خبر
سنگ آهن   دانش فنی  
ملارحمان در آستانه اعیاد قربان و غدیر خبر داد:

گل گهر، خط جدید کاملا بومی کنسانتره سنگ آهن راه اندازی کرد

می متالز - شركت معدنی و صنعتی گل گهر، به عنوان بزرگترين توليد كننده كنسانتره سنگ آهن كشور موفق به راه اندازی يك خط يك ميليون تنی كاملا بومی شد.

به گزارش می متالز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر، جمشید ملارحمان مدیر عامل شركت معدنی و صنعتی گل گهر در آستانه اعیاد قربان و غدیر با اعلام خبر فوق تصریح کرد: احداث اين خط با تجهيزات کاملا ساخت داخل، در راستای اصول اقتصاد مقاومتی و رونق توليد انجام شده است. 


مدیر عامل شركت معدنی و صنعتی گل گهر همچنين درباره نتايج حاصل از بومی سازی كامل اين خط اظهار داشت: كاهش حجم سرمايه گذاری ثابت اين خط به حدود يك هشتم به دليل نبود هزینه ارزبری،‌ كاهش دوره بازگشت سرمايه اين خط در مدت ٥ ماه، كاهش زمان احداث خط به کمتر از يكسال به دليل نبود نياز به زمان ترخيص كالا و همچنین كاهش زمان دستیابی به ظرفيت اسمی به کمتر شش ماه از جمله نتایج حاصل از بومی سازی است.

وی تاکید کرد: مهمترین دلیل دستیابی سریع به ظرفیت اسمی، تسلط كامل كارشناسان و تكنسين ها با تجهيزات ساخت داخل و پشتيبانی سازندگان است.


ملارحمان سرمایه گذاری ساخت این خط را ۵۵۰ میلیارد ریال اعلام کرد و تصریح کرد: با راه اندازی این خط جدید فرآوری سنگ آهن، ۱۰۰ شغل مستقیم و ۳۰۰ شغل غیرمستقیم ایجاد شده است.


در پايان ملارحمان اين دستاورد را به ملت ايران و خانواده توليد كنندگان زنجيره فولاد تبريك گفت و ابراز اميدواری کرد که رويكرد 100درصد ساخت داخل در ساير مراحل زنجيره فولاد نيز محقق شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 آمار سه ماهه ۹۹؛

تولید کنسانتره سنگ آهن از ۱۱.۹ میلیون تن گذشت

می متالز - بررسی آمار عملکرد ۹ واحد تولید سنگ آهن کشور در دوره سه ماهه نخست امسال رقم ۱۱ میلیون و ۹۱۳ هزار و ۵۳۶ تن نشان می دهد که نسبت به مدت مشابه در سال ۹۸ افت دو درصدی دارد.
 در سه ماه نخست سال:

تولید کنسانتره سنگ آهن ۹ شرکت بورسی و غیربورسی دو درصد کمتر شد

می متالز - ۹ شرکت سنگ آهنی بورسی و غیر بورسی در سه ماه نخست سال، ۱۱.۹ میلیون تن کنسانتره تولید کردند که نسبت به مدت مشابه قبل با افت دو درصدی همراه شده است.
 در جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر مطرح شد؛

تقسیم سود ۹۰۰ ریالی برای هر سهم/ نقش ۳۰ درصدی گل‌گهر در تامین مواد اولیه فولاد در سال ۹۸

می متالز - جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر (سهامی عام) با عنوان «بررسی عملکرد سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۸» روز گذشته در سالن همایش‌های وزارت کشور برگزار شد.
 مدیر HSE شرکت گل گهر:

کمک ۲۲ میلیارد تومانی گل گهر به حوزه بهداشت و درمان/ غربالگری ۲۳۰۰ نفر در مجموعه

می متالز - مدیر HSE شرکت معدنی و صنعتی گل گهر گفت: در مجموعه گل گهر علاوه بر فعالیت های داخلی، کمک هایی در مقابله با کرونا به مجموعه های دیگر صورت گرفته که نزدیک به ۲۲ میلیارد تومان برای خرید دستگاه ونتیلاتور، تجهیزات، ماسک و ... به دانشگاه های علوم پزشکی سیرجان، کرمان و تهران کمک شده است.
 معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی سیرجان:

دانشگاه‌ها برای ارائه خدمت فنی به صنایع سازماندهی شوند/ برگزاری ۷۰۰ کارگاه تخصصی در راستای نیاز صنعت

می متالز - معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان گفت: «دانشگاه‌ها باید به‌منظور ارتقای روحیه پژوهشی و ارائه خدمت فنـی و مشـاوره‌ای بـه صـنايع و معادن سازماندهی و رشته‌های علمی منطبق با نـيازهای واقعـی بخـش صـنعت راه‌اندازی شوند.»
 مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر مطرح کرد

نمایش توانمندی گل‌گهر از سنگ‌ آهن تا فولاد

می متالز - تداوم رشد سهام، سرمایه‌گذاری‌ها و تکمیل زنجیره ارزش گل‌گهر، نشان داده که شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر سهامی بنیادی با توان سودسازی بالا دارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما