خبر
دریانوردی، بنادر و کشتیرانی  
معاون سازمان بنادر خبر داد

افتتاح مرحله نخست فاز سوم بندر رجایی تا پایان امسال

می متالز - معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی از افتتاح مرحله نخست فاز سوم بندر شهید رجایی در قالب طرح توسعه این بندر تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش می متالز، محمدرضا الله‌یار اظهار کرد: طرح توسعه فاز سوم بندر شهید رجایی را در دستور کار قرار داده‌ایم که تاکنون پیشرفت مناسبی هم داشته است.

وی افزود: پس از افتتاح این فاز، قابلیت پهلوگیری کشتی‌های کانتینری نسل هفتم دنیا با ظرفیت ۱۸ هزار و ۴۰۰ TEU وجود دارد.

معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته درصدد هستیم که بخش نخست فاز سوم بندر شهید رجایی تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد.

الله یار اعلام کرد: با بهره برداری از فاز سوم بندر شهید رجایی ظرفیت این بندر تا ۲.۱ میلیون TEU افزایش می‌یابد و به حدود هشت میلیون TEU خواهد رسید.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

انهدام ۷۰۰ دستگاه گیرنده ماهواره در گمرک بندر شهید رجایی

می متالز - هفتصد دستگاه گیرنده ماهواره قاچاق منهدم شد.
 معاون سازمان بنادر:

احداث ترمینال مکانیزه مواد معدنی در بندر شهید رجایی/ هیچ کدام از بنادر ایران تحریم نیستند

می متالز - حسن زاده گفت: احداث ترمینال مواد معدنی به ارزش ۵ هزار میلیارد تومان در بندر شهید رجایی در دستور کار قرار گرفت.
 

صادرات سالانه مواد معدنی هرمزگان به ۲میلیون تن می‌رسد/ افزایش ۱۳۰۰درصدی هزینه‌های بندری به معادن هرمزگان

می متالز - سازمان بنادر و دریانوردی کشور بر خلاف رویه ۹۰ ساله خود، سال‌جاری در جدول تعرفه انبارداری که اساسا برای واردات نوشته شده است عنوان مواد معدنی که صادراتی هستند را اضافه نموده و اقدام به افزایش ۱۳۰۰ درصدی در هزینه‌های بندری تحت عنوان انبارداری نموده است.
 مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی:

بارگیری قطارهای حمل کالاهای اساسی در بنادر سرعت می‌گیرد

می متالز - مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی از تشکیل کارگروهی به منظور تسریع در بارگیری قطارهای حمل کالاهای اساسی در بنادر امام خمینی(ره) استان خوزستان و نیز بندر شهید رجایی در استان هرمزگان خبر داد.
 

پروتکل افزایش تجارت دریایی ایران و روسیه

می متالز - در حال حاضر حجم مبادلات دریایی بین ایران و روسیه کمی بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ تن در سال است، که پیش‌ بینی می‌شود با اجرایی شدن پروتکل توسعه حمل‌ و نقل دریایی بین دو کشور، به بیش از ۵ هزار و ۴۰۰ تن افزایش یابد. مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با معاون وزیر و رییس آژانس فدرال حمل‌ و نقل دریایی و رودخانه‌ای روسیه دیدار و گفتگو کرد.
 

افزایش صادرات و ترانشیپ از بندر شهید رجایی در هشت ماهه اخیر

می متالز - از مجموع ۸۸۴ هزار TEU کانتینر پر جابه‌جا شده طی هشت ماهه امسال، افزون بر ۱۹۷ هزار TEU از طریق بندر شهیدرجایی ترانشیپ شده که در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته، ۴ درصد افزایش داشته است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما