک هیدراته نیاز به برق دارند و از طرفی موقعیت شهرک صنعتی اهر چون مناسب نیست هزینه سنگینی به واحدهای تولیدی و صنعتی تحمیل می‌کند، اخیرا سرمایه‌گذاری در تولید پوشاک درخواست داده ولی هنوز زمینی به او داده نشده است. عبدالهی خواستار تخفیف و افزایش تقسیط در قیمت زمین‌های واگذار شده به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در شهرک صنعتی اهر شد و گفت: آقای وزیر در واگذاری زمین‌های شهرک صنعتی اهر به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی تخفیف دهید و اقساط را افزایش دهید. رضا امیرخانی، سرمایه‌گذار مجتمع ذوب فولاد نگین اهر نیز در این مراسم گفت: مجتمع ذوب فولاد نگین اهر در سه فاز احداث می‌شود که در فاز نخست ۵۰ میلیارد تومان و در فاز دوم ۱۰۰میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌شود.

وی افزود: در صورت تامین برق مورد نیاز از سوی دستگاه‌های ذی‌ربط، فاز نخست مجتمع ذوب فولاد نگین اهر را که ۱۵۰ نفر اشتغال‌زایی خواهد داشت  تا پایان سال‌جاری به بهره‌برداری می‌رسانیم و در فازهای تکمیلی نورد فولاد را پیگیری می‌کنیم. این سرمایه‌گذار بخش خصوصی ادامه داد: در تکمیل طرح نیازمند ۷مگاوات برق هستیم که برای تامین آن اقدامات اولیه را انجام داده‌ایم، اما نمی‌توان کتمان کرد که شهرک صنعتی اهر از نظر زیرساخت‌ها ضعف‌های بسیاری دارد. زاهد محمودی، فرماندارشهرستان اهر، اصلی‌ترین مشکل شهرک صنعتی اهر را کمبود برق دانست و اظهار کرد: در سال ۹۶ درخواست کردیم تا برق شهرک صنعتی اهر به ۲۰مگاوات افزایش یابد، به این منظور ۳ میلیارد تومان از اعتبارات شهرستان اهر را تخصیص داده‌ایم. مجتمع ذوب فولاد نگین اهر در سه فاز با ظرفیت تولید بیش از ۳۰۰ هزار تن شمش و میلگرد فولاد و با اشتغال‌زایی ۴۰۰ نفری در شهرک صنعتی اهر احداث می‌شود.

رعنا نیک گفتار

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 وزیر صمت در گردهمایی روسای سازمان های استانی تاکید کرد:

تفویض اختیارات، رافع هیچ مسوولیتی نیست/ صادرات هر کالای ایرانی فرصتی برای اشتغال‌زایی جدید است/ شرایط تولیدی و صادراتی واحدهای صنعتی به طور مستمر باید رصد شود

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت در گردهمایی روسای سازمان های صنعت، معدن و تجارت کشور بیان کرد: ضرورت دارد که مصوبات و برنامه های ابلاغی وزارتخانه از سوی مدیران استانی جهت رونق امور و تسریع در کارها با جدیت هر چه تمامتر پیگیری شود.
 وزیر صمت در جمع روسای سازمان های استانی تاکید کرد:

رشد مثبت عموم تولیدات کالایی کشور در 9 ماهه امسال/ ضرورت اهتمام جدی در پیگیری مشکلات واحدهای صنعتی

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان جلسه گردهمایی روسای سازمان های صمت استان ها گفت: مهمترین ماموریت وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال اخیر و سال‌های پیش روی توجه به تعمیق ساخت داخل است.
 در گردهمایی روسای سازمان های صمت استان ها مطرح شد؛

اهتمام جدی مدیران وزارت صمت برای پیگیری مشکلات واحدهای صنعتی/ حفظ روند تولید، تامین کالاهای اساسی و مایحتاج مردم/ تاکید وزیر صمت بر توانایی عبور از شرایط سخت امروز/ رصد مستمر شرایط تولیدی و صادراتی واحدهای صنعتی

می متالز - گردهمایی روسای سازمان های صمت استان ها با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونین وی در محل سالن خلیج فارس نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد و مشکلات و چالش های فرآروی حوزه صنعت، معدن و تجارت و این وزارتخانه مورد بررسی و همچنین راهکارهای پیشنهادی برای پیشبرد اهداف، برنامه های وزارتخانه در ایام پایانی سال ارایه گردید.
 دهمرده:

خسارت ۱۱۰۰ میلیارد تومانی به سیستان و بلوچستان نشان از عمق فاجعه دارد

می متالز - عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان مجلس با بیان اینکه عمق فاجعه در این استان بسیار است، گفت: سیلاب اخیر تاکنون ۱۱۰۰ میلیارد تومان به بخش‌های کشاورزی، شهری و راه‌های این استان خسارت وارد کرده است.
 رحمانی:

واحدهای تولیدی نسبت به میزان تولید خود مواد اولیه پتروشیمی دریافت می‌کنند

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت می‌گوید واحدهای تولیدی نسبت به میزان تولیدی خود مواد اولیه دریافت می‌کنند.
 وزیر صنعت، معدن، تجارت:

صادرات هر کالای ایرانی فرصتی برای اشتغال‌زایی است

می متالز - وزیر صمت گفت: تامین مایحتاج و معیشت مردم، مهم تر از صادرات است و صادرات باید از مازاد تولید صنعتی، کشاورزی و صنایع دستی انجام شود، در این صورت صادرات هر کالای ایرانی، فرصتی برای اشتغال زایی است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما