خبر
ماشین آلات و تجهیزات معدنی  

مجوز ورود ماشین آلات 15 سال ساخت برای معادن صادر شود

می متالز - رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق کرمان گفت: در شرایط فعلی اگر اجازه ورود ماشین آلات معدنی با 15 سال ساخت و بدون قید حد توان برای ماشین آلات را صادر کنند، تحول بزرگی در معادن کوچک رخ می دهد.

به گزارش می متالز، بابک اسماعیلی، با اشاره به اینکه کشور در شرایط سخت و بحرانی قرار دارد، گفت: باید توجه بیشتری به صنایع کوچک شود زیرا جهش بزرگی در این حوزه می تواند صورت گیرد.

وی افزود: در گذشته ورود ماشین آلات دست دوم برای استفاده در معادن مجاز بود که توجه به جزئیات آن نشان می دهد این قانون نیز برای معادن بزرگ تصویب شده است. وی ادامه داد: در شرایط فعلی اگر اجازه ورود ماشین آلات معدنی با 15 سال ساخت و بدون قید حد توان برای ماشین آلات را صادر کنند، تحول بزرگی در معادن کوچک رخ می دهد. اسماعیلی، اظهار کرد: بزودی پژوهشی را با موضوع عمر متوسط ماشین آلات معدنی در اتاق انجام خواهیم داد که معتقدیم عمر این ماشین آلات 35 تا 40 سال است.

گفتنی است در این نشست که استاندار کرمان نیز حضور داشت، جمعی از فعالان اقتصادی، اساتید دانشگاه و مدیران مرتبط با حوزه معدن استان به ارائه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند. همچنین رعایت سیستم کلاسه‌بندی استاندارد برای کاهش ریسک فرآیند اکتشاف، در اختیار عموم قرار گرفتن اطلاعات پایه زمین شناسی، تشکیل صندوق سرمایه گذاری اکتشاف، انجام اکتشافات توسط شرکت های صاحب صلاحیت، بهره‌گیری از ظرفیت شورای معادن استان و ترغیب به خرید خدمات از شرکت های استانی از جمله پیشنهادات مطرح شده در این نشست بود که بخشی از آنها به تصویب رسید.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرعامل شرکت معادن سرمک:

سیاست‌گذاری‌های دولت، باید بر مبنای تولید و اشتغال‌زایی باشد

می متالز - مدیرعامل شرکت معادن سرمک گفت: دولت با وضع عوارض صادراتی و قیمت‌گذاری‌های غیرمنصفانه، سعی دارد که تولیدکنندگان سنگ‌آهن، تولیدات خود را به قیمت پایینی به صنایع فولاد کشور بفروشند.
 حسینی کیا تاکید کرد:

افزایش تولید خودرو اولویت مدیرعامل جدید ایران خودرو

می متالز - عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت:باید خودرو ارزان قیمت، رقابت پذیر و صادراتی تولید کنیم تا در خاورمیانه قدرت رقابت با کشورهای خودروساز را داشته باشیم.
 کوهکن: پراید خودروی ارزانی نیست

تولید پراید باید تعیین تکلیف شود

می متالز - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه تولید پراید باید تعیین تکلیف شود، گفت: تجربه نشان داده مادامی که چارچوب‌های قانونی تولیدکننده را تحت فشار قرار ندهد، از تولیدات کالاهای بی‌کیفیت صرف نظر نمی‌کند.
 زارع مطرح کرد:

سهم اندک معادن در ایجاد ارزش افزوده به دلیل خام فروشی

می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است سهم حوزه معادن در ایجاد ارزش افزوده به دلیل خام‌فروشی به ویژه در مناطق محروم اندک است حال آنکه ظرفیت این بخش در مناطق مختلف کشور کم نظیر است.
 

معاملات کم‌نوسان با چاشنی نرخ عرضه اولیه

می متالز - افت قیمت نماد‌های «میدکو»، «مارون» و «هرمز» بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص فرابورس در معاملات دیروز داشتند.
 

تغییر، شرط بقاست

می متالز - چوکویی‌کاماتا یکی از بزرگ‌ترین معادن مس شیلی که در اختیار شرکت دولتی کودلکو است، از این پس به شکل زیرزمینی استخراج می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما