خبر
ماشین آلات و تجهیزات معدنی  

مجوز ورود ماشین آلات 15 سال ساخت برای معادن صادر شود

می متالز - رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق کرمان گفت: در شرایط فعلی اگر اجازه ورود ماشین آلات معدنی با 15 سال ساخت و بدون قید حد توان برای ماشین آلات را صادر کنند، تحول بزرگی در معادن کوچک رخ می دهد.

به گزارش می متالز، بابک اسماعیلی، با اشاره به اینکه کشور در شرایط سخت و بحرانی قرار دارد، گفت: باید توجه بیشتری به صنایع کوچک شود زیرا جهش بزرگی در این حوزه می تواند صورت گیرد.

وی افزود: در گذشته ورود ماشین آلات دست دوم برای استفاده در معادن مجاز بود که توجه به جزئیات آن نشان می دهد این قانون نیز برای معادن بزرگ تصویب شده است. وی ادامه داد: در شرایط فعلی اگر اجازه ورود ماشین آلات معدنی با 15 سال ساخت و بدون قید حد توان برای ماشین آلات را صادر کنند، تحول بزرگی در معادن کوچک رخ می دهد. اسماعیلی، اظهار کرد: بزودی پژوهشی را با موضوع عمر متوسط ماشین آلات معدنی در اتاق انجام خواهیم داد که معتقدیم عمر این ماشین آلات 35 تا 40 سال است.

گفتنی است در این نشست که استاندار کرمان نیز حضور داشت، جمعی از فعالان اقتصادی، اساتید دانشگاه و مدیران مرتبط با حوزه معدن استان به ارائه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند. همچنین رعایت سیستم کلاسه‌بندی استاندارد برای کاهش ریسک فرآیند اکتشاف، در اختیار عموم قرار گرفتن اطلاعات پایه زمین شناسی، تشکیل صندوق سرمایه گذاری اکتشاف، انجام اکتشافات توسط شرکت های صاحب صلاحیت، بهره‌گیری از ظرفیت شورای معادن استان و ترغیب به خرید خدمات از شرکت های استانی از جمله پیشنهادات مطرح شده در این نشست بود که بخشی از آنها به تصویب رسید.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

حفظ محیط زیست، مقدم بر جذب سرمایه گذار

می متالز - استاندار یزد با بیان اینکه حفظ محیط زیست در استان بر جذب سرمایه گذار اولویت دارد افزود: در همین راستا با زیر 10 درصد استعلام هایی که از منابع طبیعی برای استقرار صنایع و معادن شده موافقت صورت گرفته است.
 سیدمهدی طبیب‌زاده در همایش بررسی فرصت‌های تجاری کرمان و اوراسیا

هنوز باور جدی برای توسعه صادرات در کشور وجود ندارد

می متالز - همایش بررسی فرصت‌های تجاری کرمان و اتحادیه اقتصادی اوراسیا با حضور فعالان اقتصادی و صادرکنندگان در اتاق کرمان برگزار شد. رئیس اتاق کرمان در این همایش با اشاره به ظرفیت‌های استان کرمان برای تولید کالاهای قرار گرفته در فهرست ترجیحی صادرات به اوراسیا، گفت: هنوز باور جدی برای توسعه صادرات در کشور وجود ندارد و بسیاری از مسائل پیش‌پاافتاده برای صادرات مشکل‌آفرینی می‌کند.
 معاون وزیر صمت در کنفرانس انجمن زمین‌شناسی ایران؛

مراکز علمی به کشف معادن در سطح کشور کمک کنند

می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در کنفرانس انجمن زمین‌شناسی ایران گفت: مراکز علمی به کشف معادن در سطح کشور کمک کنند.
 لایحه بودجه ۹۹

رشد ۸۹ درصدی حقوق دولتی معادن

می متالز - رقم پیش‌بینی شده حقوق دولتی معادن در لایحه بودجه سال ۱۳۹۹، با رشد ۸۹ درصدی نسبت به سال ۱۳۹۸، از رقم ۱۵۰۰ میلیارد تومان به رقم ۲۸۲۴ میلیارد تومان افزایش یافته است.
 جزئیات لایحه بودجه ۹۹ (۴۳)

پیش بینی درآمد ۵۰۰ میلیارد ریالی در قالب قانون معادن

می متالز - براساس لایحه بودجه ۱۳۹۹ پیش بینی شد از محل تبصره های ۲ و ۴ ماده ۶ قانون اصلاح قانون معادن، مبلغ ۵۰۰ میلیارد ریال جذب شود که تبصره‌ها در ارتباط با صدور پروانه‌های اکتشاف و بهره‌بردار مربوطه است.
 

درآمد ۲۸۰۰ میلیارد تومانی دولت بابت بهره مالکانه معادن

می متالز - دولت بر اساس بودجه سال ۹۹ بالغ بر دو هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان از محل بهره مالکانه معادن ۶ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان از محل حق امتیاز و شبکه جریمه عدم انجام تعهدات در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات درآمد خواهد داشت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما