خبر
سنگ آهن   دانش فنی  
ملارحمان در آستانه اعیاد قربان و غدیر خبر داد:

گل گهر، خط جدید کاملا بومی کنسانتره سنگ آهن راه اندازی کرد

می متالز - شركت معدنی و صنعتی گل گهر، به عنوان بزرگترين توليد كننده كنسانتره سنگ آهن كشور موفق به راه اندازی يك خط يك ميليون تنی كاملا بومی شد.

به گزارش می متالز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر، جمشید ملارحمان مدیر عامل شركت معدنی و صنعتی گل گهر در آستانه اعیاد قربان و غدیر با اعلام خبر فوق تصریح کرد: احداث اين خط با تجهيزات کاملا ساخت داخل، در راستای اصول اقتصاد مقاومتی و رونق توليد انجام شده است. 


مدیر عامل شركت معدنی و صنعتی گل گهر همچنين درباره نتايج حاصل از بومی سازی كامل اين خط اظهار داشت: كاهش حجم سرمايه گذاری ثابت اين خط به حدود يك هشتم به دليل نبود هزینه ارزبری،‌ كاهش دوره بازگشت سرمايه اين خط در مدت ٥ ماه، كاهش زمان احداث خط به کمتر از يكسال به دليل نبود نياز به زمان ترخيص كالا و همچنین كاهش زمان دستیابی به ظرفيت اسمی به کمتر شش ماه از جمله نتایج حاصل از بومی سازی است.

وی تاکید کرد: مهمترین دلیل دستیابی سریع به ظرفیت اسمی، تسلط كامل كارشناسان و تكنسين ها با تجهيزات ساخت داخل و پشتيبانی سازندگان است.


ملارحمان سرمایه گذاری ساخت این خط را ۵۵۰ میلیارد ریال اعلام کرد و تصریح کرد: با راه اندازی این خط جدید فرآوری سنگ آهن، ۱۰۰ شغل مستقیم و ۳۰۰ شغل غیرمستقیم ایجاد شده است.


در پايان ملارحمان اين دستاورد را به ملت ايران و خانواده توليد كنندگان زنجيره فولاد تبريك گفت و ابراز اميدواری کرد که رويكرد 100درصد ساخت داخل در ساير مراحل زنجيره فولاد نيز محقق شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

گل گهر از معادن کوچک تر حمایت می کند

می متالز - شرکت معدنی گل گهر که بزرگترین تولید کننده سنگ آهن ایران است بخشی از سنگ آهن مورد نیاز خود را از معادن کوچکتر در راستای حمایت از تولید خریداری خواهد کرد.
 

حضور گل گهر در ششمین کنفرانس استیل پرایس

می متالز - ششمین کنفرانس استیل پرایس با حمایت شرکت معدنی و صنعتی گل گهر امروز برگزار شد.
 مدیرعامل چادرملو خبر داد:

آب شیرین خلیج فارس تا پایان سال به یزد می رسد/ واحد احیا مستقیم چادرملو به زودی افتتاح می شود

می متالز - محمود نوریان گفت: طی یک‌سال آینده آب شیرین از خلیج‌فارس به استان یزد و مجتمع صنعتی چادرملو برسد.
 

بازگشت تمام عیار بورس با دومین جهش بیش از ۹ هزار واحدی شاخص + دلایل

می متالز - بازار سهام بعد از نزول هفته گذشته، امروز در نتیجه اثر چند عامل با برگشت تمام عیار به مدار صعودی روبرو و قادر به ثبت دومین جهش بیش از ۹ هزار واحدی شاخص شد.
 هشتمین نمایشگاه سالانه فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معدن و صنایع معدنی ایران

MlNEX 2019 با حمایت شرکت معدنی و صنعتی گل گهر برگزار شد

می متالز - هشتمین نمایشگاه سالانه فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معدن و صنایع معدنی ایران (MINEX 2019) و هشتمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی متالورژی و مواد (iMat2019) از 15 - 17 مهرماه 1398 با حمایت شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در تهران برگزار شد.
 

۷۰میلیارد تومان پروژه زیست محیطی در شرکت توسعه آهن و گل گهر سیرجان

می متالز - مدیر ایمن بهداشت و محیط زیست شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر سیرجان گفت: این شرکت با سرمایه گذاری ۷۰ میلیارد تومان در پروژه های زیست محیطی توسعه متوازن طرح های صنعتی را همگام با الزامات محیط زیست در اولویت کاری قرار داده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما